Čuvar - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Zodiac's World

Čuvar

Oceni ovaj blog
Voleo sam je više od svega. Moje reči, bile su njene misli, ali samo kada bi nam se talasne dužine izjednačile. U tim trenucima me je jasno čula u svojoj glavi.
Želeo sam da to bude i kada je sretna. Brisao bih joj suze, ostavljajući je da veruje da sam vetar. U hladnim noćima obgrlio bih joj ramena da je zaštitim od zime.
Posmatrao bih je dok spava, diveći se spokojstvu koje je zračila. Nisam je krivio što nije mogla da me vidi. Moj zadatak i nije bio da joj budem „Gospodin Savršeni“,
nego da je čuvam.
Toliko puta sam maštao o tome da poželi da me vidi, da me dodirne, izgovori moje ime, i znao sam da će znati kako se zovem, iako joj nikada nisam rekao. Svi oni znaju.
To je jedna od stvari koje zaborave kada se rode, ali je se sete kada umiru. A ja sam znao u sekundu tačno kada će da umre, i taj trenutak se približavao.
Mi anđeli retko smo doživljavali dvoboj emocija, pratili smo naredbe bez postavljanja pitanja, i bilo nam je zabranjeno da se mešamo ukoliko se to ne traži. Smrt nam je bila
dobar dan i laku noć. Ljudski vek nije bio beskonačan kao naš.
Prelazila je pešački kada se iz krivine pojavio auto krećući se velikom brzinom. Vozač je bio pijan, ništa mu nije značio udarac na haubi, prosipanje sadržaja torbice
na asfalt i zvuk lomljenja kostiju koji nije mogao da čuje od glasne muzike. Ležala je nepomično nekoliko trenutaka. Zatim je okrenula glavu prema meni. Oči joj zasjaše.
Videla me je.
„Gabrijel?“ izgovorila je šapatom.
Nisam joj odgovorio. Na mome licu je zračilo sve što sam osećao prema njoj. Istinska, bezuslovna ljubav. Video sam kako joj usne podrhtavaju, i osećao kako joj se hladnoća
zavlači pod kožu, polako gaseći život. Približio sam joj usne, i ona ih je bez razmišljanja prihvatila. Bio sam svestan da mogu biti prognan zbog stvari koje sam nameravao da
uradim, ali ipak sam zaustavio vreme. Samo deset sekundi. Svaka sekunda je pripadala nama. Trajala je kao mala večnost, i zauvek ostavila svoj ukus na mojim usnama. Pored
slatkoće poljupca, podarila mi je i gorčinu poslednjeg daha...

Pošalji "Čuvar" na Facebook Pošalji "Čuvar" na Google Pošalji "Čuvar" na My Yahoo! Pošalji "Čuvar" na Live Pošalji "Čuvar" na MySpace Pošalji "Čuvar" na Twitter Pošalji "Čuvar" na Digg Pošalji "Čuvar" na del.icio.us

Ažurirano 24.10.2011. u 23:43, autor: Zodiac Girl

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. brx (avatar)
    bravo )
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Joj bre, pa formatiraj taj tekst! Nemoj da padaš na sitnim cakama!
  3. Zodiac Girl (avatar)
    Pa ovo je formatirano... nameštala ga pola sata ... džaba kad mi ga stalno razbaca
  4. Stipan Severnjak (avatar)
    Hmph. Isti problem k'o i na radionici!
  5. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Odlično!
  6. Samo Bahato (avatar)
    Bravoooo.... :D svaka cast.. :p