ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U.

Oceni ovaj blog
Dugo ga nisam video, čitav život koji stane u srdačnu dobrodošlicu, ruku na ramenu, tacnu gostoljubivih propisa. Poguren,pesnica zgrčenih u džepovima, zuri, prodire pogledom kroz moje zenice do neke tačke u perspektivi.
'Još uvek to ne znam, a već sutra ostaviće me devojka koju volim. Kasniće na sastanak, doći s drugaricom i izgledati uplašeno. Ja ću to primiti mirno i prijateljski, a njoj će laknuti Sve će se, barem za nju, završiti bez neugodnosti i moje će joj kavaljerstvo, kad mi bude pružala ruku, izmamiti mali osmeh - so na ranu koju mi je otvorila u duši. Još uvek to ne znam, a sutra uveče ostaviće me devojka koju volim i hodaću satima i kilometrima, želeći da stignem tamo gde neće biti te zgrčene grudve u grudima. Pešačiću i pešačiti, iako ću znati da me do tog mesta mogu odvesti samo dani, meseci i možda godine, a možda ni svo vreme koje ću zahvatiti životom.'
Zurio sam, prodirao mu pogledom kroz zenice i dokučio (njegovu) polazišnu tačku. Video sam sutra, gledao to što priča.
Juče je danas od sutra, a voda što bila je sneg curi kao vreme u moje bordo 'Starke'.

Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na Facebook Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na Google Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na My Yahoo! Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na Live Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na MySpace Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na Twitter Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na Digg Pošalji "ELOGIJUM ZA POPRSJE M.U." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. igrakrugova (avatar)
  2. Marija (avatar)
    Ovakvo 'juce' je dobro kao danas, kad citam elogijum. Sutra je jos bolje, videcemo jos dalje, nekim novim krugom odvesces nas u otkrivanje nepoznatog, ali tako poznato dobrog.