"Romantičan" razgovor - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

smeh

"Romantičan" razgovor

Oceni ovaj blog
- Kako god... ali verujem da znaš da slobodno možeš da mi kažeš šta te muči?
- Ma... znam, ali...
- Ne insistiram, samo kažem da nije problem i da ću te rado saslušati ako i kad želiš da pričaš.
- Znaš da ja ovde nemam skoro nikog...
- Znam.
- Zato imam tebe
- Tako nekako.
- Ma... pričala bih sa tobom... ali... delikatno je.
- Slobodno.
- Moj muž... znaš... on mene ne želi.
- Otkud ti sad to?!
- Ma znaš... dođe kući umoran... poigra se sa malim, razmenimo nekoliko rečenica o današnjim nestašlucima sineka i to je sve. U početku je bilo drugačije...
- Čekaj malo... i okolnosti su se promenile – ne može da bude isto.
- ... jeste... i to je u redu. On je odgovoran, pažljiv je otac, ne prigovara mi ni za šta, radi od jutra do večeri, ništa mu nije teško... podrazumeva da u kući imamo sve što ja pomislim da nam treba, nikad ne povisi ton ni na mene ni na malog... ma kad ga ovako gledaš – savršen muž.
- Hmmm... ali?
- On meni nikad ne prilazi... znaš već... kao ženi.
- ?
- U stvari... on to potrazumeva: uvek u isto vreme, uvek na isti način... ja bih malo promene ... kad već nema romantike!
- Pa vidi... muškarci su po prirodi neromantična bića.
- Nije uvek tako...
- Pa nije... ali prema mom dubokom uverenju – kod njih je romantika ili iznuđena ili nameštena, ali uvek naučena.
- Znam da život nije ljubavni film, ali opet... trebalo bi da se bar malo potrudi. Loše se osećam: nepoželjno, neženstveno, jeftino... ma... bez veze.
- A da ti ispričam nešto?
- Može!
- Delovao je autoritativno, pouzdano, sigurno, neko na koga se uvek možeš osloniti. Dopao mi se osećaj da je neko pametniji i „jači“ od mene baš onoliko koliko treba. Nije škrtario na nežnostima, sitnim pažnjama, najsitnijim nežnostima... Malo pošto smo počeli vezu, odvezao me je na jedno prelepo mesto, neko brdo sa kojeg se vidi čitav grad pričajući uz put kako je tu odrastao, prepričavajući par sitnih dogodovština i naglašavajući kako voli to mesto... Zaustavio je auto na najvišoj mogućoj tački, izašli smo, prišao mi je. Stajali smo licem u lice, smeškao se, pa se uozbiljio, oči su mu divno sijale. Bio je suton, počela je neka lagana kišica, uzeo me je za obe ruke, još malo se približio i prošaptao mi na uho: „Ne znaš zašto sam te doveo ovde?“ Inače je imao promukao, dubok, prelep glas... tad je bio još dublji, još hrapaviji... osetila sam kako mi zvuk njegovih reči dodiruje dušu.
- Joj... već sam se zaljubila!
- Čekaj malo...
- Vidiš kako razumeš, o tome ti pričam! I?
- Zagrlio me je nežno i privukao sebi najbliže što može... Udahnuo je vazduh i tim najslađim, najlepšim glasom prošaptao: „Doveo sam ti da ti kažem da te volim“
- Divno!
- Tako je, praktično, počelo...
jao... kako je to lepo!
- I ja sam tako mislila... naročito što me je uvek držao za ruku, činio male, slatke nežnosti i užitke...često gvorio: „Volim te“ i naglašavao koliko sam mu važna i koliko je srećan što me ima... Ukratko: bio je sve ono što bi se moglo poželeti. Bar je tako izgledalo.
- I?
- Zajednički život čini da na neke stvari počnemo da gledamo drugim očima... što je krajnje normalno.
- Ali...?
- Znaš kako se završilo?
- Gorim od želje da čujem!
- Pa tako što sam najveći problem imala kako da mu kažem da ne želim više da živim sa njim... pa do toga da su dugovi iz našeg zajedničkog posla za kje nisam odgovorna ništa manje nego on, nakon razlaza postali isključivo moja ogovornost (igrom slučaja, sve se vodilo na moje ime). Sudsko rešenje po kojem mi se ogromna novčana kazna (njegova koliko i moja!) menja kaznom zatvora je bez problema izignorisao! Dakle, isti onaj romantični lik, divnog glasa koji mi na pažljivo odabranom mestu saopštava da me voli je i svoj deo odgovornosti (ovaj put u novcu) prebacio na mene i spreman je da me pošalje u zatvor jer on „nema“!? Jedan jedini dinar nije dao za to i tu se priča završava!
- Ups... Idem da zagrlim muža!
- I izljubi ga! To što je odgovoran mnogo više vredi od sve romantike ovog sveta. I to je njegov način da pokaže svoju ljubav.
- Oprosti mu formu – mnogo je bitniji sadržaj!

Pošalji ""Romantičan" razgovor" na Facebook Pošalji ""Romantičan" razgovor" na Google Pošalji ""Romantičan" razgovor" na My Yahoo! Pošalji ""Romantičan" razgovor" na Live Pošalji ""Romantičan" razgovor" na MySpace Pošalji ""Romantičan" razgovor" na Twitter Pošalji ""Romantičan" razgovor" na Digg Pošalji ""Romantičan" razgovor" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
  2. smeh (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Hvala, draga