Bumerang 5/5 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

Bumerang 5/5

Oceni ovaj blog
Tajne Hronike 29.
Svetlost mesečine utihne i Ars tek tad opazi da je portal iza njegovih leđa otvoren. Okrenuo se i stajao, gledajući lice drevne majke, koje se čas naziralo u tmini portala, čas gubilo u nekoj magli. Misli su mu lutale. Disao je, što je značilo da još ima telo, a sve što je hteo da kaže činilo mu se jalovo i isfolirano. Majci se nije žurilo. Zračila je iskonskim mirom i čekala. Verovatno je znala šta, pomisli.
- Ostajem tamo gde pripadam. – reče najzad.
- Naravno, bez pomoći ni ne možeš nikuda.
- Mislim, ostajem ono što sam. Ne žalim se ni na šta. Činio sam što sam morao, ti me bar razumeš.
- Da, radio si svašta, i bežao si od svih svojih. Tome mora doći kraj inače, znaš i sam šta te čeka.
- Znam i ne bežim od toga. Ono sam što sam, pa šta bude.
- Nepotrebno sine, menjaj se. Svi se menjaju, već kome kako pripadne.
- Jesam li se bar malo promenio u poslednje vreme?
- Malo, ali i to je nešto, samo taj put je dug i težak, uvek sam ti govorila.
- Neka Majko, moj je.
- Kako god.
- Amanuet će biti dobro?
- Hoće, ako bude jaka i dosledna kakvu je znamo.
- A, Morgana i Ad? Šta je sa njima?
- Morganu sam poslala da živi među ljudima, sa svim svojim sećanjima. Neka upozna život malog čoveka.
- Nadam se ne i sa njenim moćima?
- Naravno, ima telo mlade žene, novo ime i sva sećanja, bez bilo kakvih moći, koje ne bi imao i neki sasvim običan iluzar. Treba da uči da se snalazi, da koristi svoje znanje a ne moći. Hoću oboje da ih vidim da nauče šta je stvaranje i da znaju da podnesu njegov teret.
- Biće joj teško.
- U poćetku veoma, ali zabranjujem ti da joj pomažeš, kao i Amanuet. Moraju same.
- Kako da im pomognem, kad ne mogu ni da mrdnem iz tela onog iluzara.
- Čuo si me Ars.
- Da. Šta je sa Adeptusom?
- Poslala sam ga u Šumu. Samoća i tamošnji problemi, koje je ostavio, će mu dobro doći za početak. Posle ćemo videti. Ako nađeš načina obiđi ga slobodno.
- Ne znam ko je od njih dvoje dobio težu kaznu i to samo samo zbog....
- Da nećeš i ti da kažeš ljubavi?
- Seti se Majko.
- Čega?
- Meseca. – izusti i stisnu zube u očekivanju udara groma.
- E, sad me slušaj...
- Samo da te pitam – istupio je još jedan korak dalje, uspravio se poput Amanuet. Ovo je hepi end „za nas il’ za Gedu“, pomislio je u trenu, bio ja papak ili ne. - Jeste li i vi hteli da menjate čitav svet, samo da biste ostali zajedno i pustili život da teče, kakav god da je? Hajde Majko, reci svom derletu da greši.
- Jesmo. - reče mirno. Čak se i nasmešila.
- Eto.
- Ali nismo uništavali, ono što je pre nas neko eonima gradio! – grmnu.
- To ti misliš, a šta bi Ra na to rekao? – muvao sam se i ja po okružnim i pokrajinskim sudovima, pomisli i dodade – Možda sam ovamo trebao da prošvercujem sunčevo staklo?
- Dobro, naravno, znam da nisam. - i kad vide tugu na njenom licu, dodade – oprosti mi Majko.
- E dete – uzdahnu, - samo da mi je znati kako će sve ovo da ti se lupi o glavu?
- Već se lupa i to kako? Pomozi mi Majko. Zar, nema...? Ma, znam da nema načina.
- Ima. Uvek ima načina, ali na tebi je da ga nađeš. Nisi sam, to si već čuo.
- Nema od koga nisam. Nisam sam, osim kad mi treba pomoć. Idem sad da probam da popravim gluposti koje je Ognjen napravio u međuvremenu. Na zemlji je sigurno, prošlo podosta vremena. Poslednji put je bio u fazi napijanja i kafanskih tuča. Umalo da ga ubiju.
- Polako, imam još nešto za tebe.
- Da.
- Pogledaj ispred sebe.
- Mače?
- Mačak, Ars. Tvoj je. Nema nikog osim tebe.
- Hvala ti Majko, čuvaću ga.
- Malo crno mače umiljavalo mu se oko nogu.
- E, prijatelju – reče, uzimajući ga u naručje -, dobro mi došao, ali nemaš pojma šta te je snašlo. Nemam ni ja, bar smo po tome isti.
Okrenuvši se da izađe na stepenište, nije primetio kako je mali mačak isturivši glavicu, mahnuo repom i namignuo ka portalu.
Pazi samo da ne bude obratno, sine. - reče Majka tiho i namignu.

- Darinka?
Polako je otvorila oči.
- Darinka dušo, hajde da se ustaje. Vreme je. Znaš šta imamo danas?
- Gledale su je brižne majčine oči.
- Mmhm, danas polazim u školu?
- Danas nam je neko đak prvak.
- Uh. A da znaš šta sam, svašta sanjala?
- Hajde, ustani spavalice. Od snova ti nema baš ništa na ovom svetu.
- Protežući se u krevetu, polako je postajala svesna okoline.
- Mama, šta je to bumerang? – upita odjednom.

Pošalji "Bumerang 5/5" na Facebook Pošalji "Bumerang 5/5" na Google Pošalji "Bumerang 5/5" na My Yahoo! Pošalji "Bumerang 5/5" na Live Pošalji "Bumerang 5/5" na MySpace Pošalji "Bumerang 5/5" na Twitter Pošalji "Bumerang 5/5" na Digg Pošalji "Bumerang 5/5" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2011. u 22:26, autor: MPMcB

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari