INDIA

Davno sam, gledajuci neke putopisne emislije I slicno, razmisljao da bi bilo super kad bih mogao da odem u Indiu, da vidim tu zemlju, te hramove, krcate vozove, ulice,…
Iako u tim emisijama nista nije bilo lepo osim samih hramova( sve ostalo je nesto skrnavo) I jedne emisije koja je bila posvecena Bollywoodu, gde je moglo da se kaze da je nesto lepo za oko. Cak mi je I jedna koleginica iz banke pricala kako joj je bilo u Indiji na odmoru (hrana najveci problem, jedes samo u McDonalds-u da ne bi zaradio neki virus ili stomacne probleme- led u soku nikako!), pa mi se opet tu nesto svidelo.
Dosavsi u Dubai, veoma brzo sam upoznao Indiu- I veoma brzo izgubio zelju da jednog dana odem tamo, cak I da pomislim o tome. Zemlja kao zemlja, nije kriva zato sto su je naselili takvi ljudi koje zovu Indusi, krivo je nesto drugo, a sta je to?! najverovatnije zacini, a najvise- kari! Poceo sam da ih zovem Kari people.
Indiski jezik je nesto sto te na prvo slusanje iznervira,, a ako se zadesis u autobusu gde svi, bukvalno, zvrndaju taj jezik pocinjes da ludis, a uz njihovo klimanje glavom(koje je neodredjeno-ne znas dal znaci da ili ne) dobijas I vizuelni dodatak za potpuno kidanje nerava(narocito ako sam neraspolozen). Treca opcija je njihov ‘miris’- sto u potpunosti docarava sliku nacije koja ide na zivce. Na sva cula izbijaju.
Najnizi sloj Indusa gradi Dubai, njih na ulici ne gledam kao ljude, cudno zvuci ali oni su kao neka ‘stvorenja’ stvorena samo za ‘rad’(s obzirom da su lenji). Onako zamotani,u busu, na ulici, bilo gde, izgledaju kao mumije- sablasti, Orke (ona cudovista iz ‘gospodari prstenova’).Ovi drugi koji znaju da voze kola su malo drugaciji- nisu mumije, nose naocare, brkove, farbaju kosu, kod istog krojaca siju (uske)pantalone, nose (uske) karirane kosunje(de mode) i ‘zlatni rolex’, prsten, I narukvicu. Indike nose marame,sari, raznih boja I dezena, uglavnom sarene varijante.
Malo koja je lepa jer cak I ta njihova boja koze nije lepa-jedna od 100 je drugacija od ostalih. Generalno, svi znaju samo sta je jeftino I da je to samim tim dobro. Kao gosti su uvek nezadovoljni, sa samog ulaza zapitkuju gluposti- kao da su samo dosli da zapitkuju I zajebavaju a ne da jedu na miru. Mnogi izgledaju preplaseno, izgubljeno, mnogi se osmehuju na sve I svasta, stide se, ali se ne ustrucavaju da pitaju i da ti sa osmehom kazu nesto sto nije istina. Mnogi su bogati ali njih nemam priliku da upoznam (na spratu pored ‘XY’ zive bogati Indusi koji imaju tolio velik stan, da imaju I ono ‘vozilo’ sa 2 tocka na koje stanes pa se vozis po stanu-video svojim ocima! kad su izlazili iz stana). Za ovo vreme koliko sam ovde, samo sam zgotivio jednu Indisku porodicu koja dolazi subotom na dorucak I da pricaju sa mnom, i koji su zainteresovani da posete Srbiju jednog dana! Od svih Indusa, jedino sa njima mogu da razgovaram i nemam osecaj da su indusi.
Od Indusa baksis nikad neces dobiti, uvek veoma dobro prouce menu, dele jedan caj, sok, croissant, a najveci sampioni su bili njih 5 kad su narucili: jedan kolac(5 pribora za jelo), jednu malu vodu 0,33 (5 casa) I jednu kuglu sladoleda- sedeli su 2 sata!!!
Kako im objasniti da je to ‘odvratno’, ako je to njima normalno?!
Koliko god voleo sve ljude, misleci da nisi rasista ili sta vec, za Induse ces se sigurno zapitati i poceti vremenom da mrzis. (fora) Koja je razlika izmedju turiste I rasiste u Dubai? Samo 10 dana! Zasto u Dubai(UAE) ne pada kisa? Zato sto se svi indusi u UAE mole za kisu u Indiji! Na letu za Indiu uvek ima turbulencije! (Mnogo klimaju glavom). Ima toliko jos sranja o njima ( kolika zemlja, toliko sranja) ali nemam vise zivaca da pisem o sranjima :neutral: Razumite me kako hocete ali ja ne mogu da ih razumem?! Ke sae (kako je)-Tike (dobro) a posto sve govore po 2 puta onda je Tike Tike!
 
Ako je ovo tvoj tekst onda si prilično ogorčen.Ipak zvuči pre tvrdo.Pokušaj da ga pročitaš kao Indijac pa će ti zvučati zaista strašno.
Verujem da se na Kuvajtskoj vrućini sve čini prenaglašeno,po principu:

Ja ključam već ,
a i ti mi sve više ličiš
na vrelu peć...

Da li misliš da neko iz sporta i razonode deli jedan kolač na pet ljudi?

Kada se setim onih katastrofičnih TV emisija o životu po ulicama i robovskom radu dece i ljudi ,odmah zahvalim Bogici što me stvorio na ovim geografskim koordinatama.
 
I dalje mislim kako mislim.
Mnogi nemaju predstavu o Indusima i samim tim o njihovim navikama zivota- koje ne razumem,a veruj mi da sam u vecini.
Nije sport, nije ni razonoda, ali ne i siromashtvo!

Ako nemas para za doruchak u 5* nikad neces ni ici tamo?! zar ne? znash gde mozes da platish, tamo treba i da klopash.
Ali sa Indusima ni to nije sluchaj-oni imaju para!
Zato su bolidi za mnoge stvari.
 

Back
Top