Oči Beograda - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Oči Beograda

Oceni ovaj blog
imag0391t.jpg
Nije se promenio Beograd, mi smo se promenili.
Danas u njemu vidimo ispisane tramvaje, nedovrsene zgrade, zatvorene klubove, kladionice...
Nekada smo videli oci.
Za svako od nabrojanih mesta nas vezuje secanje na necije oci... dodir, kosu, glas... osmeh.
Ljubili smo se na demiji, kao "neobavezno" caskali u kst-u, delili sediste u 26-ici...
Gledali smo se u oci.
Ostarili smo, pogled nam se spustio, i vise ne vidimo oci. Samo beton, zgrade i bilborde.
Ali, ako dovoljno dugo posmatramo, videcemo klince koji lice na nas nekada. Klince koji gledaju u oci.
Videcemo buducnost.
Mozda cemo tada shvatiti da smo zivi.
Mozda cemo tada ponovo pozeleti necije oci.

Pošalji "Oči Beograda" na Facebook Pošalji "Oči Beograda" na Google Pošalji "Oči Beograda" na My Yahoo! Pošalji "Oči Beograda" na Live Pošalji "Oči Beograda" na MySpace Pošalji "Oči Beograda" na Twitter Pošalji "Oči Beograda" na Digg Pošalji "Oči Beograda" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 22:13, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Nemoj tako tužno-realistično Hakime....bolje je veselo-realistično. A klinci su tu ne da nas podsete da smo živi nego da daju snagu da živimo i dalje sa pogledom u neke druge oči, da li preko puta nas ili u nama važno je imati podignut pogled.
  2. 123loncar (avatar)
  3. RiadaT. (avatar)
    Današnji klinci,bar ovi koje ja viđam u svom gradu, gledaju pred sebe,sa onim slušalicama u ušima, žive u nekom svom svijetu.Današnji klinci, umjesto da se igraju po parkovima i trče za loptom, slobodno vrijeme provode za kompom, play station-om....
    Hakime,ne poznajem baš puno BG, al mislim da je to manje- više slično svuda...gradovi se mijenjaju mozda u smislu infrastrukture, al ljudi(pa i klinci)....nisu više isti....zato se i čini da se mijenjaju i gradovi.Ili je to možda isto, jer šta čini jedan grad....čine ga ljudi....duše kojih ima ili nema....pozz.
  4. coviax1 (avatar)
    Evo i izveštaj iz NS...I ovde slušalice,mobilni i priča sam(a) sa sobom...Ipak...neki novi klinci na Bećarcu kraj Dunava
    žuraje s gitarama , pivkanima i roštiljima...Navratio da vidim s vecom kako nam se sinak zabavlja,a ono njih pedesetak
    sviraju,pevaju i plešu...I nema nafiksanih...Čak ni ganđa nije smrdela...Otšunjali se veca i ja-nisu nas primetili...To
    bilo letos-sledi po gajbama...Drukčije jeste...Pa i mi smo bili drukčiji našim matorsonima...
  5. Marija (avatar)
    Na jednom blogu sam posle ovog komentara ostavila i svoje neslaganje, tj svoje vidjenje duse Beograda. Ili njeno gubljenje.
    Ovde nemam sta da dodam, ovo je kao poezija, vazne su oci.

I ovde slušalice,mobilni i priča sam(a) sa sobom..
    Dusko Radovic je jednom rekao: "Nekad su samo ludaci isli ulicom i pricali sami sa sobom, danas svi idu..."
  6. Aribi (avatar)
    Ova slika je Brace Jerkovic, negde oko Mestroviceve, Zaplanjske, Pive Karamatijevic
    Pomoc!
    Moj Jerkovic.....
  7. Lice (avatar)
    Predivna slika, a prica tuzna. Kao i stvarnost.
  8. lejla.al.dbuni (avatar)
    Divno napisano,Hakime Bej....