Exskurzija - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Exskurzija

Oceni ovaj blog
Rano je. Tek je prošlo 4 h. Tiskaju se roditelju u metežu sa svojom decom oko turističkih autobusa, tražeći razredne starešine ili oznake odeljenja na autobusima. Exskurzija. Košta boga isusa, ali valjda će se isplatiti. Deca idu u Grčku sedam dana. 300 + 300 eura.
Katastrofa. Nema veze, bi šta bi, tu smo gde smo. Ja i ćerka u onom metežu nekako nađosmo razrednog starešinu i autobus u kome će biti smešteno njeno odeljenje. Dosta mojih prijatelja među roditeljima. Deca polako ulaze u autobus, roditelji prinose kofere vozačima koji ih pakuju u prtljažnike. Potom se roditelji motaju oko busa, nebi li videli svoje dete na kom mestu je selo. Da li je previše napred ili možda je baš na kraju. Mada mislim da to našoj deci uopšte nije važno, njima je super. Hmmm...deci. Deca koja imaju 17-18 godina. Ma daj...
Štaćeš, sve što sam gore opisao, uradio sam i ja. Vukao kofere, ukrcao dete, zjapao oko busa.

Khm...onako usput, upade mi u oko jedna veoma zgodna mama. Prošla je par puta pored mene. Dovoljno da je zapazim. Zaboga, izgleda kao milion dolara. Vitka, oblikovana, očuvana, predivnog lica, tamne crne kose (paž frizura), crne tamne oči boje lešnik.....flash back....gde mi je dete...pogled mi je uprt prema prozorima busa. Okrećem telefon i zovem moju malu. Razmišljam u sebi dok čekam da se dete javi na telefon, dobro da nije pošla sa nama moja EX, zasolila bi samo tako zbog zjapanja, al kada je nešto lepo - ono je lepo.

-Ćao mala, gde se nalaziš? – pitao sam
-E Tata ja sam u šestom redu, nevidiš me od podignutih poklopaca prtljažnika busa
-OK!! Super je , čujemo se.

Ostavljam telefon i skrećem pogled u stranu. Prema meni korača fan-fatal gospođa. Ona malopre opisana. Ne skida poged s mene. Pruža ruku!

-Ćao! Da li se možda znamo? Pruražam ruku i pozdravljam se sa gospođom.
-Moguće je, ako vi tako kažete madam.
-Ja sam Sandra! Tvoja školska drugarica. Moja ćerka ide u istoj gimnaziji sa tvojom malom. Htela sam da te kontaktiram ali ti nikada nisi bio na roditeljskom sastanku.
-To je tačno! – odgovorio sam. -Na roditeljskom ide majka moje ćerke!
-Primetila sam, a bilo mi je glupo da se raspitujem kod dece za tebe. –rekla je

Kako dobro izgleda! Raj za muškarce. San snova. Pogled koji ubija i upija. Zaboga, njena ruka je još u mojoj.

-Izvini! –rekao sam, puštajući njenu nežnu ruku.
-Ništa! –nasmejala se . -Nisi se promenio svih ovih godina. Ostao si isti. Isto lice, isti stas kako ti to polazi za rukom. – pitala je
-Ja takav kompliment nebih mogao da udelim tebi! Ti si još lepša nego što si bila u srednjoj školi...
-Hvala! Rekla je i oborila pogled.
-Pa kako si? Gde si? Čime se Baviš? Upitao sam školsku?
-Eto ovde sam sada, izdajem neke svoje lokale u centru grada...pažljivo je slušam i upijam svaku njenu reč...
-Muž mi je umro pre 5 godina i tako, sada sam sama sa detetom...
BINGO-pomislio sam u sebi!
-Žao mi je Sandra! Mora da ti je jako teško? Eto i ja sam već 3 godine sam, od kako smo se razišli sa mojom EX..
-Šta ćeš, to je sada tako!- prekinula me u pola rečenice..
-Pa da! Odgovorio sam...u tom trenutku zvonio je moj mobilni telefon.
Uključujem vezu i onako usput izvinjavam se Sandri!
-Da!
-Kris, jel dete ušlo u bus, gde se nalazi, da li su dobri autobusi? –hiljadu pitanja postavljala je, znate već ko, pa naravno moja EX!
-Da sve je uredu, sedi po sredini ..dobri su busevi..sve je ok...nebrini, ok. Ćao!
-Izgleda da polaze! Rekao sam Sandri.

Telefon je opet zvonio! Opet moja EX.

-Kao prvo –nemoj da mi zatvaraš liniju, a kada završiš razgovor samnom onda možeš da nastaviš da raspravljaš sa tom Sandrom.
-Mislio sam da si završila sa pitanjima!-rekoh
-Epa nisam! Jesu li autobusi spratni! – pitala je ljutito.
-Nisu!
-E sada sam završila! – prekinula je vezu.

Sandra je već pošla i izgubila se u gužvi. Busevi su počeli da izmiču jedan za drugim. Roditelji su se udaljavali sa parkinga. Pogledom sam tražio Sandru. Nije je bilo!
Da sam bar zapisao broj njenog telefona. Uvek je tu da mi pokvari sve. Moja EX.

© 2011 Christian Forty

Pošalji "Exskurzija" na Facebook Pošalji "Exskurzija" na Google Pošalji "Exskurzija" na My Yahoo! Pošalji "Exskurzija" na Live Pošalji "Exskurzija" na MySpace Pošalji "Exskurzija" na Twitter Pošalji "Exskurzija" na Digg Pošalji "Exskurzija" na del.icio.us

Ažurirano 04.10.2011. u 20:05, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Hahahahaah siromašak......snaći ćeš se već...
    jako mi je drago da si opet tu
  2. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Hahahahaah siromašak......snaći ćeš se već...
    jako mi je drago da si opet tu
    Hvala Ljiljo, eto nije me bilo neko vreme. Sada sam opet tu. Nakupilo se gradiva za pisanje. Drago mi je da imam sa kime da podelim po koju lepu reč.

3. Aribi (avatar)
  4. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
  5. slutnja @ (avatar)
  6. Kristijan40 (avatar)
    Citat Original postavio slutnja_z
    Drago mi je to, što vam se dopalo...
    Ažurirano 06.10.2011. u 16:46, autor: Kristijan40