Under the gun

Satya;bt172141:
Ne znam gde Vas to pomenuh, osim ako ne mislite da ste Aristotel. Ne težim destrukciji već dedukciji (Дедукција је поступак којим се из општег суда изводи неки други, посебни или појединачни суд. Овај појединачни суд логички нужно следи из општијег, али не мора бити и истинит). Dakle, moj sud nije istina ali je trud da se do nje dođe, sud gomile je kad me preko Babaroge proglasite 'ćoravom bakom' i utrkujete se ko će je pre zapljunuti iz bezbednosti mase. Nema tu 'sebi svojstvenog načina', svi pljujete iz iste tikve.

Eto prve pravopisne greske zar ne? Ako ste se zabrinuli da li patim od krize identiteta zasto iza Aristotela niste stavili znak ? Drago mi je da mogu da procitam da ne patite od destrukcije, a dalje mi ne morate objasnjavati oko pojmova dedukcije i pojedinacnog suda jer upravo ne patim od krize identiteta a ni od Aristotela. Nego da ja Vas pitam, naravno ako smem, a zasto Vama smeta odnos pojedinac - masa ili masa - pojedinac? Meni niko nije rekao, niti sam ikome rekla da ste Babaroga a ni corava baka jer na prvom mestu Vas nick mi nije nimalo poznat. Ne drzim da ste u pravu da ne postoji svojstven nacin jer onda bi svi imali ista imena, isto bi izgledali, isto bi razmisljali itd...Ko Vas pljuje tom se i obratite, a o tikvi mi se uopste ne zbori, jer kakvu god da ste tikvu zamislili, znam da je moja puna (naravno ovde je rec tikva upotrebljena kao simbol za glavu) pa mi dalje tikve ne treba. Pozdrav

Moja je rečenica bila izrična a ne upitna (Знак питања, или упитник (?) је знак интерпункције који служи да би се у писаном тексту истакла упитна конотација реченице. Како у писаном тексту није могуће користити нагласак на исти начин као говору, намеће се потреба да се одређеним знаком истакне да дата реченица представља питање – тим пре што понекада иста реченица може да буде упитна или изрична, а често из контекста није могуће одредити да ли је упитна или изрична), a Vi ste na kraju druge rečenice upitnik trebali staviti pod navodnike ili u zagradu i zaključiti je tačkom. Odnos masa- pojedinac ste u ovom slučaju nametnuli Vi i istomišljenici. Iako Vam moj nick 'nije nimalo poznat' ostavili ste komentar na mojoj strani da ne biste zaostajali za masom i još izmislili da sam pomimjao neke izvode iz vaših tekstova, te neke favorizovao a neke pljuvao- imate halucinacije. Izgled i imena vam se razlikuju, ali čoveka čini duh a vaš je kolektivni. Pozdrav.
 

Back
Top