Breza,piramida..i jos ponesto - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alsindjic

Breza,piramida..i jos ponesto

Oceni ovaj blog
Zatekao sam se u Brezi,u Bosni.Znao sam, da je iz Breze bio Alija Sirotanovic,rudar,udarnik,ponos bivseg jugoslovenskog socijalizma.
Z.Colic u pesmi"Stanica Podlugovi",na nekoj sporednoj stanici,ceka vezu za Travnik,
dok nepoznata plavusa,ceka voz za Brezu.
Zimska idila,vozovi-karavani prolaze,a njena plava,zanosna kosa,koju vise nece videti,
zaborav koji nikad nece dotaci.
Stigli smo u Brezu.Prva impresija,bila je pozitivna.Ocekivao sam malo,sivo rudarsko
mesto u bosanskim planinama.Medjutim,videh lep gradic,sa dosta sveta u ukusno
poredjanim kafeima,kako piju jutarnju kafu.
Krenuli smo na brdo Vardiste,iznad Breze,gde se nalazi, piroteksno seoce sa netaknutom
prirodom i ljubaznim domacinima.
Pogled je odatle,fascinantan;vide se okolne planine i brda i ceo predivan krajolik.
Puca pogled i na tzv.piramidu,brdo iznad grada Visoko.Iskopavanja i istrazivanja su u toku,
u dogledno vreme, bice dostupna konkretna saznanja o karakteru i poreklu iskopina.
Nasi prijatelji rade za italijansku organizaciju iz Torina,koja radi na ozivljavanju,seoskog turizma.
U toku je proces restauracije pet kuca i jedne radionice u selu.
Vracajuci se,u Brezi smo obisli baziliku iz sedmog veka.

Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na Facebook Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na Google Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na My Yahoo! Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na Live Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na MySpace Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na Twitter Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na Digg Pošalji "Breza,piramida..i jos ponesto" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. lejla.al.dbuni (avatar)
    Vratio si me u mladost,u jedno divno vreme..

Zahvaljujem ti na tome,Al.....

I kao podsećanje,evo te divne slike: http://youtu.be/gRY3VFTmOGA
  2. Aribi (avatar)
  3. alsindjic (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    zahvaljujem.