Šta li meni Treba? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

bud@

Šta li meni Treba?

Oceni ovaj blog
I tako neki film se završi gde mesec pokušava samuraj nečije prošlosti da prepolovi.

Jer legenda im kaže, mesec je veliki okrugao - juri sunce jer ga želi a to nije. Ima ga i po danu
i iza oblaka samo se krije.

Kruške? Možda za voće više i nisam ičije. Svoje mi ne raste a i kada bi, mislim supetine
bi i dalje ključale tih tri pileća krilca u začinima ljutim.

Svako svojim putevima se vucara u susret tom suncu, očito oslepljen na trenutke, nekad i sve više.

Klupko lavirinta svog menja kroz boje i odmotova, dal plavilu, ili ka zelenilu, da ne bude updaljivo.

Žuto vuneno. Ono je mojoj dragoj negde u nekoj najdonjoj fioci. Ispod trudnjačkog
nekog brushaltera što je boje kože. Greškom kupljen, još ne bačen, stalno smračen. Zamišljam ga ubudjalog.

Nisam ratnik više, prut nekad i samo ako u ruci postoji. Čisto je da paučinu skloni, nagomila se
jutrom, dal zbog onih što hodaju u snu. Ili zbog gladi, jer oni što putuju a lete, e - njima treba svetlo.

bud@

Pošalji "Šta li meni Treba?" na Facebook Pošalji "Šta li meni Treba?" na Google Pošalji "Šta li meni Treba?" na My Yahoo! Pošalji "Šta li meni Treba?" na Live Pošalji "Šta li meni Treba?" na MySpace Pošalji "Šta li meni Treba?" na Twitter Pošalji "Šta li meni Treba?" na Digg Pošalji "Šta li meni Treba?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. coviax1 (avatar)
    Pa,dobro...mada u potrazi za nečim sakramentalnim...
    Mnogozahtevni Covi :D
    ALI IPAK :klap::klap::klap:
  2. bud@ (avatar)
    Hvala, odlomak je nec'eg mnogo vec'e, nije ni toliko ni monodrama.