Da li je oko 4% = skoro svi? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

acca blog

Da li je oko 4% = skoro svi?

Oceni ovaj blog
U tekstu na B92 pod naslovom "
Skoro cela Jagodina vakcinisana
" kaže se
Od 3.200 doza vakcine, koliko je raspodelom dobila Jagodina, ostalo je neutrošeno još samo oko stotinu doza, istakao je Lukić,

Znači, primilo je oko 3.100 građana.

na zvaničnom sajtu SO Jagodina, je podatak

На територији Града Јагодине живи око 82.000 становника

Znači, vakcine je primilo oko 4%. Otkud naslov "Skoro cela Jagodina"?
Senzacionalistički naslov, poput onih koje smo navikli da viđamo u Kuriru i sličnim novinama.

I ostavim ja komentar, pristojan, sa pitanjem odkad su 4% skoro svi? I komentar mi se ne objavi. Znam da odbijaju komentare koji se upliću u politiku a ne odgovaraju im, ali ovo nema veze sa tim. Kakva je to politika tog medija koja ne odobrava komentare gde se daje kritički osvrt na naslov teksta? A demokratija je vladavina naroda. Valjda? Kuda ide ovo kvazi novinarstvo, uređivačka politika i tetkin pekmez?

Glupo je možda što i pišem ovo, al' nek bar još neko sazna za slučaj. Da ne misle svi kako su "oni" najdemokratskiji medij na ovim prostorima. I svim prostorima osim EU i SAD. Ili USA, takva skraćenica im valjda više odgovara. Mada kad je na engleskom ja čeće koristim US. tako sam naučio od mojih drugara amerikanaca. Ili je slovo veliko? Eto, ne znam ni gramatiku a *****m nešto.

Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na Facebook Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na Google Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na My Yahoo! Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na Live Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na MySpace Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na Twitter Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na Digg Pošalji "Da li je oko 4% = skoro svi?" na del.icio.us

Oznake: b92, komentar, mediji
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Jaoj,bre Acca...kako uopšte takve stvari možeš i da čitaš?

Mislim da je to gubljenje vremena....iskrena sam,ne zameri mi.

2. acca (avatar)
    U pravu si. Ispao sam naivan kad me je zaintrigirao bombastičan naslov, a u startu sam znao da nije tačan.
    Nešto sam iskočio iz normale zadnjih par nedelja. Zato ne da ne zameram, nego se zahvaljujem na iskrenosti. Možda pomogne da se prodrmam.