OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI

Oceni ovaj blog
O zašto, zbog čega Po sjaju veselom Prljavim pesnicima Došla je i glavu povezala Misao o ludnicama
V. Majakovski

Draga Ljiljo!
Oprosti što je pismo osakaćeno nedostatkom datuma - mi ne znamo, a bolničari kažu da to za nas nije bitno. Pišem ti u zahodu jer nam zabranjuju. Olovku i papir sam dobio od Diogena u zamenu za nogavicu od pidžame. On je nadmen ali mi je veoma naklonjen. Teško mi je. Ne znam koliko dugo buljim u zidove. Poznajem sve mrlje na njima. Imam dve ljubimice: prva, gde je Diogen u nastupu besa smrskao sobnog ljubimca, pauka Rašu, i druga, gde je E.A.Po zalepio slinu. Ispunjen sam nemirom. Samoća koncentričnim krugovima preti ništavilom. Patrole straha nadziru i odvode slabe na sprat niže. Pokušavam da ostavim utisak smirenosti. Svi hoće napolje, ali ne znaju kako. Ja znam. Posmatrajući grad, u rešetkama prozora otkrio sam ukrštene reči. Ako uspem da ih rešim upravnik će me otpustiti. Ne znam nekoliko odgovora, ako ih znaš, pošalji ih preko bolničara koji će ti doneti pismo. Pitanja su priložena uz pismo. Za sada toliko, pozdravi Osipa.
Ljubi te tvoj Vladimir

Sve sivo, prljavo i prestrašeno. Atmosfera puna krikova i šaputanja. Celokupna istorija stradanja i strahova lebdi ovim hodnicima kao avet. Velika seoba duša kroz vekove. Reinkarnacija velikana u telima bolesnika i ja: kontrolor njihovih osećanja. Učestvujem u intimnim patnjama umetnika i manevrima vojskovođa.
„Miloše, molim vas...“
„Da, ko je?“, reče zatečen u razmišljanju.
„Molim vas, vi ste jedini bolničar kome verujem. Imam malu molbu, bićete tako dobri. Pričao sam vam o svojoj prijateljici Ljilji Brik. Hoćete li joj odneti ovo pismo? Predaće vam poruku koja mi mnogo znači. Budite oprezni, čuvajte se patrola.“
„Svakako gospodine Majakovski“, reče Miloš, zaključivši da je slabo plaćen za posao koji ga može odvesti na drugu stranu stvarnosti.

Pogledaj! Neko umire u sobi preko puta. Poslednji dah ohrabren je suzama. Ispljuni zavist sa vrha jezika. Budi iskren. Ne gledaj me tim osamnaestokaratnim pogledom. Oboje znamo šta je začeto u lavirintu uma: neprijatnost bez boje, mirisa i ukusa koju si nazvao Vladimir. Kako nešto imaginarno može da boli. Kako može da unakazi i izoluje - osećaš li? Zaboravi sove i slepe miševe. Nađi inspiraciju u simbolima dana. Ne gledaj sa čežnjom zgaženo pseto, to su smrti drugog reda-pseće. Družba sa dušom vodi ka nesreći. Održavaj telo da bi imao u čemu da živiš. Sečivo, barut, atomi, bacili, preživeo si čitavu evoluciju smrti. Zašto umreti sam od sebe. Uspomena na tebe biće popljuvana a staza do groba neugažena. Pojam „Dobro“ je pravo većine. Svako izdvajanje se kažnjava samoćom. Ne pravi grimase, oboje znamo kako samoća boli. Smrad iz usta prouzrokovan je truljenjem duše. Okreni se i pljuni patnji u lice. Napiši poslednje stihove, pogledaj ljude s prezirom i budi kao i oni. Budimo što smo bili pre nego što nam se neprijatnost uvukla u mozak: budimo opet jedno JA.

Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na Facebook Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na Google Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na My Yahoo! Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na Live Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na MySpace Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na Twitter Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na Digg Pošalji "OBLAK U LUDAČKOJ KOŠULJI" na del.icio.us

Ažurirano 24.01.2012. u 11:22, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Shade (avatar)
    Odlična priča. Lepo ispričana.

Jedino što mi smeta je to što previše "miriše" na Ruse.

Bolje su ti one prethodne priče ispričane u "tvom stilu".
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    O Rusima moraš ruski. Priča je datira iz dana kad bejah opijen ruskom literaturom.
  3. Shade (avatar)
    Citat Original postavio Ne diraj moje krugove
    O Rusima moraš ruski. Priča je datira iz dana kad bejah opijen ruskom literaturom.
    U tom slučaju, sve ti je oprošteno
  4. Timosten (avatar)
    Za ovu pricu ne bih ponavljao ono sto ti je @Shade napisala.

Ostale price su ti odlicne, za jednu sam ti dao i reputaciju,
    na pdf knjizevnost, pogledaj u "korisnicki profil".
    Ažurirano 01.10.2011. u 00:26, autor: Timosten
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Veoma dobro napisano...
    Dopada mi se tvoj stil pisanja,NeDirajMojeKrugove....