Kinesk autobus moda

Vec dugo muce me pitanja: Kako se obuci? Kako uklopiti stilove? Sta je moderno? Niz pitanja na koje ima dve vrste odgovora.Jedan, prilicno pouzdan odgovor su modni casopisi, modni blogovi i saveti strucnjaka. To je siguran put i ako usvojite osnovna pravila dobrog oblacenja imate sanse da bez problema kombinujete stilove. Drugi odgovor je odgovor nase realnosti-kineski odgovor! Kina garderoba je nasa surova i u 90% slucajeva pristupacna realnost. Sa kina modom nema pravila, nema stilova samo kupis i nosis. Kakva lakoca postojanja! :) Lepota kineske ideje mode pocinje vec u radnji. Na jednom mestu postoji sve-cipele, tasne, kaputi, pantalone.. Sve je tu! Pa lepo kad se za par crvenih obucete, izadjete na ulicu i mirno se utopite u bezlicnu masu. Masa bezlicna, vi takodje. Ma milina jedna. Ali da se vratim uopste na ideju oblacenja. Sta se nama desilo i kada je na televiziji objavljeno da su inventivnost, razlicitost i sloboda umrli?? Ja se secam samo objave da vise nema druga Tita! Zasto je kost u grlu samo kada malo strcite? Zasto vas gledaju cudno, ma cesto prekorno, kada ste ujutru ili u bilo koje doba dana lepo, smelo i drugacije obuceni? Jos uvek nemam odgovor ali sam najezena. Autobus moda je izgleda revolucijom objavila rat smelosti! U autobus modi cizme-cipele su tu za gazenje i sto brze osvajanje mesta za sedenje. Jakna je tu da sto duze izdrzite dok cekate prevoz. Kosa nije ukras vec sredstvo da sakrijete pogled kad necete da ustupite mesto nekome. Ovako mogu dugo... Kada se sledeci put obucete u sigurno farmerke+dzemper varijantu stavite bar bros, veliki prsten ili neki znak da unutra jos uvek postoji delic slobode.
 
Ljudi bio sam u Kini dvaput 1990 i 1991
Ovi kod nas si siromasi koji mogu da prežive samo jeftinom robom.
A u Pekingu. STRAVA. Išao sam preko neke BG agencije, 7 dana sa putovanjem (2 dana)
Primeri_ Najjeftinije perjane jakne su bile 5$. Ženi sam kupio najskuplju sa dva od 50$ ali na njoj pise MADE IN USA. A jakna - boli glava, dan danas je nosi.
Pa imaju kuću svile, kuću bisera.kuću tepiha itd
Pravi rečni biseri i žad džab-džabe
Kravate koje su se kod nas u Centrotekstilu prodavale po 50 DEM, tamo 5 DEM, a ručni rad na svili 10 DEM itd itd
Hoteli visoke A kategorije sa klimom, internim bioskopom (24h dnevno sa glupim američkim akvionim filmovima)
Ali poenta je što sam tamo gledao onak snimak Špegelja o dogovaranje o napadima na srbe.
Okrenem telefon i iz prve dobijem (misaona imenica sa tadašnje telefone u Prištini), i pitak starog šta se to dešava?
Ispade da sam naseo američkoj propagandi. Naša TV je te snimke objavila tek maja.
NO COMMENT
 
Poslednja izmena:

Back
Top