Golub

Pocelo je pre nekih 6 meseci.Jedan ofucani omanji golub poceo je da dolazi na moj prozor,U pocetku se drzao spoljne strane uz eventualno kljucanje po unutrasnjoj dasci,da bi zatim poceo i da ulazi unutra s ambicijom da mi uleti u sobu.Da stvar bude jos cudnija pre par medeci sam promenila sobu a njemu je trebalo citavih nedelju dana da se sa prozora moje stare sobe preseli opet kod mene.Stvar je eskalirala dotle da sam ga poslednji put zatekla na radijatoru.
Dakle ideje predlozi,iskustva ako ih kojim slucajem ima jer ako ovako nastavi na kraju ce mi se useliti u sobu.Kako ga spreciti?Ili da se jednostavno tesim time da ide hladnije vreme pa cu i prozor uskoro drzati zatvorenim
 
...golubovi su vjesnici lijepog a stari Golub želi da te podsjeti na nesto lijepo koje si u ostave ili podrume konzervirala...
Golubovi su naizgled dosadne i gotovanlijska bića ali sa Nojeve ladje je na Ararat posla Golubica...poslije Isusovog krstenja na Jordanu na ramo Isusovo je sletio bijeli Golub...Duh Sveti..
Ne zbunjuj se '74_ko...baci mu koju mrvu i nece biti olinjao a možda će i golubicu dovesti...
Ne Zbunjuj se...golubovi su samo ptice koje nemaju drugo lice i oni su,- Dobroslutnice...
 

Back
Top