MOJA NOVA LITERARNA PO-BEDA

Slučajevi

Jednom se Orlov prejeo papule i umro. A Krilov je saznao za to i takoðe umro. A Spiridonov je umro sam od sebe. A Spiridonovljeva žena je pala s kredenca, pa i ona umrla. A Spiridonovljeva deca podavila se u veštačkom jezeru. A baba Spiridonova se propila i završila na ulici. A Mihajlov je prestao da se češlja i dobio šugu. A Kruglov je nacrtao damu sa bičem i poludeo. A Perehrestov je telegrafski dobio četiri stotine rubalja i toliko se uzoholio da su ga najurili iz službe.

Sve dobri ljudi, ali im se nije dalo.

Danil Ivanovič Harms
.




Ej, ljudi, a ja ispao glavni na zboru stanara koji je danas održan. Priložio bih kopiju zapisnika kao dokaz, ali ne znam kako se to radi. Moj rad na temu ' Organizacione promene u cilju efikasnijeg održavanja zgrade' dobio najviše glasova i proglašen za najbolji, kako stilski, tako i tematski doprinos. U diskusiji me podržala prevodilica sa 3., kustoskinja sa 4. (bila je toliko oduševljena da me je s vremena na vreme štipkala za jedino debelo meso moje štrkljaste figure) i lekar sa 5. sprata. Protiv je bio građeVinski preduzimač sa 2. i viša medicinska sestra sa 1. Prelomila je kolebljiva gologuzija povedena mr., dr. i sci. autoritetima, te ubedljivo potukoh drugoplasiranog referenta za ONO iz neke nereformisane firme.
Na kraju se odnekud pojaviše neka vanzemaljska bića i rasteraše nas vatrom iz reptilskih čeljusti.. Oni do duše nemaju neko dramaturško utemeljenje, ali priču čine fantastičnom.


Pogledajte prilog 215613
 
Ispalio si Harmsa (iz slačaja Harms) slično kao ja Borhesa u priči o priči Kongres...
Tako to rade ispaljivači(iz usta vanzema-u božije uši...) .
Naravno da mi se sviđa kad se oslobodiš kojekakvih ludaka kao sami što smo...:klap::klap::klap:
 
Bio jedan riđi čovjek koji nije imao oči i uši. Nije imao ni kosu, tako da su ga uslovno nazvali riđim.
On nije mogao ni da govori jer nije imao usta. Nos takođe nije imao.
Šta više, nije imao ni ruke ni noge. Nije imao ni stomak, nije imao ni leđa. nije imao ni kičme, nije imao nijedan unutrašnji organ. Nije imao ništa! Tako da nije jasno o kome je riječ.
Bolje onda da o njemu više i ne govorimo.

Harms


Moj doprinos blogu, cestitike na prici - paraleli, apsurd je dostigao savrsenstvo.

:klap:
 
"U diskusiji me podržala kustoskinja sa 4. (bila je toliko oduševljena da me je s vremena na vreme štipkala za jedino debelo meso moje štrkljaste figure).."

Baš sjajna cura...jedina koja je sumornim stvarima dala vedru boju. :zper:
(umetnička duša,šta ćeš... :zcepanje:)

:rumenka:

A ozbiljno,NeDirajmojeKrugove...dopala mi se tvoja Literarna pobeda,baš! :cmok2:
 
Marija.S.;bt186688:
Bio jedan riđi čovjek koji nije imao oči i uši. Nije imao ni kosu, tako da su ga uslovno nazvali riđim.
On nije mogao ni da govori jer nije imao usta. Nos takođe nije imao.
Šta više, nije imao ni ruke ni noge. Nije imao ni stomak, nije imao ni leđa. nije imao ni kičme, nije imao nijedan unutrašnji organ. Nije imao ništa! Tako da nije jasno o kome je riječ.
Bolje onda da o njemu više i ne govorimo.

Harms


Moj doprinos blogu, cestitike na prici - paraleli, apsurd je dostigao savrsenstvo.

:klap:


Hvala Maki. Da, Danilo je sjajan, kad počne da me guši apsurd svakodnevice rado ga se mašim da napunim ba(k)terije.:D
 
lejla.al.dbuni;bt186838:
"U diskusiji me podržala kustoskinja sa 4. (bila je toliko oduševljena da me je s vremena na vreme štipkala za jedino debelo meso moje štrkljaste figure).."

Baš sjajna cura...jedina koja je sumornim stvarima dala vedru boju. :zper:
(umetnička duša,šta ćeš... :zcepanje:)

:rumenka:

A ozbiljno,NeDirajmojeKrugove...dopala mi se tvoja Literarna pobeda,baš! :cmok2:



Ne bi mi po volji što me fali kustoskinja, k'o velim - nisam još za muzej, al' kad videh arheološkinju sa 6. kako je ravnodušna prema meni bi mi drago:hahaha:
Hvala ti, Lejla.:heart:
 
Ne diraj moje krugove;bt186915:
Ne bi mi po volji što me fali kustoskinja, k'o velim - nisam još za muzej, al' kad videh arheološkinju sa 6. kako je ravnodušna prema meni bi mi drago:hahaha:
Hvala ti, Lejla.:heart:

:lol:

To me podseti na anegdotu sa Agatom Kristi..
Agatin muž je bio arheolog i ona je izjavila da je on idealan muškarac,rekavši vispreno
"što sam starija,sve sam mu interesantnija".

Možda arheološkinja i ne bude baš loša alternativa,NeDirajMojeKrugove..potrudi se da ne ostane ravnodušna,jel`:..:zper:
(dolazak godina se ne može sprečiti.)


:heart:


.
 
Poslednja izmena:
lejla.al.dbuni;bt186958:
:lol:

To me podseti na anegdotu sa Agatom Kristi..
Agatin muž je bio arheolog i ona je izjavila da je on idealan muškarac,rekavši vispreno
"što sam starija,sve sam mu interesantnija".

Možda arheološkinja i ne bude baš loša alternativa,NeDirajMojeKrugove..potrudi se da ne ostane ravnodušna,jel`:..:zper:
(dolazak godina se ne može sprečiti.)


:heart


.



Jeste, Lejla, ali to joj je bio drugi muž. Prvi, neki ulickani, bezlični oficir je ostavio zbog mlađe pa je ona fingirala sopstveni nestanak i on je bio nekoliko meseci pod istragom kao prvoosumnjičeni. Kad su je najzad našli u nekom motelu na drugom kraju Engleske, glumila je amneziju. Znači, treba mentalno evoluirati do statusa životnog saputnika jednog arheologa. Možda je kustoskinja logična etapa, a ja mentalnu evoluciju nisam dobacio ni do nje.:tajna::hahaha::cmok:
 

Back
Top