.. zdravo .. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alim

.. zdravo ..

Oceni ovaj blog
.. o bogu mrtvih .. živih .. i postojećem .. bogu ..

.. bog popova je .. mrtav bog .. njegov je simbol leš na križu ..
.. u principu .. živi u crkvama .. u organizacijama religije .. njima je tjeran .. raznim procedurama .. misama ispovjedima praznicima .. i uvjek .. i obavezno .. u čoporu .. taj bog izgleda kao da .. oživljava .. tek kad se u njegovo ime skupe .. barem dvojica ..
.. taj bog je bog ovog čovječanstva .. ovog društva .. ovog svijeta ..
.. ovi ljudi žive tako .. u crkvama i izvan njih .. u državama .. nacijama .. u komšilucima .. obiteljima .. zajedno ..
.. to nije njihov izum .. i životinje su bile već shvatile da je čopor prednost .. u nekim slučajevima ..
.. bog popova je postao crn .. onda kada su popovi postali crni .. kada su boga počeli koristiti .. kada su mu odredili mjesto uz žandare murju uz suce lopove političare .. kada je trebao postati sredstvo da čovjeka svrsta .. u red ..
.. jer su redovi uvjek bili ograničenog prostora .. i svrstavanje benedikta u hitlerjugenca .. nije ga moglo svrstati u brata braće židova .. ma koliko on svet bio .. već kao mali ..
.. religije nisu bile nikad više svrstane .. i to je dobro .. jer nikad nisu bile ni bliže svojoj smrti ..

.. postoji drugi bog .. bog živih .. taj izranja sa čovjekom .. samim .. kada .. kaže se .. živ čovjek .. stane .. pred živim bogom ..
.. to je situacija .. jedan na jedan ..
.. čovjek više ne treba popove da ga uče bogu .. nego sam .. otvori priču s njim .. kao da bi taj bio .. komšija ..
.. oni se vole .. psuju .. proklinju .. ali i poštuju .. čovjek ga moli .. kad mu je teško .. .. mislim da bi nauka to zvala .. dinamičan odnos ..
.. to je u stvari .. bog očeva .. ili bolje .. bog djedova .. .. taj odnos .. koji bi čovjek uspostavio sa takvim bogom .. je sličan onom koji bi čovjek imao sa ocem ili djedom .. .. djed bi bio onaj koji unuku želi dobro .. pa ga pomaže i kori .. kad treba .. a unuk zna da djed to radi jer tako treba .. iako bi ponekad radio i ono što djed zabranjuje .. pa se svađaju .. i mali mu stalnmo viče kako je on zaostao i pizda i kako se sa njim ne da živjeti .. dabogda crko ..
.. ali .. u principu .. znaju da su svoji .. i to sve više izranja .. što su stariji ..
.. komšiluk često izvlači tog boga .. kao rezervnog .. .. to je bog tradicije .. stare slave .. čvrstine .. popina koji su odabrani od ljudi .. crkvi koje su sazidali ljudi .. kao ljudi .. pojedinci .. .. ne crkvi koje su skupile stado .. nego vjernika koji su se skupili u crkvi .. da slave boga .. i da nakon mise popričaju ..
.. tom bogu ne trebaju toliko simboli .. ali mu trebaju znaci da postoji .. znaci solidnog temelja .. crkvene zgrade .. recimo .. u koje su ljudi uložili svoje najbolje umijeće .. i pred kojom kažu .. bože pizdo .. vidiš kakvu sam ti zgradu napravio .. znam da si ti najveći .. ali priznaj da je i to prava ljepota .. a bog odgovara .. pizdo .. ti ***** ne razumiješ .. i oba se smiju ..

.. treći je bog .. postojeći .. onaj koji jest .. i njemu dolazi čovjek .. koji postoji ..
.. bog jeste bog živih .. ali ne samo .. bog je bog postojećeg .. bog je bog svega ..
.. a čovjek je raznorazan .. čovjek je .. ukratko .. tjelo djelo riječ osjet .. i nakon toga .. samo jest .. postoji ..
.. i ta se dva postojanja znaju .. gotovo stapaju ..
.. način dolaska ovom bogu .. prilično je kompliciran .. .. sve ono što čovjeku treba za život .. treba izokrenuti .. čovjek ovom bogu ne može voljom .. namjerom .. težnjom .. jer su to upravo sile kojima od njega odlazi .. da bi živio ..
.. najispravnije je reći da se bogu odlazi .. smrću ..
.. ali .. kako smo se već prije dogovorili da ćemo boga gledati kao cjelinu .. da ćemo dobro i zlo spariti .. nek nestane .. da ćemo ljubav i mržnju spariti .. nek nestanu .. tako bi i ovdje .. sparili život i smrt .. nek nestanu .. i počeli bi samo postojati ..
.. fizika ovog boga nije materjalna .. moglo bi se uzeti da je više energetska .. ali s obzirom da je i ta pregruba .. kaže se .. kvantna ..
.. fizika ovog boga počinje tamo .. gdje nestaje energija .. gdje imamo .. najmanje količine energije .. pa ni njih nemamo .. pa ih imamo negdje drugdje .. a ne znamo kako su tamo stigle ..
.. fizika ovog boga je .. u najvećoj kretnji .. u nekakvom svijetu .. gdje .. nešto .. klizi .. tako brzo .. da ne znamo kako .. a sam taj svijet izgleda kao da je stao ..
.. a filozofija ovog boga je .. poslije ničeovska ..

Pošalji ".. zdravo .." na Facebook Pošalji ".. zdravo .." na Google Pošalji ".. zdravo .." na My Yahoo! Pošalji ".. zdravo .." na Live Pošalji ".. zdravo .." na MySpace Pošalji ".. zdravo .." na Twitter Pošalji ".. zdravo .." na Digg Pošalji ".. zdravo .." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 287528 (avatar)
    Sjajan blog, napokon nešto dobro...
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio AlterEgona
    Sjajan blog, napokon nešto dobro...

Od kako si ti ispucala sve svoje frustracije u 3-4 daha ovde je sve beznačajno, a i šire - kao da je zemlja stala...
  3. gost 287528 (avatar)
    [QUOTE=Ne diraj moje krugove;bt187910]Od kako si ti ispucala sve svoje frustracije u 3-4 daha ovde je sve beznačajno, a i šire - kao da je zemlja stala...[/QUOTE]
    Zamisli-nisam se ispucala...Ali ne bih na tuđem blogu o tome, naročito jer mi se dopada.