VREME ZA NEVREME - 3 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

LJILJA MMM

VREME ZA NEVREME - 3

Oceni ovaj blog

(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)

VREME ZA NEVREME

Brava škljocnu… sablasan zvuk se odbi o njen mir. Desnim stopalom ulazi u hodnik….zauvek joj je ostala ta fikcija da mora uvek krenuti desnom nogom…I kada ustaje iz kreveta uvek desno stopalo prvo ulazi u papuču…kada se izuva uvek je desna cipela ta koja prva udje u cipelarnik…I još neke malene fiks ideje koje su ostale u mozgu zabeležene i svakodnevno konzumirane a kojih je ona još tada, u tim mladim godinama, bila svesna i namerno ih u svoj mozak ubacivala ….neobično? Ma ne….sasvim obična stvar koju je ona radila intuitivno… To je samounošenje samoreda u nered na koji ne možeš da utičeš….jednostavna stvar,jer kada samo neizvesnost možeš zagrliti sam stvaraš izvesnost u sopstvenosti…prigrliš to svoje konstantno “ja” koje ne beži jer drugo nemaš šta da zagrliš….neuzvesnost jednostavno ne voli da se grli…stoji gorda i sama u zemlji nedodira.
Sa desne strane je čiviluk….kači jaknu i torbu spušta na pod…tišina…brzi pogled na desno kroz otvorena vrata kupatila….prazno je….na levo u kuhinju…sredjena je i čista …ista kao i sinoć. Sudopera je prazna…nema tragova kuvanja…bilo kakvog rada….nema ručka…”dobro je” pomisli Maja desnom nogom kročivši preko praga dnevne sobe. Lokna preko maminog čela spava opijena. Isparenje kroz poluotvorena lepa usta kalja lepotu tog zaspalog bića. Položaj tela je kao da je pala u nesvest …nekontrolisano razbacane ruke i noge po kauču govore o nesvesnosti čina odlaska na odmor . Sve je na svom mestu u stanu…netaknuto, nepomereno….
Sićušna figura seda u fotelju preko puta kauča…dubok uzdah i izdah…mnogo dublji nego njene godine što dozvoljavaju. Tišina…..apsolutna tišina koja je ispunjava….”I ovako je lepa…Jelena je baš zapela da dodje posle škole kod mene za onaj sastav….kako da je dovedem odmah….zvaću je posle da dodje kad…kad mama ustane”
Ako je neko pomislio da će Maja zaplakati, da će je tuga slomiti greši…..nema ničeg od tog u njoj..samo nemo prihvatanje i čekanje….čekanje ubija…posebno čekanje kad ne zna..čekanje pred vratima na neizvesnost…čekanje na osmeh….čekanje na reč koja ne dolazi iz flaše…čekanje na zagrljaj i da ta lokna počne da igra…čekanje na lepo….na tren sreće....mrzi čekanje, mrzi ta vrata pred kojima stoji čekajući svaki dan….šta? neizvesnost koja joj je nametnuta…
”Danas je dobro kako ume biti…ustaće a verovatno i ponovo leći dok otac dodje….ko zna kad a Dekiju je svejedno” osmehnu se detinja duša, ustade i ode u kuhinju da vidi šta da pojede pa na učenje dok je još mir…raspored obaveza je već počeo da zaposeda njen praktični um….

Lep je dan, sunčan a ja sedim u kući polomljena od temperature i noćašnje groznice. Uzme nekako svu snagu ta groznica mada mi je sada dobro…samo sam još malo polomljena….hahahah I neki košmari mi dolazili…kao buncanje u sebi…lebdeće stanje poluzaspalog uma…ni tamo…ni ovamo…Cele večeri i noći se Maca majao oko mene pa otišao da radi jutros u cik zore. I Maki, ljubi ga majka, vodi računa. Jako sam nervozna kad mi nije dobro…užas….evo priznajem…hahahah…šikaniram njih dvojicu a oni sve okrenu na zajebanciju pa se i ja smejem I sve prodje nekako bezbolnije. Kažem Makiju “bole me ledja” a on meni “Maki, uzmi usisivač da se razmrdaš i preznojiš. Zvao sam Cic I ponudio joj 1000 dinara da dodje da usisa hahaha…oterala me u pm ali se dvoumila samo da znaš…ta bi nas majko prodala za male pare hahahaah” I taj osmeh šeretski je lek….pravi lek. Upravo je izašao sa usisivačem u pratnji onog nemačkog krznenog lenjivca…Prolete mi ovaj neobičan dan….nisam navikla da ovako lenčarim i spavam. Maca stiže uskoro tako da moram ići…da dočekam čoveka kako valja ….možda se još jednom preznojim…ko zna…sve za zdravlje… hahahaah

Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na Facebook Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na Google Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na My Yahoo! Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na Live Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na MySpace Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na Twitter Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na Digg Pošalji "VREME ZA NEVREME - 3" na del.icio.us

Ažurirano 25.05.2013. u 22:35, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Haha , e čime se ti sve ne baviš
    kakve sve teme i kakva predanost
    al meni se najviše dopada
    ovo kako ćeš da se izlečiš sada
    kad dodje ti Maca
    i završni udarac boljki zada
  2. coviax1 (avatar)
    Mmda...Uvek me to nekako ,to s bolešću,vraća Prustu i Putu ka Svanu...Nekako kad ga klepi neka boljka
    kao da se počne opet približavati sam sebi...Iako mu čula promenjena kao da su osetljivija...
    Ustvari mi se čini da je to knjiga koju sam, od svih,jedino čitao kao da je ja pišem...Imao temperaturu
    i 17 godina koliko i Prust kad je pisao...
    Stuacija veoma slična,senzacije identične...baš veoma...
  3. RiadaT. (avatar)
    Sve za zdravlje pogotovo ta narodna medicina pokazuje dobre rezultate
    Ljiki,sad ozbiljno....želim ti brz oporavak
  4. mari47 (avatar)
    Htedoh i ja da ti kažem: sve za zdravlje, no moje misli, iz Riadinih usta, u božje uši...
    I piši, čekam priču za ubavu Lenku, obećala si...ja pamtim obećanja...I ne zloupotrebljavaj sad svoju boljkicu...znaš ono: nije što boluje, no što ćud menja....
    Skuvala bih ti čaj da sam bliže....Neka me Maca zameni....
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Haha , e čime se ti sve ne baviš
    kakve sve teme i kakva predanost
    al meni se najviše dopada
    ovo kako ćeš da se izlečiš sada
    kad dodje ti Maca
    i završni udarac boljki zada
    Ma svašta se po mojoj glavi muva
    zato sam valjda i vazda šarena
    al od ove boljke ima da budem časkom izlečena
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio coviax1
    Mmda...Uvek me to nekako ,to s bolešću,vraća Prustu i Putu ka Svanu...Nekako kad ga klepi neka boljka
    kao da se počne opet približavati sam sebi...Iako mu čula promenjena kao da su osetljivija...
    Ustvari mi se čini da je to knjiga koju sam, od svih,jedino čitao kao da je ja pišem...Imao temperaturu
    i 17 godina koliko i Prust kad je pisao...
    Stuacija veoma slična,senzacije identične...baš veoma...
    Jeste tačno to da su usled bolesti čula osetljivija i da sam čin bolesti dovodi do jedne vrste mentalne izolovanosti iako su ljudi oko tebe i zapravo nisi sam. U njoj može nastati ili nestati mnogo toga što um i razum u zdravom telu ume i treba da blokira. To je samo još jedna od samoodbrana psihe i bogu hvala na datoj mi mogućnosti.
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Sve za zdravlje pogotovo ta narodna medicina pokazuje dobre rezultate
    Ljiki,sad ozbiljno....želim ti brz oporavak
    Fala......ja sam uvek za narodnu medicinu....prosto zato što se osećam kao deo naroda....a i zbog rezultata
  8. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Htedoh i ja da ti kažem: sve za zdravlje, no moje misli, iz Riadinih usta, u božje uši...
    I piši, čekam priču za ubavu Lenku, obećala si...ja pamtim obećanja...I ne zloupotrebljavaj sad svoju boljkicu...znaš ono: nije što boluje, no što ćud menja....
    Skuvala bih ti čaj da sam bliže....Neka me Maca zameni....
    Au bre....nisam obećala ništa za Lenku no sam rekla možda.....
    Maca te zamenio....u oblasti kuvanja čaja......eve me oporavljena....poprilično....
    I ne menjam ćud.....viš da sam ista ...u svim oblastima
  9. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Au bre....nisam obećala ništa za Lenku no sam rekla možda.....
    Maca te zamenio....u oblasti kuvanja čaja......eve me oporavljena....poprilično....
    I ne menjam ćud.....viš da sam ista ...u svim oblastima
    Ljiljana, rekla si dati se tako piše..o Lenki.
    Meni kad se nešto hoće, ja to i , - hoćuuuu, hoću...
    Ajde, sada džabe se izležavajući, vataj se tastature, ne vataj se za ništa drugo...
    još si rekonvalescent...
  10. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio mari47
    Ljiljana, rekla si dati se tako piše..o Lenki.
    Meni kad se nešto hoće, ja to i , - hoćuuuu, hoću...
    Ajde, sada džabe se izležavajući, vataj se tastature, ne vataj se za ništa drugo...
    još si rekonvalescent...
    hahahaah ma bre pustila sam sve drugo.....ostala mi samo tastatura
    ajde za sutra spremam Lenku....uuuuuuuuf.....ću vidim.....a dopalo ti se a?
  11. mari47 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    hahahaah ma bre pustila sam sve drugo.....ostala mi samo tastatura
    ajde za sutra spremam Lenku....uuuuuuuuf.....ću vidim.....a dopalo ti se a?
    Da, vrlo. Volim priče iz života.
  12. Say it right (avatar)
  13. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Say
    Hvala tebi pile što čitaš
  14. Doktor Zo (avatar)