Smrt u Dalasu - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Krinka5

Smrt u Dalasu

Oceni ovaj blog
Smrt u Dalasu

Poznati hrvatski guslar Jozo Karamatić u svom singlu iz 1965 godine (Jugoton), peva o svima nam poznatom događaju. Za neke vrhunac kempa - što je diskutabilno, za druge rodonačelnik death industriala - krajnje problematično, ovaj singl je u zadnjih dvadeset godina privukao pažnju svih onih koji se bave muzičkim fenomenima kod nas (ma šta to "kod nas" značilo).
Ono po čemu je Jozo Karamatić za mene značajan to je što je uspeo da spoji naizgled nespojivo. A to je da snagu epskog izraza poveže sa hipotrofiranim (kulturološko inhibiranim) tanatosom u jednoj univerzalnoj temi . Najkraće ; snagu tradicije poveže sa oslobođenjem nagona smrti (u metaforičnom smislu) u poznatoj priči.
Onaj ko nema averziju prema guslama neka posluša bar malo (stavio sam drugi deo jer mi se više sviđa ).

Pošalji "Smrt u Dalasu" na Facebook Pošalji "Smrt u Dalasu" na Google Pošalji "Smrt u Dalasu" na My Yahoo! Pošalji "Smrt u Dalasu" na Live Pošalji "Smrt u Dalasu" na MySpace Pošalji "Smrt u Dalasu" na Twitter Pošalji "Smrt u Dalasu" na Digg Pošalji "Smrt u Dalasu" na del.icio.us

Ažurirano 10.11.2015. u 11:02, autor: krinka5

Kategorije
Nekategorizovano