Dunavska... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alsindjic

Dunavska...

Oceni ovaj blog
Budjenje pored Dunava je nesto posebno.Kod Golupca,gde je Dunav sirok,najsiri.
Kao more.Dunav ide svojim,putem ka Djerdapu i dalje ka C.moru.
Rano ujutro, to je nesto toliko relaksirajuce...Zaboravi covek na surovu stvarnost.
Na prezivljavanje,na granicne prelaze Brnjak i Jarinje,na sumorna predvidjanja MMF-a,
na sve aktuelne nepodopstine.
Gledamo Dunav,nevideci drugu stranu,pijemo kafu i domacu rakiju,kajsijevacu,a iz kuce dopire neki
od Vangelisovih instrumentala.
Rakija,domaca,pitka klizi,prija opasno.
Covek tad oseti, svu lepotu zivota.Taj mir,spokoj nemaju cenu i miris,dah velike reke koji okrepljuje
kao eliksir.Ali obaveze,vreme ide,povratak u Bgd.Opet posao,brz,prebrz tempo,povratak u realnost.
Da li je i ovde Dunav onako spokojan?
Trazim mesto za parking,nema ga.
Odjebi -bre -Dobrivoje! Ote mi se,misao iz kultnog filma "poslednji krug u Monci"

Pošalji "Dunavska..." na Facebook Pošalji "Dunavska..." na Google Pošalji "Dunavska..." na My Yahoo! Pošalji "Dunavska..." na Live Pošalji "Dunavska..." na MySpace Pošalji "Dunavska..." na Twitter Pošalji "Dunavska..." na Digg Pošalji "Dunavska..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. mari47 (avatar)
    Uživala sam čitajući, ali,- uživala
    Nekoliko puta ove godine bila sam u blizini Dunava, u Kladovu se spustila stepenicama i umila lice tom plavom vodom koju su opevale najlepše note na svetu.....Pa zalazak sunca - kad se oprašta od Smedereva....prelepo.
    Hvala za priču Dunavsku...puno hvala
  2. Marija (avatar)
    Covek tad oseti, svu lepotu zivota.Taj mir,spokoj nemaju cenu i miris,dah velike reke koji okrepljuje
    kao eliksir.Ali obaveze,vreme ide,povratak u Bgd.Opet posao,brz,prebrz tempo,povratak u realnost.
    Jedan moj prijatelj je skoro, boraveci na slicnom mestu, rekao da ga je Bog pogledao kad mu je dao da uziva u takvom raju i da tamo smiruje dusu.
    Ti si taj trenutak savrsenstva uspeo da preneses u nekoliko recenica, i to vrlo lepo.
    Volim da citam one koji pisu o jedinstvu i miru sa prirodom.

3. ipetroni (avatar)

ponekad poslovice mogu da važe i u kontri:
    - sto ljudi jedna ćud

znam o čemu pišeš
    baš je tako!
  4. alsindjic (avatar)
    zahvaljujem,trudio sam se da unesem malo optimizma,u ova smutna vremena.
  5. alsindjic (avatar)
    Citat Original postavio Marija.S.
    Jedan moj prijatelj je skoro, boraveci na slicnom mestu, rekao da ga je Bog pogledao kad mu je dao da uziva u takvom raju i da tamo smiruje dusu.
    Ti si taj trenutak savrsenstva uspeo da preneses u nekoliko recenica, i to vrlo lepo.
    Volim da citam one koji pisu o jedinstvu i miru sa prirodom.

drago mi je zbog sto sam uspeo da docaram taj neki mir u zaj.sa prirodom.
  6. Morrana (avatar)
    ''Ohhh..'' otkotrlja se jedan uzdah niz Dunav pre nego što sam ga uspela zaustaviti.
    Stajala sam u svečanoj tišini gledajući ga kako juri ka Crnom moru.
    Možda će biti brži od mojih misli..

Znaš, Dunav je lep i sa one druge strane.
    Ja to znam.
    Tu ja stojim.

..deo pokidanih misli, sa druge strane Dunava.
  7. alsindjic (avatar)
    da,da sa obe strane...
  8. coviax1 (avatar)
    Dunavske obale prelepe gde samo ribolovci bazaju...
  9. lejla.al.dbuni (avatar)
    Neprevazidjeni Dobrivoje....

Sjajno napisano,Al.....
  10. vrbek (avatar)
    Dunav je moja inspiracija ...bravo za tekst
  11. alsindjic (avatar)
    Citat Original postavio vrbislav
    Dunav je moja inspiracija ...bravo za tekst
    hvala