Život,ljubav,smrt - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

Život,ljubav,smrt

Oceni ovaj blog
.

Da li sam ti već rekla
da Ljubav i Smrt
istovetno bole?
Sve što se izmedju
čudesno dogadja
jeste Život
što u strepnji se
grčevito radja.
Život i Smrt
podjednako bole..
to znaju oni
koji samo srcem
umeju da vole.

...

Pošalji "Život,ljubav,smrt" na Facebook Pošalji "Život,ljubav,smrt" na Google Pošalji "Život,ljubav,smrt" na My Yahoo! Pošalji "Život,ljubav,smrt" na Live Pošalji "Život,ljubav,smrt" na MySpace Pošalji "Život,ljubav,smrt" na Twitter Pošalji "Život,ljubav,smrt" na Digg Pošalji "Život,ljubav,smrt" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. zxy (avatar)
    A ja ti odgovaram:
    Smrt ne bi trebalo da nas se tiče
    jer dok smo živi smrti nema
    a kad smo mrtvi ...baš nas za sve briga
    al tvoja pesma mogla bi da važi
    za ljubav,život i smrt sopstvenoga ega
    Ažurirano 04.10.2011. u 08:12, autor: zxy
  2. igrakrugova (avatar)
    Rastužili ste me... Gde pobeći od bola, ako i Smrt boli? U maštu, u igru? Sama postavljam pitanja i sebi odgovaram, a htedoh samo da poHVALIM pesmu... zaslužuje to...
  3. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    A ja ti odgovaram:
    Smrt ne bi trebalo da nas se tiče jer dok smo živi smrti nema
    a kad smo mrtvi ...baš nas za sve briga
    al tvoja pesma mogla bi da važi za ljubav,život i smrt sopstvenoga ega
    Misliš,ZXY?

Sopstveni ego i jeste pokretač svega navedenog.
    A sama smrt je relativna stvar...možeš da nastaviš da živiš i mrtav,dokazano..

Nije odgovarajuća pesma za novo jutro,ali je razumljiva nakon teške noći...

Dečkonjo...
  4. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio igrakrugova
    Rastužili ste me... Gde pobeći od bola, ako i Smrt boli? U maštu, u igru? Sama postavljam pitanja i sebi odgovaram, a htedoh samo da poHVALIM pesmu... zaslužuje to...
    Ne postoji mesto kuda se može pobeći od bola,IgroKrugova....

A pesmu si već pohvalila,curo....

.
    Ažurirano 04.10.2011. u 08:31, autor: lejla.al.dbuni
  5. zxy (avatar)
    Izneću ti jedan primer suprotan poruci iz tvoje pesme al to više kao izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
    Žena Trasea Peta ,rimskog senatora poznatog po svojoj pravednosti i etici,kad je ovaj zbog toga dobio poruku od Diktatora da mora izvršiti samoubistvo,po poznatoj praksi iz toga vremena, uzela je nož i zabola ga sebi u grudi govoreći "pogledaj Pete ,ništa ne boli."
    Može se samo predpostaviti koliko je i njena ljubav bila lepa i bez bola.
  6. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Izneću ti jedan primer suprotan poruci iz tvoje pesme al to više kao izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
    Žena Trasea Peta ,rimskog senatora poznatog po svojoj pravednosti i etici,kad je ovaj zbog toga dobio poruku od Diktatora da mora izvršiti samoubistvo,po poznatoj praksi iz toga vremena, uzela je nož i zabola ga sebi u grudi govoreći "pogledaj Pete ,ništa ne boli."
    Može se samo predpostaviti koliko je i njena ljubav bila lepa i bez bola.
    Ovo je divan primer,ZXY...potvrdjuje ovo što sam napisala.
    Petova žena je znala da će sa njegovim fizičkim odlaskom i sama ostati mrtva...emotivno,naravno.
    Zato je zabadanjem noža u grudi i pokazala kako su Ljubav i Smrt po intezitetu bliska osećanja.

Sjajna ilustracija ovog posta,ZXY....
  7. slutnja @ (avatar)
    i ja ljubav osecam na tvoj nacin pa razumem svaku rec....ali mogu reci da se sve vrti u krug...
  8. 123loncar (avatar)
    ...bravo ..divni stihovi...

...ZXY pokrenuo je pitanje, koje je verovatno uvek gotovo vanvremeno ...odudara od ljudi i sveta , za sva vremena ... ta takozvana Isusovska ljubav, gotovo je idealna... ona ne može da boli --- ona u svakom trenutku sopstveni izvor oplemenjuje... međ običnima, nema pojam koji može takvu ljubav da objasni / približi onima koji ne znaju da vole "bezbolno" ( da tako kažem ) ... i kako reče ZXY , mora se živeti sa visoko etičkim načelima ; sa paravičnošću čovekoljubivom ( ne sa zemaljskom pravdom - već sa duhovnom pravičnošću čija je osnova etika a ne legalizovane moralne norme)... dakle , u ovom svetu čovek mora se bezuslovno iz trena u tren vraćati svojoj ljudskoj prirodi -- mora se očovečiti da doživi bezbolnu ljubav... u suprotnom, o tome može da sanja i zamišlja čime se Isus duhovno hranio kad je nosio u poslednjim satima svoj krst( kakva je to bezbolna ljubav )
    ..inače , ako u meni funkcioniše ego i dominantna vlastoljubivost nad drugima ( ako sam tašt ) , onda kad volim boli , a kako tek boli kad je moja ljubav odbačena ... a takva ljubav , manje više je oruđe za osvajanje , a gotovo nimalo izraz čovečnosti ...
    .. dakle , "bezbolna ljubav " svog nosioca međ nama ( svetinom / ruljom ), uvek je uvukla u smrt ... tešku... onakvu, kojom je nagrađena Isusova ljubav ....

...verovatno se zato i kaže , da je Isusovska ljubav podjednako bolna kao i njegova smrt --- za nas obične ...
    Ažurirano 04.10.2011. u 12:04, autor: 123loncar
  9. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio slutnja_z
    i ja ljubav osecam na tvoj nacin pa razumem svaku rec....ali mogu reci da se sve vrti u krug...
    Sve je krug, ako ne veruješ, pođi pravo...
  10. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Niko živ ne zna šta je zaista smrt i da li boli. Sama misao o smrti je bolna. Svaki bol koji si videla bio je bol živog bića
  11. 123loncar (avatar)

Ažurirano 04.10.2011. u 14:24, autor: 123loncar
  12. sirijus49 (avatar)
    Život i Smrt
    podjednako bole..
    to znaju oni
    koji samo srcem
    umeju da vole.

Baš tako!
  13. Tijara (avatar)
    I istina boli lejla...i istina o zivotu i smrti, jer kad odu...nema povratka, a tako i vecna ljubav ostaje vecna. Pozdravljam te, divni su ti stihovi
  14. Lena </3 (avatar)
    Život i Smrt
    podjednako bole..
  15. alextheold69 (avatar)
    Eh Lejla...Smrt ne boli. Ljubav boli...
  16. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio alextheold69
    Eh Lejla...Smrt ne boli. Ljubav boli...
    ...proletos život me uvede u težak dijalog za koji ni danas nemam racionalno pojmanje .. naime, razgovarao sam sa osobom koja je nekoliko puta vraćena iz kome u život ...očigledno je bilo da seživot privodi kraju ...u tom razgovoru ona mi posle jednog spašavanja reče : " znaš , smrt boli dušu i telo " ... ja , nastojah u šali da stvar nekako uvedem u neku logiku pa rekoh : verujem da je smrt bolna za telo ; ali duša nije telesna pa i nemože da oseća bol ; ona može samo da pati - i to teško da pati .. ona se zamisli pa reče : "moja duša je nadživela sve patnje, pa i patnju ili bolje rečeno žal za životom ; sad samo oseća nenormalan bol za njim ; vidiš da moje telo već više od godinu dana je gotovo mrtvo - samo mu duša bolna neda da umre ; ona neće tu smrt i to strašno boli .... ostao sam nem ... uostalom šta čovek da kaže ...

...čudno je to , ta bol koju smrt prouzrokuje ... često u tim trenucima , naročito kad je smrt neizbežna ( kao u recimo avionskoj očiglednoj nesreći ) , od bola pucaju / eksplodiraju vitalni organi ( bukvalno puknu : srce , mozak , pluća ... )... tako bar kažu neki medicinari ...
  17. alextheold69 (avatar)
    Ja sam odavno u miru sa smrcu tako da smatram da smrt ne boli. Uverava me u to i nedavna smrt moje majke koja je na dan smrti preklinjala Boga da je uzme. I uzeo je na mojim rukama. I nisam video bol, samo smiraj. I mene nije zabolela njena smrt. Zabolela me ljubav prema njoj, majci.

Setim se cesto i reci pokojnog Francuskog predsednika Fransoa Miterana koji je oboleo od smrtne bolesti i na pitanje da li mu je zao sto ce da umre odgovorio: "Nije mi zao sto cu da umrem, vreme mi je za smrt. Zao mi je zivota".
  18. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio slutnja_z
    To i jeste začarani krug,draga....
  19. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...bravo ..divni stihovi...
    ...verovatno se zato i kaže , da je Isusovska ljubav podjednako bolna kao i njegova smrt --- za nas obične ...
    Da,za nas "obične"....

Zahvaljujem na iscrpnom komentaru,Lončaru....
  20. lejla.al.dbuni (avatar)
    Citat Original postavio Ne diraj moje krugove
    Sve je krug, ako ne veruješ, pođi pravo...
    U pravu si,NeDirajMojeKrugove.....

Život je jednostavan sledstveni niz koncentričnih krugova...."pravo" postoji samo kao iluzija.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja