Kako sam prestao da pijem - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

parker 71

Kako sam prestao da pijem

Oceni ovaj blog
- Imao sam dvajs dve - dvajs tri. Godine devedesete, početak ka sredini... Mlad i lud, sad nažalost samo mlad, ludilo se izgubi negde usput. Pun svega al uzalud, devedesete jelte. Šta si mogao tad? Standardno je bilo nas pet po neku paricu za gorivo pa se vozaj do besvesti. Piće ako se ima. Al jebess ga, imalo se... Pamtim i ovo, nas trojica - četvorica po koji dinar, taman za đoju pa plovi, još ako se ukombinuje sa pićem i vozikanjem, ceo doživljaj... I ribice. Kad se presaberem, mnogo sam popio tih dana... Za kafane se imalo pa kako god. A bilo je u vreme inflacije pa ako ne plaćaš odmah onda ti udara recku, al ne ko što je normalno taj i taj lupam 1295 dinara nego taj i taj 3 votke, 4 piva 2 kokakolice. Pa kad dođe dan za plaćanje a tamo ti saberu 52 votke, 48 piva, toliko toga, toliko onoga... Jer inflacija jebess ga... Od onda kad si pio pa do plaćanja cene otišle za nulu - dve. Al pilo se besomučno. Jednom ja i drugar pritisli šank, šta bi pili... Aj po redu, po cenovniku. Idemo redom, svako piće po jedna tura. I izgurasmo sa sve kafom pa čak i čajem. I na dnu cenovnika piše dodatak, cena tamo neka. Dodatak to ti je kad uzmeš votku a oćeš i biter, ili ko voli vinjak a neće klot nego sa kokakolom. I onda ti u votku doda pola čaše ili koliko već bitera... Eto, diplomirasmo na dodatku i aj kući. Odosmo zamisli na dve noge bez slaloma. Stigosmo nekako. Sutra neko novo ludilo. Jedno vreme bili u modi kokteli, al ne kao što je bog rekao, sex on the beach i slično. Jok to, nego čašica votke, čašica vekije, čašica džina, sve u jedno i eventualno već spomenuti dodatak jel, pije se pet minuta da se ne istopi led, letnje doba... Kad popiješ jedan, super. Kad popiješ još jedan već ti zuji u glavi, sa trećim si šano dušo . Da, vekija je jedno zaboravljeno piće, sad nešto i ne viđam... Neka vrsta konjaka. Bio je i štok, i to ne viđam a isto neki konjak.
- Elem, sve u svemu to baš i nije put koji vodi u prosvetljenje, jel tako? Al šta ćeš, piju svi pa moraš i ti. Ali! Zeza mene želudac, već nekoliko dana. Aj kod lekara. Kad tamo - gastritis. Gastritis to ti dođe uvod u čir. Par gastritisa i eto ga. Ja srećom imao tad i više ne. Al taj bio za pamćenje. A to je bolest, muka ti ceo dan, pa i kad legneš, pa čak i kad spavaš osećaš ga. Što će reći baš i ne spavaš, više ti je to nekako padneš u neko bunilo, nit pravo spavaš al ni budan nisi. Što bi rekli budisti smrt, međustanje i ponovno rođenje jbga. I tako desetak dana, dok ne poludiš, bar prvih dana. Ali nije to najgore iz te epizode. Nego, počeo ja da pijem neke lekove, ventromet valjda neki, na 6 sati. Pio jedan dan, dođe drugi dan aj da izađem malo iz kuće. Tu blizu neki kafić gde mi bila baza, aj tamo. Kafe Alabama, nema ga odavno, šteta. Tu sam postao ovakav slučaj kakav jesam. Uglavnom, sedim ja tamo, oni piju ja gledam, pravim ravnotežu, treba neko i da je normalan jel tako? Nešto se zevzečimo, vicevi ovo ono, smejemo se ko blesavi. Al u jednom trenutku vidim ja da ne mogu da zatvorim usta . Šta je ovo majko moja, ne beše ga pre? Znači u trenu pomisliš na infarkt, šlog i ne znam ti šta sve ne, nema veze što imaš dvajs dve i nije mu vreme. Nema šta, beži kući. Dok stigao kući a srećom pa blizu, ono već zajebano skroz, glava u nazad a vilica na dole. Nema šta, kočenje. Kočenje to ti je reakcija na tablete. Tad bilo u modi da se drogira tabletama i to daj šta naleti, nema veze šta je... pa kad se sudare nekompatibilne, eto nevolje. Ili kad se iskombinuje sa cirkom, normalno. Ja srećom nemam taj istorijat al čujem od ljudi X puta kako to ide, ma jasno ko dan. Ukočio se, pa vidi šta ćeš.
- Al nema ti tu mnogo šta ćeš, pravac hitna. Stigao, a već razmišljam oću li pregurati. Aj preko reda, opšta uzbuna. Al moraš da prođeš proceduru. Kod doktora, pa odgovaraj po redu: jel piješ, pijem nako. Jel si imao neki udarac, nešto, nisam. Jel ovo, jel ono... Ma ne. I čarobno pitanje, jel se drogiraš. Ma ne drogiram se bre, daj nešto da prođe ovo jbte. Ne vredi ne ubedih ga, evo ide sledeći a ista procedura. Ajmo ispočetka, jel piješ... Blablabla... Da skratim priču, meni poverovao tek četvrti, ne znam otkud ih toliko tamo al ajd. Možda i ne bi poverovao, mada se ja u nekom trenutku setim pa kažem ama ljudi imam gastritis, pijem to i to, možda sam alergičan... Kao što i ispade da jesam. A i jezik se više udrvenio, ne mogu ni da govorim, vide i oni gotov sam. I nekako ih ubedih. Ajmo sad, valjda rutinska procedura. Smućkaše nešto, infuzija. Ajde, šta bi drugo. Čujem tamo iz susedne kancelarije kaže lekarka, ako ovo ne pomogne pravac Beograd i već šalje vozača da sprema sanitet. A neka sećam se i sad, mlada, lepa, ja se skoro zaljubio. Al vidim, nisam ostavio utisak, jbga. Sve u svemu, ako ovo ne pomogne pravac Beograd... A ja se mislim u sebi, ako ovo ne pomogne neću ja stići do Beograda, ostavite me na Orlovači slobodno. Srećom pomože, vratih se ja nekako. A i nije neko iznenađenje, da ne beše tako ko bi vam ovo sad pisao, jelte. Kako god, preživeo ja i to bez dosijea, poverovaše za ventromet i gastritis, hvala im i gde čuli i gde ne čuli...
- E pa, to je bilo zbogom oružje... Ružan bre taj gastritis, ako mi se vrati neće da valja. Pa još i ispade da nema leka za mene, samo šampončići, ni to ne valja. A tek čir u najavi, baš ne valja jebga... Tu sam shvatio kako to ide, kad te nešto šokira pa prekineš sa lošim navikama. Sad se mislim, kad bi pokupio neku tuberkulozu, neki lakši slučaj, pa da batalim i cigare... Al ne biva jbga... Mada, ja sam palio i sa zapaljenjem pluća, juče temperatura 40, danas zapalio... Dim dva, gadno pa bacim, al za dva sata ponovo... Al to je neka druga priča... Uglavnom, ne pijem. Nije da sam rekao piću zbogom zauvek, popijem tu i tamo jel? Al u granicama normale... I drago mi što sam se bar toga rešio ako ništa... A jednom u par godina kažem zbogom pameti pa raspalim... To su igranke za pamćenje. Srećom pa ne pravim totalne cirkuse, al poblesavim... Jednom sam na nekoj kolegijalnoj zabavi plesao sa direktorom. Ne bi baš o tome da vam pričam, da ne deranžiram coveka, jelte. Nije ni njemu lako, on je jedan od uhapšenih u ovoj aferi Kolubara, de još i ovo da mu se pojavi u dosijeu, ne opra ga ni Dunav ni Sava . Al mene nije nagazio nikad, ako zaglavi trajno odneću mu boks cigara, nek mu se nađe... A žena kaže, kad sam pijan oni popadaju od smeha, sreća i to, samo se ljubim i zasmejavam sve okolo. Nije loše za pijanog čoveka.
- I tako, pričica, ako nekog zanima da me bolje upozna... Dodatak za biografiju. Rekao bi sad aj živeli al ne ide... Možda , ali i to je druga priča, ima dana

Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na Facebook Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na Google Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na My Yahoo! Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na Live Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na MySpace Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na Twitter Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na Digg Pošalji "Kako sam prestao da pijem" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. RiadaT. (avatar)
    A neka sećam se i sad, mlada, lepa, ja se skoro zaljubio. Al vidim, nisam ostavio utisak, jbga.....hahaha,čudno....mislim u takvom stanju....da nisi ostavio utisak....haha
    šalim se Parker....ja pročitala....valja...
  2. coviax1 (avatar)
    Ajao,a tek šta sam ja prošao...Ček da vam ispričam...E,neću-rećićete
    to ti isti q...:hahaha:
    A nije keve mi...
    Ali nema veze...to je to...
    A ko je najveća budala kad svi janpike-znam za takve,za veće-nemoguće...:hahaha::heart::rotf::rotf::rotf:
  3. capljara (avatar)
    Znao sam ja da si ti lepio one umrlice za B92 po Lazarevcu odmah sam te provalio .:
    I treba da posetis coveka u zatvoru... kakve su vam plate , trebalo bi svaki vikend da si tamo
    Ažurirano 11.11.2011. u 18:46, autor: capljara
  4. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio capljara
    Znao sam ja da si ti lepio one umrlice za B92 po Lazarevcu odmah sam te provalio .:
    I treba da posetis coveka u zatvoru kakve su vam plate , trebalo bi svaki vikend da si tamo
    aaaa, nisam , odustao sam od politike davno... pa i da nisam, nisam bio na toj liniji

sto se tice ovog drugog, cudna stvar, imam neki pozitivan stav o tom liku. on i nije bas od onih do guse uvaljenih i najgorih,
    pusten je da se brani sa slobode. al ako ga osude bas cu i da odem sa tim boksom cigara. delom i zbog goreopisanog plesa...
    ja sam ionako bio sa njim na ti, nije ni on ni ja takav lik da bi forsirali subordinaciju
  5. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    A neka sećam se i sad, mlada, lepa, ja se skoro zaljubio. Al vidim, nisam ostavio utisak, jbga.
    ....hahaha,čudno....mislim u takvom stanju....da nisi ostavio utisak....haha
    šalim se Parker....ja pročitala....valja...
    E, draga zemljakinjo (jer ja sam odrastao u Rogatici dok me ne odvedose, a to je skoro pa komsiluk ),
    drago mi je da ti se svidja . Ja inace radije bi pisao ovakve price, al izlaze i pesme iz mene pa eto .
    Poradicu jos na prozi... Mada, ima od ranije jedna ljubavna prica iz mog sarenog zivota, mozda bi ti se i to svidelo
    Hvala za komentar
  6. parker 71 (avatar)
    Citat Original postavio coviax1
    Ajao,a tek šta sam ja prošao...Ček da vam ispričam...E,neću-rećićete
    to ti isti q...
    A nije keve mi...
    Ali nema veze...to je to...
    A ko je najveća budala kad svi janpike-znam za takve,za veće-nemoguće...
    ma ja sam ti kralj svih budala, samo ako malo olabavim dizgine
    hvala druze za komentar, znaci mi
  7. parker 71 (avatar)
    hvala ljudi na komentarima, znace mi
    ja bi inace radije pisao ovo, probacu ponovo nesto
  8. Marija (avatar)
    Samo se ti opusti, interesantan si. Ne skodi da malo poradis na prozi, ali imas sarma.
    (ne sarma nego šarm)
    I dobro je sto si samokritican. Daj i tu ljubavnu da vidimo.
  9. parker 71 (avatar)
    pa, ja nekad mislim da bi se trebao uozbiljiti, opusten i previse :. ali ako se dame pohvalno odnose prema mom liku i delu, to se valjda najvise i racuna
    evo je ljubavna, davno napisana ali mislim da ne zastareva... takodje je autobiografska pa eto, sudite mi po (ne)delima mojim
    http://forum.krstarica.com/entry.php/11804-ljubav...-to-vi-je-%C4%8Dudo...?bt=180155#comment180155
  10. mari47 (avatar)
    Jao Parker, pročitala sam ovo u jednom dahu,gadnu školu si prošao, gadnu..
    Sva sreća te ti nije "loša" pijanka, moj komšija kad dodje letvosan, niko ne sme mrko da ga pogleda, svi moraju da pevaju, žena, deca, tašta...ufff
    Volim što si prevazišao sve to, možeš ti.....

ma jok, ja sam ti covek ljubavi, samo se cmacem
    bas sam skoro gledao snimak sa svadbe, svoje jelte, kad sam video da sve ide ok ja cirka, sta bi drugo... ako je za opravdanje, to je bilo oko devet uvece .
    ima na jednom mestu kad idem kao mladozenja raspistoljen i ljubim se sa celim kolom, pisicne scene, kao kod Felinija . od kolovodje, stigoh do keca
    Ažurirano 11.11.2011. u 19:33, autor: parker 71
  11. parker 71 (avatar)
    ne znam mari sto ovaj citat nije uspeo kako treba, odgovorio sam ti iznad
  12. ristob (avatar)
  13. parker 71 (avatar)

slab sam za tu akciju, a i sto kaze moja draga to mi skoro pa jedini luksuz
    morala bi ipak neka tuberkuloza da pogura malo tu akciju...
  14. ristob (avatar)
    slab sam za tu akciju, a i sto kaze moja draga to mi skoro pa jedini luksuz
    morala bi ipak neka tuberkuloza da pogura malo tu akciju...
    Pa, tamo ćeš je naći. Počni od početka il otpozadi. Svejedno je!
  15. parker 71 (avatar)
    iskreno, nemam jos te hrabrosti a ni cvrstu odluku... kako god ako resim svraticu tamo
  16. jocikakg (avatar)
    super pricica bas mi se svidja
    ps:super sto te na kraju povratise
  17. parker 71 (avatar)
    @Jocika
    E, srce malo, pa ko bi vas zasmejavao da sam bacio kašiku
    Hvala za komentar
  18. mimi's mom (avatar)
    U cugu procitala... Da te nema, trebalo bi te izmisliti!
  19. parker 71 (avatar)
    Hvala Mimi's