POBUNITE SE ! POBUNITE SE GRAĐANI ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

POBUNITE SE ! POBUNITE SE GRAĐANI !

Oceni ovaj blog
USTANITE I ANGAŽUJTE SE !

Svakodnevno smo svedoci da ljudi štrajkuju , protestuju , bune se . Bune se đaci , zaposleni , nezaposleni , poljoprivrednici , akademci , penzioneri .Svet oko nas je u svakodnevnom mobilnom protestu .
Građani cele planete , rekao bih , angažovani su neprekidno - danima , sa više ili manje uspeha . Nekad sve se završava mirno , a ponekad tako dramatično i rušilački energično ; sve se pretvori u krvave sukobe sa policijom . Ljudi goloruki jurišaju na te čuvare njihove tiranije i eksploatacije .
Često nema rezultata , ali ono što je bitno : glas građana se čuje . Glas potlačenih i uniženih čuje se do neba. I nije bitno što je to ulica , i nije bitno što je neartikulisano i haotično ; bitno je da traga za svojom časnijom i ljudskijom egzistencijom ! Jer samo tako može se obezbediti bolji i humaniji - čoveka dostojan život . Taj glas , često ustaje da zaštiti i budućnost - potomstvo . On nije uvek angažovan samo za sadašnjost - za danas . Takvim angažovanjem može se obezbediti građanski častan opstanak - pa rast i razvoj .
Da , treba biti angažovan za budućnost !

No šta je sa nama ? Mi se ponašamo kao da živimo u večnom raju ; a ne u zemlji zaštićenih ratnih zločinaca , profitera i zveri - svedoka . Mi se ponašamo kao da kod nas nije ozakonjena pljačka i zelenaštvo ; kao da oko nas ne cveta korupcija , bezakonje i prevara .Mi se ponašamo kao da oko nas nema gladnih , bolesnih , poniženih , zgaženih , odbačenih .

Zar mi nismo zbog svega osramoćeni , poniženi , uvređeni , obeščašćeni , očajni i besni ?

Zar mislimo da to što neko ponekad, sa svetske scene kaže poneku o nama i o besčašću koje nam je zaposelo život ; zar stvarno mislimo da je to dovoljno ?.
Zar mi nismo sposobni da podignemo sopstvenu ljudskost iz beznađa i oslobodimo je zverskih okova .? Zar nismo sposobni da ustanemo i kažemo dosta .? Zar nismo sposobni kao drugi da nosimo časno i pošteno prirođenu ljudskost , nego kao peščani crvi da slepo puzimo u bedi i ništavilu .? Zar je iz nas izčileo i poslednji trag ljudskosti i čovečnosti ?. Zar se neplašimo suda naših nerođenih potomaka .?

Znajte , zbog svega toga ovako i živimo .

Promene potrebuju pobunu u nama . One ne dolaze bez ličnog angažmanja i solidarnosti u otporu prema svemu i svakome . Treba se solidarno pobuniti prema onome što nas obezvređuje i prema onima što nas unižavaju i porobljavaju .

Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na Facebook Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na Google Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na My Yahoo! Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na Live Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na MySpace Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na Twitter Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na Digg Pošalji "POBUNITE SE !  POBUNITE SE GRAĐANI !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Ni jedna vlast ne treba duže od godine dana,ne dati im da uhvate koren...
    A puštamo ih da zasednu!
  2. flaj (avatar)
    Pleme moje snom mrtvijem spava.
  3. Timosten (avatar)
    Svi moji vapaji, sva moja htenja i zelje za boljim sutra,
    sve moje zelje da kazem ljudima da ovo nije zivot dostojan coveka,
    ovde na forumu ostaju bez odgovora, cak je bilo i podsmeha na pojedinim
    temama.

Zelja za boljim zivotom nije puka zelja za vise hleba. Zelja za boljim zivotom
    je vapaj za dostojanstvom. Niko nema prava da ostaje nem pred onim sto se desava
    pred nasim ocima. Kradja, pljacka, besramno ponizavanje svih nas, zlocini protiv covecnosti,
    nepravda na svakom koraku, to je ono sto nam se desava svakodnevno.

Srbija, zemlja bez gladnih, nekada, sada je pred ponorom. Ulice pune dece ,
    gladne, bosonoge, neokupane, dece koja prose dok drhte od hladnoce.
    Umesto da zbrinu tu decu oni im nude svratista, zadrzavanje dok sluzbenici
    ne odu kuci u svoje tople domove.

Sramota je to!!!, gladne, bolesne, nemocne, prepustiti ulici.

Mozda je nama lepo ovako za racunarima, al' nijedan misleci covek ne sme da zazmuri pred stvarnoscu.
    Dok se ratni profiteri, bilo oni koji su pljackali silom, bilo oni koji su se oprofitili politikom,
    baskare u svojim necasno stecenim dvorcima, narod grca i gladuje.

Tisina u Srbiji, dal' je to zatisje pred buru? Dal je to apatija il' gubljenje svake nade?

Dostojanstvo je ono sto treba braniti! Kad nam uzmu dostojanstvo onda nema coveka!
    A uzeli su nam i to!

..........
    Ažurirano 28.10.2011. u 23:09, autor: Timosten
  4. hakim bej (avatar)
  5. slutnja @ (avatar)
  6. gost 198065 (avatar)
    Ima jedna izjava u Profesionalcu koja mi je naročito mila.

Kaže, nije [I]on[/I] kriv. [I]Mi[/I] smo gov.na!..

Svak ima vladu kakvu zaslužuje.

Pravo je pitanje ovde, u stvari, koliko je mudro prepuštati takve odluke [I]većini?[/I]

Ja nisam ljubitelj [I]većine[/I], ali, nek mi neko da argument koji bi me opovrgao. Da, [I]naročito[/I] ovde.

Većina može da odlučuje kad ima sigurnost odgovornog društva za sobom. Vekovno odgovornog, da naglasim.

Inače, samo kuka i motika, oganj i palež. Puč i prevrat. Svesne, [I]harizmatične[/I] manjine.

Nisu kod fenomena [I]Comandante[/I]-a presudna bila politička načela, znaš. Ljudi su jednostavna bića. :D

Menjam vreću političke korektnosti za prstohvat harizmatičnog oponenta. Ostalo će se u udžbenicima vodit ko [I]istorija.[/I]

:mrgreen:
  7. parker 71 (avatar)
    Nažalost, istina je, mi smo u proseku kao što već reče neko iznad... Na jednog čoveka dolazi horda neljudi, koje sve ovo ne zanima
  8. zxy (avatar)
    Da nismo takvi
    ne bi ni imali danas
    ovo što imammo
    ali podsetiću te
    kako su nas doveli dovde
    vrlo perfidno je i dobro smišljeno
    i da bude jasno
    ne mislim na ovo zadnje samo
    jer da se dodje u ovakvo stanje
    malo više vremena potrebno je
  9. flaj (avatar)
    Pogledaj "svesnu i harizmatičnu manjinu" iz našeg poslednjeg bunta i reci mi šta vidiš?
  10. *pustinjakinja (avatar)
  11. parker 71 (avatar)
  12. hakim bej (avatar)
  13. parker 71 (avatar)

BARE CARE !!!

14. 123loncar (avatar)
    Ustajte, prezrani na svijetu,
    Vi sužnji koje mori glad
    To razum grmi u svom gnjevu,
    Kraj u ognju bukti sad
    Vlast svu nad nama , zbrišimo za Svagda,
    Ustaj, roblje, diži se
    Sav svijet iz temelja se Mijenja
    Danas smo ništa, sutra bit ćemo Sve.
  15. 123loncar (avatar)
    JUČE SU VLASTI OBJAVILE , DA SU TRI ČOVEKA DALA ŽIVOTE ZA IDEJU SLOBODE U GRAĐANSKOJ , UKRAINSKOJ BUNI !

SLAVA IM !

"Protesti su počeli krajem novembru prošle godine kada je predsednik Viktor Janukovič odbio da potpiše sporazum o približavanju sa Evropskom unijom radi bliskijih veza sa Rusijom, a pojačali su se poslednjih dana pošto su usvojeni zakoni o oštrijem kaznjavanju učesnika demonstracija."

http://www.liveleak.com/view?i=911_1390295593

Ažurirano 22.01.2014. u 19:35, autor: 123loncar