Dunavska...

Budjenje pored Dunava je nesto posebno.Kod Golupca,gde je Dunav sirok,najsiri.
Kao more.Dunav ide svojim,putem ka Djerdapu i dalje ka C.moru.
Rano ujutro, to je nesto toliko relaksirajuce...Zaboravi covek na surovu stvarnost.
Na prezivljavanje,na granicne prelaze Brnjak i Jarinje,na sumorna predvidjanja MMF-a,
na sve aktuelne nepodopstine.
Gledamo Dunav,nevideci drugu stranu,pijemo kafu i domacu rakiju,kajsijevacu,a iz kuce dopire neki
od Vangelisovih instrumentala.
Rakija,domaca,pitka klizi,prija opasno.
Covek tad oseti, svu lepotu zivota.Taj mir,spokoj nemaju cenu i miris,dah velike reke koji okrepljuje
kao eliksir.Ali obaveze,vreme ide,povratak u Bgd.Opet posao,brz,prebrz tempo,povratak u realnost.
Da li je i ovde Dunav onako spokojan?
Trazim mesto za parking,nema ga.
Odjebi -bre -Dobrivoje! Ote mi se,misao iz kultnog filma "poslednji krug u Monci"
 
Uživala sam čitajući, ali,- uživala:)
Nekoliko puta ove godine bila sam u blizini Dunava, u Kladovu se spustila stepenicama i umila lice tom plavom vodom koju su opevale najlepše note na svetu.....Pa zalazak sunca - kad se oprašta od Smedereva....prelepo.
Hvala za priču Dunavsku...puno hvala:)
 
Covek tad oseti, svu lepotu zivota.Taj mir,spokoj nemaju cenu i miris,dah velike reke koji okrepljuje
kao eliksir.Ali obaveze,vreme ide,povratak u Bgd.Opet posao,brz,prebrz tempo,povratak u realnost.

Jedan moj prijatelj je skoro, boraveci na slicnom mestu, rekao da ga je Bog pogledao kad mu je dao da uziva u takvom raju i da tamo smiruje dusu.
Ti si taj trenutak savrsenstva uspeo da preneses u nekoliko recenica, i to vrlo lepo.
Volim da citam one koji pisu o jedinstvu i miru sa prirodom.

:klap:
 
Marija.S.;bt168979:
Jedan moj prijatelj je skoro, boraveci na slicnom mestu, rekao da ga je Bog pogledao kad mu je dao da uziva u takvom raju i da tamo smiruje dusu.
Ti si taj trenutak savrsenstva uspeo da preneses u nekoliko recenica, i to vrlo lepo.
Volim da citam one koji pisu o jedinstvu i miru sa prirodom.

:klap:
drago mi je zbog sto sam uspeo da docaram taj neki mir u zaj.sa prirodom.
 
''Ohhh..'' otkotrlja se jedan uzdah niz Dunav pre nego što sam ga uspela zaustaviti.
Stajala sam u svečanoj tišini gledajući ga kako juri ka Crnom moru.
Možda će biti brži od mojih misli..

Znaš, Dunav je lep i sa one druge strane.
Ja to znam.
Tu ja stojim.


..deo pokidanih misli, sa druge strane Dunava.
 

Back
Top