POŠTENE ŽENSKE

Nedavno sam prošla pored jedne prodavnice u Bulevaru i u izlogu, a na reklamnoj lutki, ugledala majicu sa natpisom na engleskom, koji je izgledao otprilike ovako: WELL BEHAVIOURED WOMEN NEVER CHANGED THE HISTORY... Nažalost, ne fotografisah izlog, lutku i majicu misleći - ima vremena. Nema, dragi moji... Vreme zuji kao osica. Bocne Vas malo, nestane iz Vašeg života, ali ostane u nezaboravu.

Par dana kasnije ugledah grafit na zidu jedne višespratnice koji kaže: NISAM DOBRO, DOBRA SAM...

Ko razume - shvatiće da izmedju navedena dva natpisa ima sličnosti, a neki retki likovi u današnjem vremenu, možda će u natpisima prepoznati i sebe...


Autorski tekst (uz manje ispravke) i fotografija (Foto: Tanja MB), preuzeti sa tanmilbab.spaces.live.com.
 
Neko će reći da sam licemer jer iako volim da se družim sa devojkama koje bi nosile tu majicu, protiv sam reklamiranja takve filosofije. Kroz majice, grafite, TV reklame, filmove, bilo kako. Loše utiče na sledeće generacije, na društvo, atmosferu, ...
 
Volim grafite,jer sa malo reci toliko toga znaju da poruce..mogu biti prave male mudrosti,duhovite opaske,sjajni vicevi...univerzalnog su sadrzaja i znacenja za sve aspekte zivota.
"Devojke sa pristojnim ponasanjem nikada nece uci u istoriju".(u mom slobodnijem prevodu)
"Nisam dobro-dobra sam"
...oba ova grafita su sjajna,oba su za antologiju!
 

Back
Top