Priča : San - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

Priča : San

Oceni ovaj blog
Gluvo je doba noći. Vreme snova, šaptanja, senki. Carstvo slabašnih oreola uličnog osvetljenja.

Odnekud dopire pijano zapevanje. Ko god bio, sa buđenjem će shvatiti da je novčanik prazan, a duša neispunjena.

A onda hitro duž senki promiče gladak pokret. Pacov! Gospodar noći. Zna da je ovo doba njegove vladavine. Sve mu je otvoreno, sve dostupno. Svi spavaju.

Oduvek sam mrzeo da budan tumaram usnulom varoši. Bebe spavaju u kolevkama, spavaju radnici bez posla. Usnule su majke što kroz snove traže nerođenu decu. Spavaju tramvaji u stanici, odmaraju očevi žuljevitih ruku. Dremaju policajci na dužnosti.

Pa ipak, znam da noć mora imati kraj.

Obasjaće nas zora i probudićemo se mamurnih pogleda. Možda ćemo tek tada razumeti.
A možda ćemo jednostavno, kad dođe vreme, sve uraditi ponovo. Naivno utonuti u carstvo senki.

Pošalji "Priča : San" na Facebook Pošalji "Priča : San" na Google Pošalji "Priča : San" na My Yahoo! Pošalji "Priča : San" na Live Pošalji "Priča : San" na MySpace Pošalji "Priča : San" na Twitter Pošalji "Priča : San" na Digg Pošalji "Priča : San" na del.icio.us

Ažurirano 31.10.2011. u 04:23, autor: Stipan Severnjak (Dvostruko postavljanje priče)

Oznake: san
Kategorije
Priča

Komentari

1. Tol (avatar)
    Ako se ikada probudimo....
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Nadajmo se da nije prekasno...
  3. Džek svih zanata (avatar)
    Slike noći i njene uljuljkanosti si mogao da proširiš 'ladno, jer ti je super krenulo. Prekinuo si u po' frke.

Sve u svemu, lepi opisi.
  4. Stipan Severnjak (avatar)
    Ma da, samo to je opet onaj konkurs gde je maksimum 900K.

Danke na čitanju Džek!
  5. Džek svih zanata (avatar)
    Zadovoljstvo je moje
  6. Lice (avatar)
    "Niko ne doceka jutro a da ne prodje putem noci"
    Dobra prica.
  7. Stipan Severnjak (avatar)
    Hvala!
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    "A možda ćemo jednostavno, kad dođe vreme, sve uraditi ponovo. Naivno utonuti u carstvo senki..."

Obično tako i biva,Northern-man....

Još jedna tvoja priča koja mi se dopala...