Direktna Akcija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Krinka5

Direktna Akcija

Oceni ovaj blog

Pre neki dan slušajući usput radijsku emisiju doznao sam da se nekoliko radnika buni jer im poslodavac nije uplatio za plate zadnjih pola godine iako su oni radili . Žalili su se sindikatu, inspekciji i nekim nevladinim organizacijama a ovi im preporučili da ga tuže, no to im ne pada na pamet jer podizanje tužbe je skupo a oni nemaju toliko para. Osim toga nisu sigurni u po njih pozitivan ishod suđenja zbog korumpiranosti . To je samo jedan primer a takvih priča je prepuno, siguran sam da je svako od vas poznavao nekog ko je imao slično iskustvo. I zaista u ovoj usranoj zemlji nema ko da zaštiti radnike od debelih gazda koji su to i postali upravo zbog takvih ogavnosti . Razmišljajući tako setih se da sam pre par godina listajući anarhistički list naleteo na članak kojim se poziva da se takvi slučajevi prijave njima. I nije mi bilo teško da pronađem taj list i članak pa ga sad postavljam. Ko zna, možda nekom i pomogne.

Časopis "Anarhističke inicijative " - "Direktna Akcija" , broj 5, Beograd leto 2009.

A evo i njihov sajt ; http://inicijativa.org/tiki/tiki-view_articles.php
Deo sajta gde možete da ih kontaktirate (telfon , adresa. mail); http://inicijativa.org/tiki/tiki-index.php?page=Join

Pošalji "Direktna Akcija" na Facebook Pošalji "Direktna Akcija" na Google Pošalji "Direktna Akcija" na My Yahoo! Pošalji "Direktna Akcija" na Live Pošalji "Direktna Akcija" na MySpace Pošalji "Direktna Akcija" na Twitter Pošalji "Direktna Akcija" na Digg Pošalji "Direktna Akcija" na del.icio.us

Ažurirano 07.07.2014. u 15:36, autor: krinka5

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Peiper (avatar)
    banda
  2. krinka5 (avatar)
    Slažem se - Debele gazde banditske.
    Ažurirano 17.12.2011. u 12:33, autor: krinka5
  3. zxy (avatar)
    Zanimljivo.
    Kako stvari stoje ne vidim šta drugo preostaje.
  4. krinka5 (avatar)
    Upravo se o tome radi, radnik treba da traži pomoć od anahosindikalista , od grupe mladih marginalaca umesto država i ostali institucionalni oblici zaštite da mu pomognu.
  5. R.Žiskar (avatar)
    Ово мало подсећа на једну исто тако успешну организацију која је почетком века са Сицилије пребацила своје центре моћи у Америку. Само не знам да ли ће ускоро сваки крај имати свог "дона"...
  6. Grof Vronski (avatar)
    Vito Korleone....!