STOMP ZA DRAGOG

3d-anime-art-fantasy.jpg

Kao astralno posmatranje
neizvesnog trajanja
pa se udaljiš malo
žmirkavo licitiraš
odugovlaćiš
zveckanje kriterijuma
uslovljavanje da pukne sumnja
poput luftbalona u prenaprezanju
i gle!
raspršiš grlen smeh
poput bućkanja "žabica" po vodi
i-baš-te- briga-jer-ti-tako-hoceš
prstima pastelnih tisaka
jer slika zahteva nežnost
kao glans na putenoj ponudi
i ti je maziš kolebljivo

Eh moj Dragi
jedan si obljub poželeo
kako bi nebo zajecalo
ogladnelim izazovom
od pogleda užarenih
u noći gologlavih oblaka
i ugriza meseca po telu
kao stigma probudjenih

Kako bi glasno odskočilo jutro
o ledinu priznanja
da čežnjom vremenim u tebi
i bez prisile - istina:
šepurenje obeliska
ti spreman za jutarnji galop

Eh moj dragi
rasprodajem groteske iz prošlosti
i muziku blokeja čizama lutalica
u raskoraku dotrajalih ljubavi

Danas otvaram izložbu holograma
po zidovima moje duše
ulazak je besplatan.
 
@mary, ima me ali samo vrdulam po temama na kratko...no pesama ima podobar broj...lagano ću ih ovde postirati , na FB samo što me nisu linčovali kada sam izbacila 7 komada odjednom...navodno ne stižu da se ofrkeste :))) :hahaha:
poljub za tebe najweiki :cmok2:
 
bud@, hvala na pažnji i komentaru...
mjuza blokeja je po onomatopeji kvockanje, bockanje tapkanje klopkanje štiklica i cipela po pločniku u odlascima i dolascima mnogim, uzaludnim ili ne , ljubavnim ili samo mimoilaženjima .. no , to već pesmu piše :))
Stomp je to...šarenilo zvukova. boja, bulevar, burleska.....igre i koječega...sve džumle :)))


da, pitao si za reč blokej na engl je cleats, metalni ili kožni umetak na peti ili vrhu cipele...ovi metalni baš prave #muziku# sve zavisi od veličine i podloge...no ne znam poreklo te reči
 
Poslednja izmena:
Tol;bt169300:
@mary, ima me ali samo vrdulam po temama na kratko...no pesama ima podobar broj...lagano ću ih ovde postirati , na FB samo što me nisu linčovali kada sam izbacila 7 komada odjednom...navodno ne stižu da se ofrkeste :))) :hahaha:
poljub za tebe najweiki :cmok2:


Ma, i ja zaredjala po FB, nego me nervira što se vide komentari a mi
se ponekad malo zanesemo pa .....Da, budi češće ovde, ja se navukla opasno na blogove, moram malo da ućutim, aman....:rumenko:
 
Čitam trired ko nekad u osam...I razgledam naravno hologramske zapise i prevrčem gomile...lakše mi nego one
moje podrumske požutele sveske koje bi sve na deseti deo memorije kakvog fleša...
Poslednje generacije seksualnih modela...
Poslednje pesme o nama...Vidi Covi dok šeta blogovima...
(Ni tastature im neće trebati...)
 
Hvala Tol, prelepa si ispod oklopa. Nemari ni mornarski chvor chudni shto drzzi ga.
Ni pritisnust chelika i borbe shto ti ko ozziljak ostavi. Sve se omeksha i nestane bez mraka.
Jer ti si golubica ;)
 

Back
Top