LJUBAVNA PRIČA O PATETICI

Zgužvao je papir i bacio ga kroz prozor. Mrzeo je izdavače i zadate teme, ali od nečega se moralo živeti. Dugo je buljio u papir, zatim zapisao:
"Marija, otkada sam Vas zavoleo definicija mog mentalnog zdravlja je teško - teško: ili pomislim na Vas pa mi je teško, ili mi je teško pa pomislim na Vas. Glava mi je u torbi, ruke u džepovima, čir u stomaku, voda u kolenima, jedna noga u grobu. Pa dobro, gde sam tu ja? Svečano izjavljujem: Kada se budem osvedočio da imate prijatelja, doći ću kod Vas u kancelariju i izvršiti samoubistvo službenim oružjem. Ako promašim, a ne pogodim Vas, pokušajte da me ne prezrete."
Učinkom šake papir je promenio oblik, pa se izletevši kroz prozor prepustio gravitaciji. Levica je podupirala čelo, desnica potražila olovku:
"Život bez Vas nije život. Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem. Marija, Vi ste za mene prst sudbine. Onaj kaži-prst u oko. No-no prst što povlači oroz, gura sa simsa, proziva. Svojih ću deset sastaviti u molitvu - za više sam slab."
Ne mogu pisati patetične svinjarije makar nikada ništa ne objavio - promumla bacajući patetiku u mrak. Legao je pored žene u krevet i prošaputao u sneno uvo:
- Draga, volim te.
Na spratu niže, izvesna Marija L., sedela je na terasi sa hrpom papira u krilu i užarenog pogleda čekala sledeću papirnu pahuljicu.
 
" Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."
Shvati kako god hoćeš,ali ja ne mogu da odolim,a da ti ne kažem da se u suprotnim rečenicama(veznici:a,ali,nego,već...),uvijek piše zarez.Inače,sjajno pišeš.:ok:
p.s. nije zlonamjerno majke mi...slobodno i ti meni učini isto ako primjetiš nešto slično.
(možda mala osveta:zcepanje:)Ništa lično:D
 
RiadaT.;bt174164:
" Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."
Shvati kako god hoćeš,ali ja ne mogu da odolim,a da ti ne kažem da se u suprotnim rečenicama(veznici:a,ali,nego,već...),uvijek piše zarez.Inače,sjajno pišeš.:ok:
p.s. nije zlonamjerno majke mi...slobodno i ti meni učini isto ako primjetiš nešto slično.
(možda mala osveta:zcepanje:)Ništa lično:D


Zarez ISPRED : a, ali, nego, vec, dok


Osim toga, @RiadaT, iza znaka interpunkcije se uvek stavlja razmak (SPACE).

Nije zlonamerno, zivota mi ;), puno utice na citljivost, bez ikakve osvete, tek onako, dobronamerno :).

Poznavanje osnovnih gramatickih pravila, tj. osnova pismenosti je preduslov dobrog pisanja,
ali nije i garant dobrog pisanja. Postoje strucnjaci, zvani lektori, koji bi trebali da pregledaju
svaki pisani rad (koji se objavljuje), specijalisti, kojima je to posao. Nedostatak udela ovih strucnjaka se
primecuje poslednjih godina kod nas, kako u izdanjima stampanih medija,
tako i na tv-u i ostalim elektronskim medijima, kao i u izdavastvu, a sto ocigledno utice i na
nivo pismenosti opste populacije. Izdavaci ne angazuju lektore da bi ustedeli!
Svi mi, tokom cina pisanja, pravimo propuste, nekad nepaznjom, nekad zaboravom, nekad previdom, nekad u zurbi, itd.
Na ove stvari uticu novi mediji: SMS-ovi, forumi, blogovi, brzo pisanje...mnogo brze se zivi, a sto ne bi trebalo
da je opravdanje, ali je tako...
Staro pravilo je nekad bilo, osnove pismenosti i knjizevnosti, napises, procitas, ostavis da se ohladi,
procitas, popravis i tako par puta. Niko to vise ne radi, brzo se zivi, brzo se pise, jezik je ziva stvar, .... :)

p.s. Juce sam gledao na tv-u, neki "samit" pisaca, bilo je i profesora knjizevnosti,
jedan od njih rece: "Danas ne bih polozio prijemni, mnogo stvari sam zaboravio iz gramatike,
sve one gluposti o uzrocnim, posledicnim itd. recenicama, a da ne pricam o hiljadama pravila
koja me uopste ne interesuju", inace se bavi pisanjem. Interesantno, zar ne?!

p.s. IVAN KLAJN JE ZAKON! :)
 
Poslednja izmena:
RiadaT.;bt174164:
" Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."
Shvati kako god hoćeš,ali ja ne mogu da odolim,a da ti ne kažem da se u suprotnim rečenicama(veznici:a,ali,nego,već...),uvijek piše zarez.Inače,sjajno pišeš.:ok:
p.s. nije zlonamjerno majke mi...slobodno i ti meni učini isto ako primjetiš nešto slično.
(možda mala osveta:zcepanje:)Ništa lično:D


Lično, slično, ili dvolično?
Zlonamerno je, čuvaj majku. U istom tekstu ima primera koje si namerno previdela:
' Mrzeo je izdavače i zadate teme, ali od nečega se moralo živeti.'
'... ili pomislim na Vas pa mi je teško, ili mi je teško pa pomislim na Vas'
Ja sam kritikovao manir, a ne omaške koje se dešavaju. Tu nastupa lektor, u prvom slučaju je nadležan nastavnik.
 
Poslednja izmena:
Ne diraj moje krugove;bt174233:
padalica;bt174174:
U nastavku ubaciti Maria obavezno:think:
i onda tek pocinje zaplet:super:...ozbiljan konkurent meksickim serijama:think::ok:[/QU

Lako ćemo sa njima, šta ćemo sa Turcima?

:think::think:
hm...pa ovako..:zper: posle prvih par recenica pojavljuje se iznenada Mariov brat blizanac Mustafa:rtfm: koga su naravno odveli po rodjenju u Antaliju!:hahaha:
eto :D
podmirene obe strane a zaplet ide dalje ...:whistling:
 
Ne diraj moje krugove;bt174236:
Lično, slično, ili dvolično?
Zlonamerno je, čuvaj majku. U istom tekstu ima primera koje si namerno previdela:
' Mrzeo je izdavače i zadate teme, ali od nečega se moralo živeti.'
'... ili pomislim na Vas pa mi je teško, ili mi je teško pa pomislim na Vas'
Ja sam kritikovao manir, a ne omaške koje se dešavaju. Tu nastupa lektor, u prvom slučaju je nadležan nastavnik.

Ja primjetila jednu omašku i eto..dešava se svima,znam....:)
možda malo neslana šala....izvini,zaista nisam mislila ništa loše:)
 
Timosten;bt174206:

Zarez ISPRED : a, ali, nego, vec, dok


Osim toga, @RiadaT, iza znaka interpunkcije se uvek stavlja razmak (SPACE).

Nije zlonamerno, zivota mi ;), puno utice na citljivost, bez ikakve osvete, tek onako, dobronamerno :).

Poznavanje osnovnih gramatickih pravila, tj. osnova pismenosti je preduslov dobrog pisanja,
ali nije i garant dobrog pisanja. Postoje strucnjaci, zvani lektori, koji bi trebali da pregledaju
svaki pisani rad (koji se objavljuje), specijalisti, kojima je to posao. Nedostatak udela ovih strucnjaka se
primecuje poslednjih godina kod nas, kako u izdanjima stampanih medija,
tako i na tv-u i ostalim elektronskim medijima, kao i u izdavastvu, a sto ocigledno utice i na
nivo pismenosti opste populacije. Izdavaci ne angazuju lektore da bi ustedeli!
Svi mi, tokom cina pisanja, pravimo propuste, nekad nepaznjom, nekad zaboravom, nekad previdom, nekad u zurbi, itd.
Na ove stvari uticu novi mediji: SMS-ovi, forumi, blogovi, brzo pisanje...mnogo brze se zivi, a sto ne bi trebalo
da je opravdanje, ali je tako...
Staro pravilo je nekad bilo, osnove pismenosti i knjizevnosti, napises, procitas, ostavis da se ohladi,
procitas, popravis i tako par puta. Niko to vise ne radi, brzo se zivi, brzo se pise, jezik je ziva stvar, .... :)

p.s. Juce sam gledao na tv-u, neki "samit" pisaca, bilo je i profesora knjizevnosti,
jedan od njih rece: "Danas ne bih polozio prijemni, mnogo stvari sam zaboravio iz gramatike,
sve one gluposti o uzrocnim, posledicnim itd. recenicama, a da ne pricam o hiljadama pravila
koja me uopste ne interesuju", inace se bavi pisanjem. Interesantno, zar ne?!

p.s. IVAN KLAJN JE ZAKON! :)

Timosten,saglasna sa svim rečenim:)...bila je ovo kako već rekoh možda malo neslana šala na račun male omaške autora...mišljah da neće imati ozbiljne posljedice,jer stvarno nisam ništa misilila loše,čovjek je zaista majstor u pisanju,nije nikakva kurtoazija,ali kad sam primjetila da fali onaj zarez,eto...sjetim se Ninel,pa se onda prisjetim kako je odavno nisam srela ovdje i eto...rekoh što rekoh...bem ti...bolje da sam onog jucerašnjeg klona ostavila na dužnosti:dash:
 
RiadaT.;bt174248:
Timosten,saglasna sa svim rečenim:)...bila je ovo kako već rekoh možda malo neslana šala na račun male omaške autora...mišljah da neće imati ozbiljne posljedice,jer stvarno nisam ništa misilila loše,čovjek je zaista majstor u pisanju,nije nikakva kurtoazija,ali kad sam primjetila da fali onaj zarez,eto...sjetim se Ninel,pa se onda prisjetim kako je odavno nisam srela ovdje i eto...rekoh što rekoh...bem ti...bolje da sam onog jucerašnjeg klona ostavila na dužnosti:dash:

Ljudi, sto uzimate sve "k srcu", opustite se, breeeeee....:)

Sve je ovo deo....;)
 
Timosten;bt174249:
Ljudi, sto uzimate sve "k srcu", opustite se, breeeeee....:)

Sve je ovo deo....;)

ma ne uzimam ja....nego,ne volim kad me ljudi pogrešno shvate,eto...
i sad moram da lupam glavom o zid da dokažem ovom "Ne dirajte moje krugove" da sam se htjela malo našaliti...eto,on se sad naljutio...
hajde,Timosten....pošto si me ti očigledno pravilno shvatio,reci mu da prestane da se ljuti...:)
 

Back
Top