Za mog gospodina... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Za mog gospodina...

Oceni ovaj blog
.

Gospodine moj...
Hteli ste da me prisilite da prihvatim vaš ustajali smisao života,vaš preživeli način kretanja koji je uvek podrazumevao oveštale navike,rigidne stavove i spore i glomazne predstave o svetu oko nas.
Zar niste mogli da predpostavite,poznavajući me makar i ovlaš,da sam ja okrenuta jednostavnim,tzv. "malim stvarima".
Kako ste zamišljali da vaš kavez može biti moje stanište,makar ga i od zlata za mene iskovali?
Mene-slobodnu pticu,udatu za nebo,hteli ste da prizemljite u vaše carstvo zarobljenih lepota?
Znali ste da sam omedjena jedino planinskim vrhovima ispod i beskrajnim nebom iznad mojih krila.
Grlili ste me,ljubili,a ipak niste znali gde se u tom trenutku nalazim.
Očajno ste pokušavali da se umetnete u mene,da usadite svoj zametak života u čistotu moje duše.
To ste činili možda iz neznanja,a možda i iz nesvesne potrebe za posedovanjem.
Rekla bih da je to,verovatno,svesna želja vaše posesivnosti...

Gospodine moj...
Vi ste kolekcionar lepih i vrednih predmeta,umetničkih dela genijalnog uma i skupocenih rariteta ljudske kreativnosti.
Mnogi od njih ne opravdavaju i sopstvenu upotrebnu vrednost...preplaćeni su za svoj značaj,u bilo kom smislu.
Znali ste da nisam sklona idolopoklonstvu beživotnih predmeta...jasno sam vam to rekla mnogo puta.
Pa to su obične materijalne stvari...to je samo svet mtrvih stvari,gospodine moj!
Znam da ste me želeli za redak primerak vaše impresivne kolekcije.
Trebalo je da budem jedan od teško stečenih trofeja u bespoštednoj borbi patološki opsednutih kolekcionara.
Vaš istančan ukus za vanserijske "rekvizite" je već legendaran u krugovima elite u kojima se krećete.
Ali,morate da priznate da niste mogli da precizno odredite u kojim segmentima je razlivena moja autentična posebnost.

Gospodine moj...
Svaka moja želja za vas je bila zapovest...priznajem to,sa tugom,svakako.
Obasipali ste me nemerljivom pažnjom i skupocenim poklonima,grlili ste me i ljubili,a niste znali gde se nalazim u tim trenucima.
Niste znali u kojim koordinatama diše moja duša.
Niste znali da pročitate emotivni grafikon mog srca.
Zato i kažem da je šteta što ovaj pokušaj našeg poznanstva nije bio uspešan.
Nepopravljiva šteta po oboje nas...zaista,gospodine moj!

Ps.

"Strahovite se visine kriju u malim stvarima.
Strahovito je trajanje zgusnuto u retkim trenucima.
Strahovito je mnogo dostojanstva u nečemu skromnom i nenametljivom..."

...

Pošalji "Za mog gospodina..." na Facebook Pošalji "Za mog gospodina..." na Google Pošalji "Za mog gospodina..." na My Yahoo! Pošalji "Za mog gospodina..." na Live Pošalji "Za mog gospodina..." na MySpace Pošalji "Za mog gospodina..." na Twitter Pošalji "Za mog gospodina..." na Digg Pošalji "Za mog gospodina..." na del.icio.us

Ažurirano 02.11.2011. u 20:26, autor: lejla.al.dbuni

Oznake: for my lord...
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Nao (avatar)
    Oči pune - duša prazna
    Ili - Uz tebe mi nista falilo nije, osim onog što mi najviše nedostaje

Lejla
  2. Džek svih zanata (avatar)
    E neka si mu rekla, al', šta će jadan, nije znao drugačije, takav mu program u tintari... nije da ga branim što je moj, moga soja, al' opet, da li je ptica kriva što ne vidi prozor u koji se zaleti, ili je prozor kriv svojom nazočnošću, ostaje da se razreši...

Lepo, Lejla...
  3. Marija (avatar)
    Zlatni kavez je ipak samo kavez.
    Nije ni vazno ko je "kriv". Onaj ko daje sve, sve treba i da trazi. I naci ce.
  4. mari47 (avatar)
    Kolekcionare ženskih srca izbegavati
    3 x na dan, a po potrebi i češće, eto
  5. *pustinjakinja (avatar)
    Gospodine moj...steta za vas... Draga...
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Ninel
    Oči pune - duša prazna
    Ili - Uz tebe mi nista falilo nije, osim onog što mi najviše nedostaje

Lejla
    Ninočka.....
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Džek svih zanata
    E neka si mu rekla, al', šta će jadan, nije znao drugačije, takav mu program u tintari... nije da ga branim što je moj, moga soja, al' opet, da li je ptica kriva što ne vidi prozor u koji se zaleti, ili je prozor kriv svojom nazočnošću, ostaje da se razreši...

Lepo, Lejla...
    Videla je ptica prozor,ali je bila radoznala da sazna šta prozor krije iza svoje transparentne "nazočnosti"...

Zahvaljujem,Jack.....
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Zlatni kavez je ipak samo kavez.
    Nije ni vazno ko je "kriv". Onaj ko daje sve, sve treba i da trazi. I naci ce.
    Nadam se,Marija....ma kako bila mala,šansa uvek postoji.
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Kolekcionare ženskih srca izbegavati
    3 x na dan, a po potrebi i češće, eto
    ...i u što širem luku zaobilaziti,draga.....

Ma,nije čovek kriv....ta moja radoznalost će me jednom i skupo koštati!

Eto tako,Mary....neka smo samo žive i zdrave,jel`...
  10. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja
    Gospodine moj...steta za vas...
    Draga...

Desert women....
  11. Zakasneli (avatar)
    Moj gospodine je česta uzrečica u primorskim krajevima, napribližnije bi bilo reći da ima značenje kombinacije ironije i uzdaha. Citat iz filma Ljepota poraka: Od tih živomo moj gospodine.
  12. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Zakasneli
    Moj gospodine je česta uzrečica u primorskim krajevima, napribližnije bi bilo reći da ima značenje kombinacije ironije i uzdaha. Citat iz filma Ljepota poraka: Od tih živomo moj gospodine.
    Misliš da sam je upotrebila u takvom značenju?

Prevario si se,Zakasneli....
    Čovek je zaista gospodin u pravom smislu reči.
    Alo,jedno je biti očaran lepom ambalažom,a drugo je biti zadovoljan kvalitetom njenog sadržaja.
    Obično se proizvod prvi put kupi (ako se o njemu ništa ne zna) zbog ambalaže.
    Ako nam sadržaj upakovanog ne odgovara,sledeći put budemo oprezniji kad biramo privlačne i na prvi pogled neodoljive ambalaže..

Nadam se da sam bila ilustrativno prepoznatljiva....

13. *pustinjakinja (avatar)
    Tacno je...nisam bas iz primorja...ali nisam ni tako daleko rodjena od njega...i cesto sam umjela koristiti to " moj gospodine "...najblize je ironiji...uzdah...djene - djene...
  14. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja
    Tacno je...nisam bas iz primorja...ali nisam ni tako daleko rodjena od njega...i cesto sam umjela koristiti to " moj gospodine "...najblize je ironiji...uzdah...djene - djene...
    Ne sporim da je u primorskom području uzrečica "gospodine moj" obojena blagom ironijom.
    Upotrebila sam je u značenju "kontinentalnog područja" ....u smislu oslovljavanja čoveka koji to ime,na osnovu svog izgleda i ponašanja,zasluženo nosi.

I dopada mi se ovo "djene,djene"...ama baš!
    Da li to znači "i ovako i onako" tj, "kao god vam bilo drago"...Desert women?