B o g a t s t v o - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

B o g a t s t v o

Oceni ovaj blog
Ne postoji bogatstvo bez siromastva. Sto je vece covekovo bogatstvo, vece je i njegovo siromastvo.

Nedavno sam priznao da sam po nekoliko osnova veoma siromasan.
Ali to znaci i da sam, gledano iz drugog ugla, veoma bogat.

Postoje razlicita bogatstva.
1. Najociglednije je materijalno bogatstvo. Ono se meri kolicinom novca, ili stvarima koje se novcem mogu izmeriti.
2. "Zdravlje je najvece bogatstvo", govore oni koji zdravlja vise nemaju.
3. Mir. Dusevni mir, sloga u porodici, narodu, drzavi, smatra se bogatstvom.
4. Deca: imati deo sebe pored sebe je iskustvo vredno zivljenja.
5. Prijatelji, to su oni koji ti ne daju da padnes. Oni su tebi bogatstvo, ti si njima bogatstvo.
6. Slava, ugled, popularnost, omiljen u drustvu; ukusna i skupa hrana za ego.
7. Zanat u rukama je bogatstvo, zanat je znanje kojim se bilo gde moze zaraditi za zivot.
8. Zavodnik, covek koji lako i sa puno uspeha osvaja zene, je bogat jer nikada ne spava sam.
9. Spoznati i zavoleti sebe, svoje zelje, interesovanja, odluke, naci u sebi unutrasnju svetlost, veru...
10. Skromni su jako bogati jer imaju vise nego sto zele.
11. Bogatstvo je imati vas, posebno neke od vas, koristiti forum kao kormilo za popravljanje svog kursa.
12. Bogatstvo je dobiti priliku, i imati mogucnost da pomognes ljudima. Jednom coveku ili svima, svejedno je.
13. Bogatstvo je ne spoznati strah. Ziveti bez straha.
14. Cast je na ovim prostorima vrednija od zivota. Sacuvati cast, ukazati cast, smatra se privilegijom i bogatstvom.
15. Umeti razlikovati novcic od žira. Donosenje srece drugima je izvor najvece licne srece.

Koliko ste bogati?
Ili
Kako ste bogati?

Pošalji "B o g a t s t v o" na Facebook Pošalji "B o g a t s t v o" na Google Pošalji "B o g a t s t v o" na My Yahoo! Pošalji "B o g a t s t v o" na Live Pošalji "B o g a t s t v o" na MySpace Pošalji "B o g a t s t v o" na Twitter Pošalji "B o g a t s t v o" na Digg Pošalji "B o g a t s t v o" na del.icio.us

Ažurirano 19.10.2017. u 22:16, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Morrana (avatar)
    Ako mogu dati, a da pri tom ne zažalim što dajući meni manje ostaje, i shvatajući u istom trenutku da upravo dajući sebi dajem najviše.. onda sam ja najbogatija na svetu celom.
    I živim, dišem.. hodam putem pravo.
    I ako na kraju tog puta, kad zastanem kod starog hrasta lužnjaka, i pogledam za sobom.. i tad ne zažalim što sam hodajući išla samo da bih do kraja stigla, ponosno, sa osmehom i uplakana, trčeći i mileći, zadihana.. tu, baš tu.. naslonim glavu na koren i zemlju, i zaspim mirno, bez srama.. onda sam savim sigurna da će od svih onih koji posle mene dolaze, i koji će pokraj mene usnule proći i ne znajući ko sam.. zaboravljena vremenom.. ja jedina znati da se ćup pun blaga sakrio ispod moje kose.

Gde se nalazi tvoj ćup pun blaga..?
    Ažurirano 16.09.2011. u 18:43, autor: Morrana
  2. mari47 (avatar)
    Umesto komentara:
    " Bogatstvo i siromaštvo imaju zajedničko prokletstvo
    da čoveka naprave robom"

Arturo GRAF
  3. 123loncar (avatar)
    ..pa ne znam , mnoga sam ova bogatstva sticao i preticalo mi ... sve što sam više sticao sve mi više nešto falilo , nedostajalo , činilo me siromašnim ...neke koji su više stekli ovoga od mene , počeo sam da analiziram ( vrtovatno je tako lakše ) ... oni su sa tim bogatsvima postali tašti ; a sve što im je više taština rasla , sve su više postajali slavniji - poznatiji - uvažavaniji i sve veću vlast su imali ... a kad ih je vlast obuzela i slava uz nju , nekako su postali drugojačiji ... a tu drugojačijost pronađoh u pojmu psihopata ... i stvarno, postadoše psihopate koje uzeše za uzor ljudi - te se ugledaše na njih ... i tu otkrih, da smo zahvaljujući njima obuhvaćeni psihopatizacijom društva ... u meni se pobuni onaj što je stalno nešto sa ovim bogastvima bio nezadovoljan ... e taj siromašak nezadovoljni, reče mi: budalo , baci to sve ne pretvaraj se u zver - počni da se očovečuješ .. veliko je to blago ... retko bogastvo ...ja ga poslušam i počnem da grabim čovečnost u svakoj prilici .. iskreno da, kažem pa i nije bilo baš teško .. možda prvi nalet beše mučan - zbog odudaranja od drugih - od celine ... posle bi lako .. pa konačno, kao takav sam i bio rođen ... eto tako krenuh da stičem blago zvano "ČOVEČNOST"...posle bi stvarno lako , dođe slobo i momo na vlast - sa slobistima , monarhistima , demokratama , partizanima , četnicima , karađorđevićima i tma i tušta njih sve takvih... ljudi oduševljeni s njima .. svak nekog od njih imitira , podržava , oponaša ... i sve što oni više postajaše slavni u patriotizmu i prebogati u srpštini -- ja sve više postajah ČOVEČNIJI ... tako stekoh nešto što je u to vreme bilo ravno veleizdaji - i mnogi to blago sakrivaše jedni od drugih .. a ja čovečnost uzdigoh iznad svega , da svi vide koliko sam bogat i prebogat ... proglasiše me ludim ... valjda ovima mojima bi žao da me likvidiraju ... dojadile im likvidacije siromašnih pa jošte ludih ( a opet odrastali smo zajedno ) ; i tako pretekoh im za podsmeh .... ... e tako bi do skora...smejaše mi se u brk i pred decom me izvrgivali ruglu , kao ludu iz zaseoka ...posle demokratske legalizacije bogatstva , reče im karla šta im fali ; ali oni se smejaše ....a pre neki dan i serž reče da su ugroženi, jer su siromašni .. kako vele , kad smo legalno stekli silno blago - overeno po evropskim zakonima - no mi o tom blagu ne talambusimo ; nije pristojno da se hvališemo po svetu - mi smo gospoda ... e veli serž : znam , znam; ali niste stekli blago čovečnosti ... to vam fali , a i vašoj deci se rugaju deca evropskih diplomata ... misle da ste skorojevići ratno zločinačko profiterski ... kuku lele nasta ...danas mi reče moj prebogati drug iz detinjstva : imam sve , nemam samo tvoje blago ; osećam se kao crkveni miš... bukvalno tako ... kad tebe nebih poznavao , nebih se međ ovima tako bedno i siromašno osećao ... štaću , vidim psihopata ...zavidi - a vlast je ... uklonim moju čovečnost od vlasti , kojoj čovečnost fali .. nije mi žao što sam odbacio ovo bogastvo u 15 tačaka i još mnoga takva ... žao mi nekako dođe posle svega, što oni neće da odbace da bogastva , da steknu ovo bogastvo zvano " ČOVEČNOST" ...i tako ... neznam štaće snama biti ..

Ažurirano 16.09.2011. u 20:02, autor: 123loncar
  4. gost 278811 (avatar)
    :klap::ok::ok::ok:

[QUOTE=123loncar;bt168813]..pa ne znam , mnoga sam ova bogatstva sticao i preticalo mi ... sve što sam više sticao sve mi više nešto falilo , nedostajalo , činilo me siromašnim ...neke koji su više stekli ovoga od mene , počeo sam da analiziram ( vrtovatno je tako lakše ) ... oni su sa tim bogatsvima postali tašti ; a sve što im je više taština rasla , sve su više postajali slavniji - poznatiji - uvažavaniji i sve veću vlast su imali ... a kad ih je vlast obuzela i slava uz nju , nekako su postali drugojačiji ... a tu drugojačijost pronađoh u pojmu psihopata ... i stvarno, postadoše psihopate koje uzeše za uzor ljudi - te se ugledaše na njih ... i tu otkrih, da smo zahvaljujući njima obuhvaćeni psihopatizacijom društva ... u meni se pobuni onaj što je stalno nešto sa ovim bogastvima bio nezadovoljan ... [B]e taj siromašak nezadovoljni, reče mi: [COLOR=blue]budalo , baci to sve ne pretvaraj se u zver - počni da se očovečuješ .. veliko je to blago ... retko bogastvo ...[COLOR=seagreen]ja ga poslušam i počnem da grabim čovečnost u svakoj prilici .. iskreno da, kažem pa i nije bilo baš teško .. možda prvi nalet beše mučan - zbog odudaranja od drugih - od celine ... posle bi lako .. pa konačno, kao takav sam i bio rođen ... [COLOR=seagreen][COLOR=blue]eto tako krenuh da stičem blago zvano "ČOVEČNOST"...posle bi stvarno lako , dođe slobo i momo na vlast - sa slobistima , monarhistima , demokratama , partizanima , četnicima , karađorđevićima i tma i tušta njih sve takvih... ljudi oduševljeni s njima .. svak nekog od njih imitira , podržava , oponaša ... i sve što oni više postajaše slavni u patriotizmu i prebogati u srpštini -- ja sve više postajah ČOVEČNIJI ... tako stekoh nešto što je u to vreme bilo ravno veleizdaji - i mnogi to blago sakrivaše jedni od drugih .. a ja čovečnost uzdigoh iznad svega , da svi vide koliko sam bogat i prebogat ... proglasiše me ludim ... valjda ovima mojima bi žao da me likvidiraju ... dojadile im likvidacije siromašnih pa jošte ludih ( a opet odrastali smo zajedno ) ; i tako pretekoh im za podsmeh ....[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B] ... e tako bi do skora...smejaše mi se u brk i pred decom me izvrgivali ruglu , kao ludu iz zaseoka ...[B]posle demokratske legalizacije bogatstva , reče im karla šta im fali ; ali oni se smejaše ....a pre neki dan i serž reče da su ugroženi, jer su siromašni .. kako vele , kad smo legalno stekli silno blago - overeno po evropskim zakonima - no mi o tom blagu ne talambusimo ; nije pristojno da se hvališemo po svetu - mi smo gospoda ... e veli serž : znam , znam; ali niste stekli blago čovečnosti ... to vam fali , a i vašoj deci se rugaju deca evropskih diplomata ... misle da ste skorojevići ratno zločinačko profiterski ... kuku lele nasta ...[COLOR=magenta]danas mi reče moj prebogati drug iz detinjstva : imam sve , nemam samo tvoje blago ; osećam se kao crkveni miš... bukvalno tako ... kad tebe nebih poznavao , nebih se međ ovima tako bedno i siromašno osećao ... štaću , vidim psihopata ...zavidi - a vlast je ... uklonim moju čovečnost od vlasti , kojoj čovečnost fali [/COLOR][/B].. nije mi žao što sam odbacio ovo bogastvo u 15 tačaka i još mnoga takva ... žao mi nekako dođe posle svega, što oni neće da odbace da bogastva , da steknu ovo bogastvo zvano " [B]ČOVEČNOST[/B]" ...[COLOR=black]i tako ...[/COLOR] neznam štaće snama biti ..

[video=youtube;lyJwbwWg8uc]http://www.youtube.com/watch?v=lyJwbwWg8uc&NR=1[/video][/QUOTE]
  5. coviax1 (avatar)
    AMA SVEGA TOGA POBROJANOG POPILIČNO,A NE TREBA MI SKORO VIŠE NIŠTA...
    Malo za kojeg pivkana da se nađe osim onog najpotrebnijeg...Covi i dosadom več zasićen...
  6. 123loncar (avatar)
  7. lejla.al.dbuni (avatar)
    Bogatstvo je nešto što jedino postoji u nama....
  8. hakim bej (avatar)
    Citat Original postavio lejla.al.dbuni
    Bogatstvo je nešto što jedino postoji u nama....
    "nama" je mnozina.
    koliko nam malo treba do bogatstva.