RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA

Oceni ovaj blog
Zgrčio je telo u spiralu, drhtao svakim člankom. Apokalipsa ga je ispljunula u strašan prostor predimenzionisanih oblika. Bio je sićušan u odnosu na sve oko sebe, upirao čula do krajnjih granica da percepciju svede na logičku ravan iz koje bi mogao da se orijentiše i deluje. Lep letnji dan bio je za njega užas pun nedoumica i opasnosti. Sva ta neznana svetlost, vetrić, žega, dražili su nepriviknuta čula. Mačka, kokoši, leptiri, bube, ogromna, preteća bića užasavala su instinkt za opstankom i iskonski strah od nepoznatog. Ostao je bez svoje planete u kojoj je rođen, gde je imao sve: vlagu, hranu, temperaturu, sigurnost... Imao je sebe i svoj mir - jadni crv bez svoje planete jabuke.
Najpre se čulo 'bup' kad se jabuka rasprskala, potom je Isak viknuo - Jao, EUREKA...
Udarac je istretirao tačku mozga zaduženu za kreaciju i čovečanstvo je dobilo zakon gravitacije. Isak je u svojoj uskogrudosti, tako svojstvenoj čoveku, shvatio samo jedan aspekt događaja - onaj manje bitan. Koliko je natrula planeta u kojoj mi crvotočimo, o koje kosmičko stablo je okačena, u kojoj prokletoj avliji će se raspući i kakvim strašnim prostorom ćemo gmizati niko ne zna. To je neka druga priča koja rađa užas. Međutim - 'Svako telo uronjeno u strah izgubi onoliko smrtnosti koliko teži istisnuti strah'.

Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na Facebook Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na Google Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na My Yahoo! Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na Live Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na MySpace Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na Twitter Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na Digg Pošalji "RAZDER JABUKE KAO JABUKA RAZDORA" na del.icio.us

Ažurirano 05.01.2012. u 11:04, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sirijus49 (avatar)
    Koliko je natrula planeta u kojoj mi crvotočimo, o koje kosmičko stablo je okačena, u kojoj prokletoj avliji će se raspući i kakvim strašnim prostorom ćemo gmizati niko ne zna. To je neka druga priča koja rađa užas. Međutim - 'Svako telo uronjeno u strah izgubi onoliko smrtnosti koliko teži istisnuti strah'.
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Sad sam prvi put malo ispregledao ovaj tvoj blog.

E pa sjajne su ti ove pričice - crtice.

Ima tu štofa...
  3. igrakrugova (avatar)
    I štof i majstorsko krojenje.
  4. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Hvala svima na poseti i lepim rečima.
  5. Marija (avatar)
    Ovo je jedna od boljih "crtica" koje sam u poslednje vreme procitala.
    Svaka cast na ovakvom tumacenju naseg crvotocenja.
    Nista manje nisam ni ocekivala od tebe
  6. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Ovo je jedna od boljih "crtica" koje sam u poslednje vreme procitala.
    Svaka cast na ovakvom tumacenju naseg crvotocenja.
    Nista manje nisam ni ocekivala od tebe
    Hvala, Sejo, uvek je zadovoljstvo kad se tebi svidi. Eto vežbam po malo, crvocrtičarim : kosa - tanka - uspravan - deb'o - crv
  7. Marija (avatar)
    Crv u JAbuci ne da mi mira, pa se opet ovde vraćam da gledam strah u crvotOČIni.
    Prolupala sam
  8. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Crv u JAbuci ne da mi mira, pa se opet ovde vraćam da gledam strah u crvotOČIni.
    Prolupala sam
    Pa ti vidi kako je meni, ti si došla na kampovanje, ja u tome živim