TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

U potrazi za ravnotežom

TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2

Oceni ovaj blog
Samo jedan tren sve preokrene!!

Amaunet se ponovo zagleda u nebo.. pogleda sleđenog Ognjena.. setila se svih muka koje su imali od iluzara.. i pomisli da možda i nije loša ideja da se malo prepravi ovaj svet.
prethodni nastavak: http://forum.krstarica.com/entry.php/26513-TAJNE-HRONIKE-26.-deo
- Ali po koju cenu Velika Majko? - viknu kroz jecaj, koliko je grlo nosi.
Krik očajne žene valjao se pustom spaljenom ravnicom, a za odgovor nije trebalo dugo. Zemljina kora zadrhta, tek da podigne talase po obalama, tek da vetrovi zagude stepama, tek da zadimi kupe vulkana.
- Šta vi znate braćo draga, koliko košta ovo vaše menjanje? – vikala je van sebe.
- Samo čvrsto drži to Lokijevo staklo. – začu odjednom poznat glas.
- Ars? – otvori oči i ugleda nestvaran prizor.
Ognjen se držao za levi obraz i cmizdrio: „Nisam ja kunem ti se. To je onaj plavi fantom. Ja ni ne znam kako se to radi, au kako boli, a mene je opekla po ...“ Loki je zverao okolo. Izgledao je kao da ništa ne razume i pitao se, treba li da ostane ili da ode. Začuvši je pak, kako izgovara ime svog brata u trenu se pretvorio u oko i uho.
Pred njom, stajao je njen brat, Ars Vicisti.
- Brate! - uzdahnu i krene da ga zagrli. No, već dok je podizala ruke, bi joj jasno da to ne može biti. Had nikom, do sad nije oprostio. To je između ostalih, jedan od stubova ovog sveta. Jedan, kog bi ona htela da sruši. Htela, pomisli. Trenutak potom prikaza njenog brata nestade.
Tek tad Amanuet obrati pažnju na prikazine reči. Lokijevo staklo, uopšte nije primetila, da ga je poput zbunjene devojčice, sve vreme grčevito stiskla levom rukom u džepu haljine. Sunu, brzo rukom u džep. Loki, od prikaze ništa nije ni čuo ni video, ali je osetio da se dešava nešto interesantno i već je uveliko pratio sve šta je mogao da vidi. Čim je uhvatila staklo, ugleda prikazu opet i lice joj se ozari. Lokiju je i prethodnog trenutka sve bilo jasno. Sad je pak, bio siguran.
- Loki, nestani zgromiću te. – prosikta.
Sad bi smeo i da potpiše, koga Amanuet vidi. I dalje je glumio da ništa ne kapira, a osluškuivao je kao svi radari, znani i neznani zajedno.
- Neka, pusti ga da ostane. Bolje da seka čuje i vidi sve iz prve ruke, nego da joj posle prepričavaju svašta.
Ali on ne može ni da te čuje ni da te vidi. Je l’ tako?
- Da, ali seka može kroz njega. Mislio sam da je tako najbolje. Hoću sa tobom popričam na miru, da malo sredimo misli, a ne bih da nam se petlja u razgovor.
- Nije fer gospodarice, čujem samo šta ti pričaš. – reče Loki.
- E baš mi je žao. Ako ti ne odgovara, a ti idi pecaj.
- Dobro, odo’ ja onda. – ali tog trenutka bljesne pečat na njegovoj ruci. Uz prigušen jauk i psovku na nekom njegovom jeziku, ukopa na mestu, uz osmeh poput smajlija :.
Namah ju je sve podsetilo, na duga popdneva koje su provodili u beskrajnim razgovorima, ali znala je da je to prošlost, iluzija, ništa bolja od ove prikaze pred njom. U ruci je i dalje stiskala staklo.
- To li je Lokijevo staklo, Lokijev dug? – poče. Uvek je ona počinjala. Po krugu stvaranja, Zemlja je iznedrila vodu kroz svoje izvore. Rečju, ona je bila starija od njega i zato, sve što je iz njihovog odnosa trebalo da stvori nešto novo i bolje, moralo je da dođe od nje. Ono što bi došlo od njega bilo je uvek loše i razarajuće, baš kao i od mlađeg brata. Sa njim sve moram prvo ja sama, govorila je i taj odnos ih je pratio od iskona. Ipak, uopšte nije volela taj odnos, iako je jednako važio za svakog od njih četvoro. Nije volela ni tu njegovu osobinu, da ćuti kao bunar, sve dok ga ne upita.
- Kako ti je uspelo?
- Ih, jaka stvar. Nema kome Loki nije dužan.
- Ne izvrdavaj, pitam te kako si ga naterao da ti plati dug.
- Obećao sam mu, pre svega, da to neću nikom odati.
- Zar ni sestri?
- E hm, pa, kad se neko karta, bio on bog ili ne, ako ne prati karte, ima da plati kao svako drugi. To je isto jedan od stubova sveta, ako se ne varam. Izvini više ne smem da kažem.
Ono što je Loki čuo, uz ono što je pretpostavio da se o njemu govori, bilo je dosta da počne da crveni od prigušenog besa.
- Sram te bilo, jesmo se dogovorili da nema više kartanja? Isti si k’o i on. Sramota!
- Dobro, tako smo nekad pričali, ali sad nas čeka nešto važnije. Zato pitaj seko, jer ako ja počnem neće valjati, znaš već.
- Zašto si je ubio?
- Nisam. Ja to ne mogu. znaš dobro.
- Naravno da znam! Mislila sam čemu ovaj teatar?
- Osim teatra ima tu još nešto važnije. No, teatar je kao i uvek, zbog publike. Lokija u ovom slučaju, zato pazi sad šta odgovaraš. Pogledaj ga, upija svaku tvoju reč.
- Dobro, slušam te.
- Isto kao Zemlja i Vazduh, -poče, - Vatra i voda stoje jedno naspram drugog u krugu, zato u fizičkom svetu ne mogu direktno da deluju jedno na drugo. Voda ne može direktno da ugasi vatru. Može samo da pokvasi ono zemljano, materijalno, što gori i tako otera vatru. Vatra može, opet da zagreje to nešto materijalno, što je vlažno i tako otera vodu, osušivši ga. Direktna međudejstva vatre i vode mogu da se dešavaju samo kroz sredinu kruga.
- Akaša – izusti i trznu se.
Akaša, označava sve ono, što je izvan ovog fizičkog sveta elemenata, po jednoj od mnogih tradicija. Prikazana je u sredini kruga elemenata. No budući, da je to oblast iz koje se napušta fizički svet, tu slabi uticaj svih elemenata. Zbog toga je za njih četvoro ta oblast, bila manje ili više tabu tema, kako za razgovor, tako i za delovanje. Pomisao na sredinu kruga, podsetio je Amanuet, na ne tako davno i njenom sećanju, ne baš tako drago iskustvo sa Adeptom. Ali to bi onda značilo..., pomisli.
- Naravno da ne draga sestro. - nastavi Ars, - Kada sam vam svima govorio, da ne treba bežati od sredine kruga, jer iako smo pre svega, ovde u prirodnom fizičkom svetu, naše suštine borave tamo iza sredine, gledali ste me kao vampira.
- Pa šta se onda desilo?
Otvorio sam joj sredinu kruga, da može da uđe. Kao kad pustiš gosta u kuću. Ognjenova kletva ju je samo dodatno pogurala, ubivši usput njeno telo, čisto da predstava za Lokija bude kompletna. On je svojim očima video, da je Ognjen ubio seku i kakav je, ne može da ne oseti poštovanje i privrženost prema ispoljenoj moći. Bez obzira koliko ga seka kontroliše, kao glasnika, posrednika, razglasiće samoinicijativno, svima šta je video. Tako će se više verovati njegovoj verziji. Verujem, da će seka da mu naloži i da se ponaša, kao da služi Ognjenu. Neki njen plan, šta ja znam? Ognjen sa svojim nazovi sposobnostima i sa Lokijem u pozadini bi tako mogao da postane figura vatre broj jedan, u ovom spaljenom svetu, a ustvari sekin pion, čak veoma jak pion i to mimo uvida, kako ljudi tako i bogova. Možda naša seka ne zna baš uvek šta hoće, ali jako dobro zna kako to da uradi.
- Znači ipak je Ognjen sam izveo kletvu.
Bravo, odlično si ovo rekla. Čuo te je, gde neće? Sad će Lokijeva privrženost Ognjenu još više da dobije na verodostojnosti. Jeste, to je bila njegova kletva. No, da seka nije skinila sve svoje zaštite, pitanje je kakvog bi efekta bilo. Ipak, za neke ljudske priike, koje danas vladaju, to je snažna kletva. Biće mu dosta za početak.
- Ipak sam ga, znači, nečemu naučila.
- Videćeš i sama, nešto je on tu skapirao, no kod bacanja morao sam malo da mu pomognem. Jako je nesiguran, nema pojma šta oseća, ego tipičan. Podučavao sam ga i ja malo, a kad je onako zblanut, dobio po glavi, morao sam da mu malo očisim vidike, čisto da jasnije oseti i da može primereno da uzvrati, ali namera je bila samo njegova. U to se ne bih petljao ni slučajno. Momak je ipak talentovan, nešto je naučio. Doduše samovažnost mu je veća od južnog pola.
- Dobro, to znači da si ti sad tamo u sredini kao i seka.
- Otprilike. U sredini nema tamo, ovamo, pre, posle. Bolje da ti ne objašnjavam sad. To i tako nije važno.
- Dobro, kaži mi konačno zašto sve to?
- Tražila je da joj pomognem. Predložio sam joj nešto sasvim drugo, ali znaš nju. „Samo jedan tren sve preokrene!!“ Iznenadila me je. Nisam imao pojma šta je naumila.
- Pa dobro Ars, na čijoj si ti sad strani uopšte?
- Na svojoj, a kao i uvek na našoj.

Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na Facebook Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na Google Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na My Yahoo! Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na Live Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na MySpace Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na Twitter Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na Digg Pošalji "TAJNE HRONIKE 27. DEO 1/2" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari