Objektivacija volje u pojavi na primeru brade

Сваки део живог организма јесте објективација у појави његове воље. И то не на начин да је воља за храном ето створила органе за варење. Није, јер воља није на каузалном низу да би била узрок било чега, већ су ти органи управо та воља виђена кроз форме опажања разума тј. у појави. Исто тако, није воља за продужењем врсте створила еволуцијом полне органе. Него су они исто та воља виђена у појави.
Аналогно овоме, сваки део људског или било ког другог органског, па и неoрганског тела, заправо је објективитет воље.

Међутим, често сам се питао коју вољу онда објективише човекова брада коју ето морамо ми мушкарци сваки дан бријати? :think:
Да ли је то нешто сувишно? Не може бити. Јер природа је толико штедљива да не дозвољава никакав луксуз. Никакав вишак било чега! Чак је и организам тако устројен као да га је биће огрезло у шкртости правило тј. тело има тек оно што је довољно да га извесно време одржава у животу и ништа више од тога. Штедња! Зовите то природа или бог свеједно, али то биће је штедљиво према индивидуи исто колико је расипно према врсти.

Али, да се вратимо оној бради. Обично се узима да је брада нешто попут сексуалног симбола којим мужјак привлачи женке, нешто као кљове слона и слично. И то је мислим објашњење.:neutral:
Није тачно. Да је тако, мушкарци се не би бријали већ би сви по дефаулту ишли около са што дужим брадама.

Нашао сам одгoвор на то питање размишљајући о лаву и његовој гриви.
Једини посао лава јесте да спава и лешкари и да у међувремену брани своју територију и женке од других лавова. То је сав његов посао. Он не лови, не тражи храну, то раде женке.
Зато је ето еволуцијом услед многобројних борби са другим мужјацима он добио гриву као врсту оклопа, заштите од уједа за врат противника у борби.

erk_kavg_zp.jpg


Управо то је и оно чему служи човекова брада! Заштита врата од уједа противника.

imagesCAYV.jpg


А то је и објашњење зашто је жене немају.

Али, сада се поставља питање. Ако је воља она која је створила тако нешто, тј. она која се у томе објективише, зашто онда и даље постоји као таква? Заштита врата је одавно постала сувишна и зашто воља онда не уклони ту заштиту која нема сврхе?

Одговор је да метафизичка воља не функционише онако како би ми у појави то радили. Та воља је изван времена и простора а њени механизми промене другачији. Воља је већ то и средила у том смислу, али не у једној индивидуи већ у врсти. Врста је њен прави објективитет.

Ткз. козја брада је прелазни период ка потпуном нестанку исте.
avatar12.jpg


Као што ће у далекој будућности то постати потпуна ћосавост јер:

Природа не чини ништа узалуд, већ увек, међ оним што је могуће за сваку животињсу врсту, оно што је за њу најбоље.

Аристотел
 
Poslednja izmena:
Marija S
То је резултат те сувишности и наше свести о томе. И брада па и коса очито немају више своју сврху а као што рекох козја брадица па и ћелавост, само су прелазни облици до потпуне ћосавасти без имало длака. А интересантно да се управо тако замишљају људи у будућности у скоро свим СФ остварењима :think:

Шејд
Па очито да су Индијанци и примитивна племена много више подвргнути законима еволуције и опстанку јачег, тако да се тај декрет метафизичке воље код њих већ објективисао у појави тј. њихови мушкарци су ћосави тј. изгубили браду услед сувишности.

zxy
Јесте, подсетио си ме на то. Па то је само један вид борбе, заштита врата и сакривање емоција приде. То је ово што сам и ја рекао.

Ковиакс
Брада звања, знања и .... Ово ми је нешто познато? :think:
 
Poslednja izmena:
...bravo...

... tanka vlakna gusto spletena , štite tkivo od dubokog prodiranja oštrice ... ovakve košulje ( od svile ) bile su obavezno zaštitno sredstvo istočnjačkih vojnika / boraca ( pokrite svinjski but sa kožom svilenom maramom i mlatnite ga oštrom satarom ; a uradite to bez marame --- videćete očiglednu razliku ) ...

...inače, prirodna ćosavost je rezultat hormonalnih poremećaja ili nedostatka( beznačajno obolenje ) -- koji svremenom može postati nasledan ...
... današnje brade muške nastaju i iz uslovnih socijoloških navika i kodeksa ( a verovatno i one iz prošlosti ).. naime , muškarac ako se nebi brijao nebi imao ovakvu bradu ... a ako se nebi brijao sledećih hiljadu godina imao bi samo dlačice na licu kao i današnje žene ...
..ako neka žena počne svakodnevno da se brija ; posle dve godine imaće bradetinu kao svaki opaki muškarac ...
.. rožne tvorevine na našem telu imaju tu osobenost , da kraćenjem jačaju i očvršćavaju ... dakle , žene kad bi se brijale svakodnevno , nikako nebi zaostajale za nama ( žene koje su promenile pol , briju se i imaju bradetine ) ...
...ovo ovako nekako stoji ...
http://www.vijesti.me/caffe/bradata-zena-trazi-muza-video-27525
http://drumtidam.info/200911272287/Bradata-zena-na-Festivalu-novog-cirkusa-2287.html
http://arhiva.net.hr/webcafe/page/2009/05/22/0237006.html

...lavovi se ne brijaju , a grive ima rastu ( inače Ozimane , zavisno od teritorije do teritorije lavovi su strvinari ili lovci -- oću da kažem , nisu svi lavovi gotovani ) ...
 
Loncar
).. naime , muškarac ako se nebi brijao nebi imao ovakvu bradu ... a ako se nebi brijao sledećih hiljadu godina imao bi samo dlačice na licu kao i današnje žene ...
..ako neka žena počne svakodnevno da se brija ; posle dve godine imaće bradetinu kao svaki opaki muškarac ...
.. rožne tvorevine na našem telu imaju tu osobenost , da kraćenjem jačaju i očvršćavaju

То је мит. Не знам како је он настао и како је постао тако општи. Бријање нема никакве везе са тиме.
Ћелавост је генетски условљена. А поредак гена је опет условљен вољом.
 
...nisam siguran da je mit ... naime , nije reč o ćelavosti već o pospešivanju rasta dlačica na licu ... a to možeš uočiti na primeru jagodica na licu .. njih muškarci ne briju , pa tu su opstale male dlačice ... njih ima svako ... ko počne da ih brija do očiju , za godinu dana izjednačiće se sa dlakama na bradi ( o tome govorim )...

..inače , tvoj izvod čemu služe dlake na telu sisara , neobično je razložan i prihvatljiv je ( naravno , kao što si rekao da je priroda racionalna kao projektan i izvođač radova -- stoga, sve što je ona stvorila ne može imati samo jednu ili dve funkcije) ... dlake su dobar izolator i održavaju stabilnu temparaturu unutrašnjosti lobanje i vrata ( nekad su bile rasprostranije po telu , dok čovek nije postao proizvođač odevnih predmeta -- naročito u vreme sapijensa koji je voleo da istražuje i skita po planeti zemlji ) --- za efikasan rad krvotoka koji napaja mozak i nervni okolni sistem ... ovu termičku izolaciju našeg vitalnog hardvera i softvera preslikali smo i u uređaje ...naime takvi njihovi centri potrebuju kontonuirane termičke uslove ---- zar ne ?

...ipak bravo , ovaj tvoj izvod je originalan / logičan -- tačan ...
 

Back
Top