DRŽAVA KAO MALJ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

DRŽAVA KAO MALJ

Oceni ovaj blog
Ne mogu a da ne kažem , da živim u svetu čija je država sproterala : ljudskost , čovekljublje , čast , poštovanje ljudskosti i date reči , pravičnost , znanje i razum , kao i njihovo poštovanje . Dakle , imam osećaj da je sredina sterilna od ovih svojstava i da nagrađuje : neznanje i glubost ; bezčašće i razbojništvo ; laž i zlodelatenje . To i nebi bilo pogubno po čovečanstvo kad nebi sve institucije od predsednika države i patrijarha , pa sve do učitelja i predavača veronuauke bili ništa drugo do proizvodni lanac ( fabrika ) za proizvodnju ovakve pameti izrođene od ljudi .
Svak na toj proizvodnoj traci , ko bi na ovaj ili onaj način bio indoktriniran čovečnošću - proglašavan bi bio škartom koji bi bio razaran maljem ..
Da , čovek sa svojom ljudskošću u ovoj zajednici je sociološki škart ; koji se razara maljem.
Kako izbeći malj ?

Ako ste bili dokono zainteresovani za moje kazivanje dovde, pogledajte ovaj dokumentarac koji je na neki način proročanski !

Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na Facebook Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na Google Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na My Yahoo! Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na Live Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na MySpace Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na Twitter Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na Digg Pošalji "DRŽAVA KAO  MALJ" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Marija (avatar)
    Loncar, ovo je pravi pogodak. Tako tuzno simbolicno, ali kraj ipak daje nadu da se od bescasca i razbojnistva moze pobeci. Doduse, samo 'crni' COVEK.
    Odlican blog
  2. 123loncar (avatar)
    Sistem sebe vidi belo ; jer nijedan razbojnik nije svoja razbojništva priznavao već sva svoja nedela je predstavljao kao velike humane ideje koje ponekad potrebujub strašna žrtvovanja ...dakle oni sebe vide belo , dok svak koji im se suprotstavlja čovekoljubljem je crno pile ....
    ... hoće da kaže kako je taj crni čovek međ ljudima bela duša koja je žrtva neljudi ... nama preostaje da procenimo kolike su nam šanse da izbegnemo državni malj ...

Hvala Marija !
  3. Marija (avatar)
    ... hoće da kaže kako je taj crni čovek međ ljudima bela duša koja je žrtva neljudi .
    Da, danas je Covek crna ovca ili crno pile...redak primerak i nadam se pobednik sistema.
  4. boogie wogie (avatar)
    pa, ja mogu samo da se složim, podržim i ohrabrim ovaj nadasve inspirativan zaključak
  5. 123loncar (avatar)
    Hvala !
  6. hakim bej (avatar)
    Gledalac se identifikuje sa crnim piletom.
    Pogresno!
    Laz!
    Gledalac je vazan deo sistema, covek sa maljem.
    Lazemo sebe da imamo osecaje.
    Jedina stvar koju smo sposobni da volimo je ta nasa laz.
    Laz da smo humani, pravedni, osecajni, korisni, dobri...
    Vaspitanje i obrazovanje ima funkciju da nam pomogne da smislimo svoju laz koja je u skladu sa drugim lazima.
    Branicemo svoju laz zivotom. Jer nju vise cenimo.
    Budjenje boli. Wake up, Neo.
    http://forum.krstarica.com/entry.php/22518-Prizovimo-se-pameti
  7. 123loncar (avatar)
    ..da , upravu si ...gledalac je u većini slučaja baš taj proizvod sa te fabričke državne trake - i kao takvom u većini slučajeva malj je u njegovoj ruci ... lepo rečeno , da će smisliti mnoge laži da odbrani ili sakrije/prekrije laž o sebi ... čovek malj je sva svoja zlodelateljstva objašnjavao kroz istoriju čovečanstva, dobrim namerama koje je imao da humanizuje čoveka i njegovu budućnost ( a ono što je izloženu dejstvu malja je uzgredna šteta - do raja se ipak stiže preko paklenih i krvavih muka sa puno žrtvovanja )..

Hvala !
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Plakala sam kada sam prvi put videla ovaj film.
    Evo,ponovo su mi suze u očima...suvišno je reći zbog čega.

Sjajan je ovo dokumentarac (čak i po današnjim merilima,nakon 34. godine od njegove premijere).

Zahvaljujem,Lončaru...divan post!
  9. 123loncar (avatar)
    Molim !

..film je veličanstven !