pecat i stav - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

alsindjic

pecat i stav

Oceni ovaj blog
Pecat!Zadnjih dana,meseci,cela"guzva"na Kosovu, zbog pecata,carinskog,granicnog.Edita Tahiri u izjavi Politici ,kaze da Borko Stefanovic nesme da kaze javnosti,
sta su se tacno dogovorili u Briselu.
Zasto nam se sve to desava?Ja mislim da pre svega nemamo stav,kao drzava,a to se prenosi i na narod.
Izgleda da je jedino Milos Obrenovic,znao da vodi drzavu,u celoj nasoj istoriji,neznam mozda i Car Dusan,u svome carstvu.
Prosto neznamo,na zalost.Nemamo koncenzus ,ni oko cega,stav ni po jednom vitalnom pitanju.
Mislio sam nesrecnih devedesetih,da je jedino Milosevic takav.Neda nista,busa se,a onda kad je pritisnut,da i vise nego sto treba.Medjutim,prevario sam se,isti princip se nastavlja.
Niko nije rekao, da moramo da biramo izmedju EU i Kosova,bukvalno i najprostije receno.
To je rekle frau Merkel,decidirano.
Posto nemamo stav,svoj,imacemo stalna uslovljavanja.Pocelo je hapsenjima Milosevica i svih haskih optuzenika.To je odradjeno.Sledece je priznanje Kosova.To ne dolazi u obzir,kaze nam predsednik Tadic,kazu i u Vladi.Necemo!
Videcemo kako ce se to zavrsiti.Mislim da se sa politikom uslovljavanja prema Srbiji nastavlja.
Da se razumemo;ne mislim ja da nas neko mrzi,nisam pobornik prica o zaverama i sl.
Ne.To je posledica nase nesposobnosti,posledica borbe za vlast,po svaku cenu,posledica neradjenja ni deset posto, onoga sta im je posao,blize se izbori i ko ce sad nesto tako da radi,tj.ko ce da kaze istinu.
Zbog takvog naseg ponasanja,uslovljavanje ce se nastaviti.Nastavice se prica o Vojvodini,o Sandzaku ili Raskoj oblasti,o tzv.presevskoj dolini.Zasto,zato sto je to oproban metod u saradnji sa nama.
Mnogi ce reci da je to u Vojvodini nemogice.Ali setimo se C.Gore pocetkom devedesetih,preko 94%ljudi je tada glasalo za zaj.sa Srbijom,na referendumu;krajnji ishod znamo.
Napravi se takva atmosfera lako,znamo i kada smo rusili Milosevica,bio je tu dok je zapadu odgovarao,kad nije,napravljena je takva atmosfera,da je cela Srbija ustala i bio je kraj.

Pošalji "pecat i stav" na Facebook Pošalji "pecat i stav" na Google Pošalji "pecat i stav" na My Yahoo! Pošalji "pecat i stav" na Live Pošalji "pecat i stav" na MySpace Pošalji "pecat i stav" na Twitter Pošalji "pecat i stav" na Digg Pošalji "pecat i stav" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ,,, nabrojao bih ti još neke državnike sa ovih prostora koji su bili međunarodno uvažavani i razvijali svoju državu - bolje i od ovih koje si ti pomenuo ...a to su : Despot Stefan Lazarević i posle njega Despot Đurać Branković... mnogi o njima neznaju ništa ili ih smatraju nikakvima ili izdajnicima ... no njihove despotovine bile su međunarodno priznate na celoj teritoriji od svih a naročito okolnih država -- bez ikakvih uslovljavanja ... tu državu prodao je bosanac stefan tomašević turcima za zlato i koještarije .... taj bosanac , prodao je i preko drine još jednu državu ; te kao i svi bosanci današnji , radio je sve da uništi i opljačka šumadiju i pomoravlje .... tako je to prika na ovim prostorima ...