Taoci

"ovde ništa ne valja
i neće biti bolje.."

Ljudi ponavljaju ove reči kao papagaji...:roll:
A potreban je pokret,a ne očajno mirenje sa današnjim prilikama u Srbiji..
Jer "ničija nije do zore gorjela",slažem se sa Mary....

Situacija se neće promeniti sama od sebe,moj Kauboju....
Krenuti treba onako kako se jednom već krenulo na ulice....sećate se tog "proleća Srbije"?
Teško je ponoviti tu ponosnu,mirnu "šetnju",ali ona nije ni nemoguća misija...
Ako u tako nešto ne verujemo,ako pristajemo da budemo taoci,čemu onda ovaj naš glas protiv poniženja jel`..?


Ovo je tvoj fah,Parkeru...protesna pesma,rekoh ti već u ranijem tvom postu.

:cmok2:


..
 
Poslednja izmena:
Drage dame, ja nešto ne verujem u šetnje... Eventualno u Brigade Rosse...
Verujem da bi se nešto promenilo kad bi se svi malo upametili, urazumili, tako nešto. Al ne može, upravo te zaglupljuje onaj koji te vodi... Dal' rialitijima ili grandom, ili sve gorim školstvom ili opštom nekulturom ili... Dodajte sami... Tako da, nisam optimista nimalo. Eto, šetali smo pa ništa, promenismo vlast ali... Bolje da ne trošim reči...
 
parker 71;bt178636:
Drage dame, ja nešto ne verujem u šetnje.. nisam optimista nimalo. Eto, šetali smo pa ništa, promenismo vlast ali... Bolje da ne trošim reči...

Šetali smo,ali smo i videli rezultat te šetnje..
I šetaćemo opet,ako Bog da,a ovoga puta znamo i šta nije dobro bilo posle prve šetnje.
Na grešakama se najbolje uči,Parkeru...
Valjda nas iskustvo uvek nečemu pouči...:roll:

(iz ovoga izuzimam samo jednu vrstu iskustva...ono ljubavno iskustvo,kao nerazumno,koje nas ničemu nikada neće naučiti.. . :lol:)
 
To bi funkcionisalo da nije politike i političara :(
Možda neka građanska neposlušnost, ali kao što rekoh, previše je zaglupljenja da bi se neko uopšte pokrenuo :(
 
Poslednja izmena:
parker 71;bt178646:
To bi funkcionisalo da nije politike i političara :(
Možda neka građanska neposlušnost, ali kao što rekoh, previše je zaglupljenja da bi se neko uopšte pokrenuo :(

Politika je prljava stvar...političari samo rade svoj (privremeni) posao.
Ljudi su postali apatični...ali,u dubini duše nikada nisu odustali od nade u bolju budućnost.
Treba ih nekako pokrenuti (ima se pameti za tako nešto,sigurna sam).
Jeste teško poput Sizifovskog posla,ali ništa se veliko ne može ostvariti bez velike muke..

Verujem u tako nešto...verovala sam i kada sam sa porodicom danima,po snegu i hladnoći koračala.
I opet bih....nikada ne odustajem u ono u šta verujem. :)
 
ma bre, nisu to ljudi od karaktera pa da ih to previse tangira :(
u normalnoj zemlji nadju politicaru nesto banalno, on se povlaci i cao zdravo,
ovi nasi gaze preko leseva i nikom nista
 
parker 71;bt178787:
ma bre, nisu to ljudi od karaktera pa da ih to previse tangira :(
u normalnoj zemlji nadju politicaru nesto banalno, on se povlaci i cao zdravo,
ovi nasi gaze preko leseva i nikom nista

Mi smo im to dopustili,Parkeru..
Svaki narod ima političare kakve i zaslužuje.....nepobitna istina.:roll:

A ovo je Balkan...i to je nepobitna istina.;)
 
parker 71;bt178794:
pa to je ono... a na to sam i mislio kad kazem da nece biti bolje... moralo bi nesto drasticno da se desi... a nismo mi te srece...

Nije to stvar sreće,pa da je ona u Božjim rukama,Parkeru..

U našim rukama je beda ove Srbije....

Ali,još nije došao trenutak,valjda....nije još dovoljno nastupila glad (zaista mislim na fizičku glad).

Ma,očaj,tuga,jad i čemer..

Znaš,kada o ovome pričam,stalno mi je u glavi ova antologijska Borina,za sva vremena..

:
 
lejla.al.dbuni;bt178797:
Znaš,kada o ovome pričam,stalno mi je u glavi ova antologijska Borina,za sva vremena..

:

Mnogo volim ovu Borinu pesmu. I za mene je antologijska, a osim jos jedne ljubavne, najbolje sto je ikad napisao.
Taoci cemo biti dok god sami ne odlucimo da skinemo okove. Niko drugi to nece uciniti za nas. Bar se nadam da ce biti tako...
Pozdrav i pohvala autoru bloga :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top