Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

O ČULNOSTI , O UMETNOSTI , O SEKSUALNOSTI ...

Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!

Oceni ovaj blog

- Franc Kafka - V. Van Gogh - Lars von Trier - The Residents ; intrigantna-opskurna-inteligencija , a opet sa teznjom biti sto blizi istinitosti , i originalnost povrh svega !
- David Linch - Frank Zappa - Bjork - Karlos Kastaneda - Salvador Dali ; onostrano, snovidjevno , blisko magijskom , ezotericnom !
- Charls Bukowski - Sex Pistols - Louis Bunuel - Jim Morisson ;bunt protiv smrada kolotecine , materijalizma i jednolicnosti svakodnevnice !
- Stanley Koubrik - L. Van Bethoven - Fridrich Nitsche - L. da Vinchi ; aristokratija cistote izrazaja , onaj velicanstveni sjaj stvaranja iz napacene potrebe za postojanjem , i traganjem za njegovim smislom !
- Nikola Tesla - Kraftwerk - Olja Ivanjicki - Samyel Hatinghton - C .Chaplin ; Cista , neponovljiva , iskonska genijalnost !
- Dostojevski - F. F. Coppola - Mikelandjelo - Mozart ; dubina ljudskog zadiranja u njegovu sust i uzdizanje vrlosti , ali bez osvrta na opste utemeljeni moral !
- Vim Venders - H. Hese - Pink Floyd - Modiljani ; akvarelni pejzazi , strahovito umece upecatljivosti ..., lepota melanholicne ljubavi prema svemu , i svakome koji to zavredjuje !

Ovo su navedene razlicite forme , nijanse i oblici izrazavanja , ali jedne te iste energije , teznje bliskosti sa Bogom i zelja za bliskosti s Istinama !!!

Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na Facebook Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na Google Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na My Yahoo! Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na Live Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na MySpace Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na Twitter Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na Digg Pošalji "Senzitivne i Estetske paralele među Velikim Stvaraocima !!!" na del.icio.us

Ažurirano 10.12.2011. u 20:27, autor: needlman

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sirijus49 (avatar)
  2. coviax1 (avatar)
    A ima ih još...Mi "ostali" i ne moramo ništa raditi-sve su oni već odradili...
  3. needlman (avatar)
    A ima ih još...Mi "ostali" i ne moramo ništa raditi-sve su oni već odradili...
    Čekaj Covi , ne razumem ovaj tvoj sarkazam . Jel misliš na ove gore navedene ... pa ko reče da si "ostali" , i da se nemora dalje odrađivati , šta god već !!!
    Zato sam i nave "Istinama" , ako te nisam razumeo slobodno reci ...ponekad su mi tvoji komentari potpuno izmešteni iz tvoje percepcije o tuđim razumevanjima istih tih , tvojih viđenja ! Znači , odgovoriš , kao da razgovaramo licem u lice , što se kucanim rečima ne može poistovetiti ...dal me razumeš !