O Zenama i Muskarcima.

Citam ja nedavno na nekom forumu "Kako sacuvati vezu" i razmisljam, da li to covece postoji, da li je to neko napravio uputstvo za te stvari. Slozicete se da toga nema, ali sam ja ipak poceo da citam. I tako, pored upecatljivog naslova iz kog mozes da naucis vise nego iz celog teksta,

pod tackom 1. nadje se "Nemojte zuriti sa sexom", i tu sad krene neka teska sprdacina o tome kako vam treba vise vremena za upoznavanje kako ce, ako pozurite sa tim cinom, vam partner dosaditi itd. Sad ja razmisljam, zasto bi SEX predstvljao čin ultimativnog spajanja i utapanja dve duše, dva uma kroz koji postajem bolji čovek i blablabla...mislim to je apsurdno. Imas odnose sa tebi dragom osobom, s' kojom zelis da i tebi i njoj bude prijatno (osim ako nisi platio nekoj pa zelis da furas sa ribom kojoj je to zanat) i ako mozes tu aktivnost da ponovis tokom istog dana jos nekoliko puta to bi bilo savrseno.

2. stavka je bila "Ne otvarajte se prebrzo". Naaaaaaravno da ste u pravu, sigurno je poucno, folirati se neko vreme i prodavati toplu vodu. Tj sta oni misle pod tim, dobro, necu svoju parterku sutradan upoznati sa celom familijom, niti cu joj pricati o djedovim junackim podvizima, niti onomad kad smo stric, cale, djed i ja klali ono prase, msm potrudicu se da to cuje, ali ne bas odmah.Samo bez foliranja, to se trazi. Ja sam prvi dan na faksu uspeo da zaspim, posle toga sam se smejao, is'o pio kafu za ljudima koje sam prvi put video. Treceg dana sam se smuvao sa koleginicom. Da njoj se svidelo to sto sam se ja folirao...Posle kazu, razocarao/la sam se u voljenu osobu. Pa naravno da se razocaras, kad se svi FOLIRAJU.

3. "Ne glumite orgazam" E ovo mi se cinilo zanimljivim jer sam ja jednom morao da ga glumim jer sam bio prilicno pripit i imao sam problema sa mojim drugarom da ga odrzim budnim. E sad, Boga pitaj kako se to zavrsilo, ali znam da mi je bilo teze nego da sam radio neku tesku fizikaliju. Do duse, ja se posle toga sa tom devojkom nikada nisam cuo, ali cu i dalje verovati da to nije bio razlog. Oni kazu, ako naviknete partera da vam je stalno dobro, on nece zeleti da nista menja, jer ce misliti da vam to prija. Hajde da analiziramo, osim ovog mog slucaja, ja ne znam da neko zna neku osobu da je glumila orgazam. Mislim kako se to radi? Voleo bih (naravno ne bih, ali tako da se izrazim) da vidim kako to izgleda!!

4. "Ne ocekujte da se promeni" Ovo je sada diskutabilno, u kojoj meri moze neka osoba da se promeni. Pre ce ta osoba mozda malo da koriguje svoje mane, parter ce se navici na to pa i nece biti previse vredno pominjanja. Mada ovo moze da bude tacno, zene (moje misljenje, da se ogradim) imaju obicaj da zamisljaju kakav njihov partner treba da bude, pa kad nadju nekog, one pokusavaju da ga promene i naprave ono sto one zele. Posle se nadju duboko razocarane kad shvate da njihova mentalna projekcija idealnog muskarca ne zivi sa njima vec najobicniji kromanjonac, i onda nastanu problemi i u vezi i u braku...a muskarci...jesam musko, ali daleko sam pametniji za druge...ja jos uvek ne znam sta trazim...

5. "Ne zovite ga cesto i ne preterujte sa porukama" - ja licno mislim da treba da mi bude uzvraceno onoliko koliko se ja predam toj vezi, sad tu su nijanse u pitanju. Ja svog najboljeg ortaka zovem po 20 puta na dan i dolazim u situaciju da sam poceo to mehanicki da radim i da ne znam vise sta da mu kazem i da prekinem vezu u sred neke glupave konstatacije. Naravno, svakome prija kada vas neko "smara" na taj nacin jer tada mozete da imate osecaj da nekome znacite nesto u zivotu, naravno, do trenutka kada to postaje destruktivno i nepotrebno.

E sad, cemu ovo sve?? Sustina je, DA LI JE MOGUCE DA JE OVO NEKO NEAPISAO!!??? Pa nije ni cudo sto nam je prirodni prirastaj, iz godine u godinu, sve manji. Pa ovi ljudi toliko lose deluju na populaciju, da je to neverovatno. Moja prababa je imala 5 dece, moja baba 4, moji rodtitelji imaju nas troje, moja sestra za sada ima dva deteta, moja druga sestra planira da ostane na jednom detetu, a ja, sta ce istorija da kaze za mene, ja, posto se bavim ovim stvrima, posto citam svakakve gluposti, i sto svoju nekreativnost ispoljavam na ovaj nacin, ja necu onda imati potomke. Dakle, kako se tehnologija razvijala, u mojoj porodici, tako nam je natalit opadao. Moje sestre i dalje ne znaju da ukljuce racunar, a telefon koriste samo za poruke i pozive, tako da su naprednije od moje babe, majka zna da se javi da pozove.
PORUKA: Nemojte ljudi bas sve citati, i sve shvatati ozbiljno. To su napisali neki tuzni ljudi koji hoce i VAS da zajebu.
 

Back
Top