Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

O ČULNOSTI , O UMETNOSTI , O SEKSUALNOSTI ...

Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?

Oceni ovaj blog
[ Krevet mi je mek
al' mojoj patnji nije lek
nit' miran san ,
nit' kosti odmorne .!
U kavezima ptice su
i trazimo svi klonove
i tesu nas na oholost
rogobatnu pospanost
sto stvara strasne pojave ...,
i sve to ...,
u trenu da se resi tek !,
niti to ne bi bilo , mojoj patnji lek .

Kazu imam sne ,
ali spavati ne mogu
govor mi je tezak
ukus , gorak smek ...,
al' mom bolu nije lek ,
niti da uzletim
i dotaknem sunce
ni da univerzum mi je blizak
ni da vladam sobom
ko' sopstvenim robom ,
ne bi bilo mojoj patnji lek ...,
i sve , pa da zaspati i mogu ,
i sve da krevet mi je mek ,
sve da opijum , udisem za na'vek
nista od toga nije ...
mojoj patnji nije lek .!

... nego postelja topline ,
i zagrljaj njen tek !,
svilen sapat na mom uhu ,
usni njenih dodir mek
sav "patos" , ispario bi za cas ,
i sve sto mogu dati
da za uzvrat vise nemam
za samo njene ruke ,
da bih mogo' uvek prati .
Bez njezinoga daha
ja sam ne kompletan ...
ko' stakleni rogovi u vola
ni mojih snova nema ...,
a java prepuna mi bola
presecena ja sam , jabuka na pola ...
Bez nje ... da , ja sam presecena jabuka na pola .

Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na Facebook Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na Google Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na My Yahoo! Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na Live Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na MySpace Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na Twitter Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na Digg Pošalji "Šta je ono u svakome od nas , koja je to iskra , što nas nagoni od osamljenosti ?" na del.icio.us

Oznake: needlman
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Nao (avatar)
  2. needlman (avatar)
    Lično smatram da je to strah od bezpomoćnosti , iako je nekada osama po sebi dobar relaksant , od društvenih banlnosti i prostota .
    Tako da , kao što bi Vudi Alen rekao "nikada nemojte potcenjivati samozadovoljavanje (onaniju ili masturbaciju) , jer je to vođenje ljubavi sa najmilijom nam osobom ...a i to je jedna od posledica opšte otuđenosti , i bivanja strancima u istoj zgradi , ili kraju , a naročito u urbanim sredinama .
    Statistike (kojima inače ne treba prečesto verovati) kažu da se u N. Yorku , preko 90 % ljudi izjašnjava kao usamljeno , čak i kada su u bračnoj , ili bilo kakvoj vrsti zajednice !!!
  3. vision7 (avatar)
  4. needlman (avatar)
    Citat Original postavio Ninel
    Pa Ninel zar se sva komunikacija sada svela na smajlije ? Pa ipak je milija reč za čuti , pa ,makar i bila kratka
  5. Nao (avatar)
    Hahhaa skroz si u pravu
    smajlici nam zamenjuju i misli i reci što postaje veoma problematično

Lično smatram da je to strah od bezpomoćnosti , iako je nekada osama po sebi dobar relaksant , od društvenih banlnosti i prostota .
    U stanju bespomocnosti najbolje se prepustiti, tako okovi straha padaju
    A, osama je uvek inspirativna samo je usamljenost destruktivna
    Pronaći inspiraciju u osami nije umetnost, vec samo svesnost
  6. needlman (avatar)
    Da , osama je u stvari , namerno izazvano stanje u komse stvara , ali "mi" , zapadnjaci imamo taj uvek pred-rasudni strah od usamljenosti , dok je istočnjaci , u potrazi za sopstvenom istinom , i pronalaženjem sebe u najduhovnijem smislu ...odlaze u usamljenost u Prirodi (višegodišnju) kako bi se pronašli . Dok mi pokušavajući da to isto izvedemo bez ikakvih gurua , šamana ...u stvari bežimo od onog dela sebe koji nam se ne sviđa . I tu leži najveća zabluda kod tog New Age pokreta !