Poznajemo li nashu zzivotinju? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

bud@

Poznajemo li nashu zzivotinju?

Oceni ovaj blog
..................

Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na Facebook Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na Google Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na My Yahoo! Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na Live Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na MySpace Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na Twitter Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na Digg Pošalji "Poznajemo li nashu zzivotinju?" na del.icio.us

Ažurirano 25.09.2011. u 11:43, autor: bud@

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Moji hrckovi ovako skacu po meni.
    Sad, ko je koga dresirao, ili ko je tu zivotinja a ko vlasnik, ne znam tacno.
    Oni sigurno znaju.

biti neciji... san svakog hrcka.
    Ažurirano 17.09.2011. u 05:45, autor: hakim bej
  2. 123loncar (avatar)
    ...mislim da je nemoguće upoznati životinju u sebi i ovladati potpuno njom ...da je tako nešto moguće , mi ne bi znali za Arhangela Mihaila i Sv. Georgija ... sigurno , jer mi bi bili oni sami ... tako , preostaje nam da otkrivamo puteve očovečenja .. a to je kod nas na balkanu izuzetno teško jer sve institucije ( čak i religijske ) bodre , hrabre i hrane te životinje u nama ...

.. ja tako vidim ovo pitanje ...a takozvani ljubivci - jedino od njih imadoh iskren podstreh na putu očovečenja ..
  3. bud@ (avatar)
    Mislio sam zzivotinju pravu. Ne onu u sebi.
  4. 123loncar (avatar)
    ...pa ako ne mogu da upoznam sebe , pouzdano znam da ništa oko sebe neću upoznati istinito ... biće to samo moja zamišljanja o njima ; pa ako je zver u meni dominantna i te moje životinje biće mojim vaspitanjem prave zveri ( danas takvi mogu se videti na svakom koraku sa takvim životinjama -- a one životinje koje ne prihvate njihovo vaspitanje bivaju mučene i zlostavljane ..... svega tu zverskog ima ); a ako sam na stazi očovečenja , biće to divni takozvani kućni ljubimci ...
    ...pametan i razložan čovek, ako ima uslove uvek ima kućnih ljubimaca ... naročito je dobro imati psa ... to je pouzdan prijatelj od koga imamo bezrezervnu pažnju , lojalnost i ljubav ... svaki pas ima svoju ličnost i svoj svet koji treba poštovati i uvažavati ... takvim ophođenjem prema psu , čovek zadobija prijatelja do groba ... samo pod takvim okolnostima ( uvažavanja ) treba imati psa ili bilo koju životinju ...
    ..inače , volim životinje ... ta ljubav prema njima od malih nogu je kod mene i mojih ukućana ... kućni ljubimac član je porodice... inače , zimi kupujem žito za vrapce u dvorištu -- ljudi mi se podsmehuju -- tako to kod mene stoji ...