.. zdravo ..

.. o riječima .. o državnoj upravi .. o amerima .. i bogu ..

.. mislim da su mnogi shvatili da su .. stari rim .. nekad .. i ameri danas .. isto ..

.. mislim da je meni to palo na pamet prije 10 godina .. ili više .. i tada sam vidio da ima i drugih koji tako misle ..
.. posebno je jasno kod rasporeda vojske .. svijetom .. ali i jezik .. latinski koji je ušao u sve i održao se do danas .. amerski danas .. svjetski .. trebaju ga znati kinezi rusi afrikanci .. svi .. ali i pravo .. rimsko .. ili demokracija .. najsavršenija društva ..

.. jučer sam pročitao o državnoj upravi .. i shvatio da je to ono što sam mislio kod pada juge .. ali i nešto što sam davno čuo .. i zapamtio ..
.. bio sam mali .. u jednoj bolnici .. a kako je tu bilo djece koja su boravila i godinama .. dolazili su učitelji i držali školu .. .. ne baš izrazito ozbiljno .. ali dobro .. ja sam zapamtio jednog iz povijesti i njegovo tumačenje pada rima .. .. ovako .. kaže on ..
.. rim je pao jer se .. urušio .. odnosi unutra ga nisu mogli održati ..
.. on je to tumačio ovako .. rob gleda dali čuvar pazi .. i kad vidi da ne pazi .. on udari krampom u kamen iz sve snage i kramp pukne .. on zove čuvara .. razbilo se .. i sad dok nađu novi .. rob odmara ..
.. i svuda tako .. rob sve bolje gleda gdje bi zajebao .. a čuvari ne mogu pratiti ..
.. najprije tuku jače .. ti čuvari .. ali robovi sve pametnije varaju .. i na kraju više ne ide ..

.. kad gledam današnji rad .. izgleda mi isto ..
.. proleteri svedeni na robove .. čuvari tuku jako .. prijetnja glađu stalno prisutna ..
.. ali kad se sjetim samoupravljanja .. sjetim se parola .. ne možeš me tako malo platiti koliko malo mogu raditi ..
.. i stanje je isto kao pred kraj rima ..

(.. problem je .. kog vraga danas uopće mjenjati kad je sve idealno .. kada boljeg društva od demokracije i nema ..
.. kod robovlasništva je bilo lako .. jer je postojao još feudalizam kapitalizam i socijalizam .. koje se moglo isprobati .. .. kog vraga da se danas isprobava .. opet robovlasništvo .. ?)

.. o državnoj upravi je pisao neki sindikalac .. u smislu .. nikoga nesmiješ vređat .. odmah te tuže i razapinju .. ali državnu upravu .. koliko god želiš .. ispada da smo mi .. veli on .. najveći neradnici .. i najveće zlo društva ..
.. a ja kažem .. a šta ako jesu .. ?
.. našli su se na mjestu .. moći .. prema raji .. i koristili su to .. a to što danas imaju problem jer se njihovi .. moćni .. prema njima postavljaju kao čuvari robova .. ******* .. slaba sreća ..

.. šta znače riječi .. ?
.. kada shvatiš da su ameri stari rim pred kolapsom .. požuriš da to kažeš ..
.. ali .. ko to želi čuti .. ? .. možda ameri .. ? .. ili jadnici od njih zavisni .. ?
.. ali .. kada nešto tako misliš .. i kažeš .. što sam tada radiš .. ?
.. ili izbacuješ veliku istinu i očekuješ slavu komšiluka .. ili .. nisi dovoljno siguran u to što misliš pa očekuješ potvrdu komšiluka ..
.. i u jednom i u drugom slučaju nisi dovoljno jak .. u oba slučaja se koristiš riječima .. da se ojačaš ..
.. koliko ti manje riječi treba .. toliko si uvjereniji ..

.. uvjek .. kada se pravi red na nekom nivou .. treba biti sa .. stepenice iznad ..
.. ako si jedan od elemenata .. reda .. ti ne možeš misliti kao cjelina .. ti misliš kao taj element u borbi sa sebi ravnima .. tražiš svoje mjesto pod suncem .. boriš se za opstanak ..
.. mjesto sa kojeg se može gledati ovaj svijet .. objektivno .. je mjesto boga ..
.. a čovjek se tom mjestu može približiti jedino sa približavanjem .. mjestu .. smrti ..
 
".. mjesto sa kojeg se može gledati ovaj svijet .. objektivno .. je mjesto boga ..
.. a čovjek se tom mjestu može približiti jedino sa približavanjem .. mjestu .. smrti .."

prepoznao sam neke svoje misli, ne da si ih "prepisao" nego da tako i ja gledam na stvari..s tim sto bih ovo ovako napisao - "boga"
 

Back
Top