Viktor i Večni život (2) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Fency_Killer

Viktor i Večni život (2)

Oceni ovaj blog

- Još jedna subota, još jedan izlazak i previše alkohola. Hladno je
. Po običaju nisam umeo da se obučem u skladu sa vremenskim prilikama. Čekam autobus već neko vreme, sam, gledajući pukotine na prljavštinom prekrivenom betonu ispred mojih nogu.
Tišinu je kvario smeh i ćaskanje raspoložene studentarije preko puta stanice kao i autobus koji je konačno pristizao. Prazan. Mora da sanjam. Ipak mi se učinilo.
Ušavši teturajući se u autobus opazio sam grbavo, izobličeno stvorenje prekriveno starim, crnim kaputom i šeširom. Presavijen, izgledalo je kao da pokušava da dohvati nešto sa poda ili pak jede nešto. Nisam bio siguran. Približavao sam mu se i sa svakim mojim odlučnim a opet neobjašnjivo nesigurnim korakom poprimao je oblik grbavog starca. Prišao sam mu, pogledao sam ga. Velika, seda brada prošarana mrvama od ko zna čega. Izgledalo je kao da jede nešto.
Pogledah malo bolje.Starac je lizao zagnojenu inficiranu ranu na spoljnom delu leve šake. Gnojava, maslinasto zelena sa krastama, izgledala je kao oštećeni grozd na tezgi čijom ranom su se sladile osice i ostali insekti gladni slatkog, voćnog soka.
Seo sam na sedište preko puta njega kao da su mi se noge odsekle ili me je pak neko gurnuo, ali nisam skidao pogled sa starca. Pogledao me je u oči.

- 'Svako liže svoju ranu. Kad tad. Misliš da je nemaš? Ili misliš da je zarasla? Pogledaj bolje.' Uperio je kažiprst u prozor autobusa iza mojih leđa. Osvrnuo sam se. Umesto odraza stajala je gnusna raspadnuta spodoba koja je još uvek nekako imala ljudski oblik. To nije moj odraz, to nikako nisam ja, pomislih panično dišući sve brže i boreći se za vazduh.
'Misliš da si dovoljno jak da ih ignorišeš? Misliš da možeš vremenom da ih zaboraviš?
Sve što želiš da zaboraviš zauvek ostaje u tebi. Rane su i dalje tu, peku, istom jačinom kao prvog dana samo što si vremenom navikao na to. Bol ostaje, bez obzira što si je sakrio od drugih.
Bez obzira što si je sakrio od sebe.'

- Gledao sam mesec čija svetlost je nekako odolevala da bude zaklonjena kišnim oblacima koji su se, poput nekakve utvare, sporo i sablasno vukli po noćnom nebu. Ustao sam i istresao gomilu crva koji su se tokom dana skupili u levoj očnoj duplji. Prokleti mali stvorovi. Sve će nas pojesti. A šta kad nas ne bude bilo? Hoće li pojesti sami sebe?
Hoće. I ljudi bi uradili isto u toj situaciji. Pogledao sam ruke, svoje satrulele, koščate, mrtve ruke. Nazad u javu. I mrtvi sanjaju. Mrtvi sanjaju mrtve snove, obojene životom koji ih je napustio kada su i oni sami napustili svoje bližnje. Prvi poljupci, prve ljubavi, prva plač deteta, najukusnije parče čokoladne torte sa orasima i najlepše boje toplog, letnjeg dana. Sve to proganja, kao košmar. I boli. I ne prestaje.
- Čaša je i dalje tu, nekada davno napola puna ili napola prazna, ispijena je. Ali ona i dalje stoji. Napukla, prljava, nepomična. Čini se kao da bi zauvek mogla da ostane takva.

Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na Facebook Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na Google Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na My Yahoo! Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na Live Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na MySpace Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na Twitter Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na Digg Pošalji "Viktor i Večni život (2)" na del.icio.us

Oznake: viktor, život
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Прелепа моја! Док те пољупцем буде јео,
    ти реци црву душманину
    да јa љубави труле још чувам облик цео
    и њену небеску суштину!
    Шарл Бодлер

Odličan si, majstore, za mene otkriće na ovom blogu.
  2. alextheold69 (avatar)
    Bravo Majstore.
    A previše alkohola mi je nešto poznato...Ne mogu da se setim sad...
  3. hakim bej (avatar)
    Sve što želiš da zaboraviš zauvek ostaje u tebi. Rane su i dalje tu, peku, istom jačinom kao prvog dana samo što si vremenom navikao na to. Bol ostaje, bez obzira što si je sakrio od drugih.
    Bez obzira što si je sakrio od sebe.'
  4. Fency_Killer (avatar)
    wow........hvala vam
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Odlično napisano Fancy killer !
    Dobro nam došao...ovom Blogu su potrebni ljudi poput tebe.
  6. coviax1 (avatar)
    Pa ,malo drugačije od klasike "Zvezda čera Mjeseca...", a što ga zaćera Zagoru majku mu...:mrgreen:
    Malo ekspresne postmoderne štali,međutim superiška ubodeno ali...:klap::klap::klap:
    Vidimo se prekjuče na oborenoj skretnici sudara lokomotiv gt sa stare LP