Pocetak. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Bloger ONama

Pocetak.

Oceni ovaj blog
Ovo bi neki ljudi nazvali "nova stranica zivota", ali mozda je to preterano. Ja bih rekao korigovanje dosadasnjeg nacina razmisljanja. Naime, ovo bi trebalo da predstavlja moje prvo stvaralastvo u ovoj oblasti, pa mi ne zamerite ako bude nekih kontradiktornosti. Moje teme ce se, nadam se, odnositi na moj zivot i o tome sta mi se sve desava, i bice baziran na moj uzras, tip 18-22 godine starosti.

Sada, kao student (nadam se ne veciti) imao sam prilike da izlazim vrlo cesto i da se opijam vrlo mnogo, sto je i mozda i losa stvar, medjutim, kad cu ako necu sada sa 20 godina. E na tim zurkama se moze videti razliciti profili ljudi, od sponzora, sponzorusa, drugara koji su izasli da "eto cisto onako", do da kazem obicnih ljudi koji su izasli, je l' te, samo da se lepo provedu u dobrom drustvu, ali poenta je da je velika vecina dosla da se pokaze, da se slika, daaaaa o tome sutra pricaju sa svojim "virtuelnim" drugarima koristeci tipke "COMMENT THIS" ili "LIKE THAT". Mislim, nije to tako lose, ali imajmo granice. Necu sad da ispadne da nisam bio u tom fazonu, ali zaista, sam se trudio da to bude minimalno. Nego da se vratim "virtuelnoj" proslosti. Kao i svaki muski adolescent, uvek sam zeleo da budem u drustvu lepih devojaka, ako je moguce da ih bude sto vise. Sa vecinom sa bio u nekoj vrsti odnosa, osim prijateljskog, ali samo su mi neke ostale PRAVI PRIJATELJI. E, te moje drugarice, sa kojima sam ostao prijatelj, drug, ono najblize posle sestara, su mi zadnjih godinu-godinu i po dana ispirale mozak da moram da se skrasim i da moram da nadjem neku srodnu dusu, s' kojom cu provesti neko vreme i s' kojom cu deliti...nesto, nisam ukapirao jos uvek sta je to NESTO!!

Da kazemo da sam ja pristao da se promenim i da pocnem da trazim devojku za ozbiljnu vezu pre od prilike 3 meseca. Naslucujete, da su ta tri meseca nepovratno izgubljena, jer da nisu, ja ne bih sedeo ovde i kuckao ovaj tekst. Nego sta je sustina. Drugar mi nabacuje svoju drugaricu, preko face-a, naravno, i sad smo mi tu komunicirali nekih 5-7 dana, nekako smo shvatili da nam ide dobro, pa ja resih da je pozovem do grada da se mi vidimo i da se ispricamo u 4 oka. Ona je pristala, mi se videli, otisli na pice, posle se setali pored Dunava, ja je odvezo kuci, primio SMS da je odusevljena sa mnom, nabrojala nekoliko epiteta u superlativu, kako bi me opisala, ja pao na to i tu je nacinjena greska. Videli smo se mi jos nekoliko puta, dopisivali smo se jos nekoliko desetina puta, i ja sam kapirao da bi to moglo da bude to. Medjutim, kada sam ja presao na TO, docekan sam recenicom: "Izvini trenutno sam emotivno nedostupna, ali hvala ti za taj gest." Sta je pod tim mislila, da nastavim da se trudim pa ce mozda jednog dana biti moja, ili sve sto sam ti rekla-napisala, totalno je suprotno od onoga sto mislim i zato sad odjebi. Ja sam naravno shvatio ovo prvo, pa smo se mi vidjali jos nekoliko nedelja, ali sam je ja vec oplakao posle prvog odbijanja, uz flasu zestine i nekoliko bogaljivih pesama. Naravno, nastavio sam da izlazim pa sam terao po starom. Devojka za jedno vece, dobro poznati brojevi telefona za devojke koje zele sa mnom da provedu noc i tako. E uz sve to, nije mi toliko bilo tesko.

Sledeca situacija, kao da je neko napravio sablon od predhodne, i krenuo da stanca njene reci. Meni vec poznato pitanje, vec spremljen odgovro, znaci deja vu. Ona mi i nije toliko tesko pala, imao sam ja pripremljene svoje "drugarice".

Treca situacija me je navela na pisanje, jer ne znam sta je pametno ciniti. Kucna zurka, sve super upaznajem devojku koja je, ispostavi se, tu negde iz mog kraja ali sudbina nas nije spajala do sada. I tako mi krenemo u konverzaciju, usledi poljubac, razmenjivanje brojeva u nadi da je ona mozda ta devojka za ozbiljnu vezu. Nastavili smo da razmenjujemo SMS-ove i redovno smo se dopisivali preko face-a. I u jednom "razgovoru" krenem ja sa malo intimnijim pitanjia, ona mi rece da nema nikoga vec nekoliko meseci, da je izasla iz neke kvazi duge veze i da ceka priliku za upustanje u nesto ozbiljnije. Ja rekoh sebi, mogao bih da pokusam sa njom, razmisljamo slicno, imamo skoro isto interesovanje pa sto da ne. Okurazim se ja da je pozovem na veceru, cekam na odgovor 2 dana i na kraju dobijem poruku sa odgovorm: "Pa pazi sad malo teze..zbog decka...ono kao glupo je moze svasta nesto da pomisli, da nije drugarski izlazak i sl ako me razumes?" Ja kao u fazonu, nije me dotaklo ni malo, napisem joj da je bio nesporazum i da se nismo razumeli. Od tada, ni traga ni glasa od nje.

E sad, da stvar bude jos gora, pocnem da gledam The Big Bang Theory preko neta, i sad sam se nasao vrlo slican sa onom cetvoricom strebera, ipak se ne razlikujemo mnogo kad smo u bedaku.

­Mozda preterujem, ali ne znam vise sta da radim, mislim meni je bilo super kao decko koji ima uvek nesto sa strane, ali verujem da bi mi mnogo vise prijalo, kada bih bio svestan, da imam nekoga pored sebe, da vise ne lutam.

Pošalji "Pocetak." na Facebook Pošalji "Pocetak." na Google Pošalji "Pocetak." na My Yahoo! Pošalji "Pocetak." na Live Pošalji "Pocetak." na MySpace Pošalji "Pocetak." na Twitter Pošalji "Pocetak." na Digg Pošalji "Pocetak." na del.icio.us

Ažurirano 03.12.2011. u 16:26, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari