" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU " - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "

Oceni ovaj blog
Natrčah na tekst ovog čoveka , pa rekoh da podelim s vama . Možda vi vidite ovu stvar drugojačije ? Ko zna ?

DRAGAN J. VUČIĆEVIĆ - DOSTA ZLOČINA!

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/174039/Cena+%C5%BEivota+pod+dosistima.html

Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na Facebook Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na Google Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na My Yahoo! Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na Live Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na MySpace Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na Twitter Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na Digg Pošalji "" NAROD MARVA , KOJOJ U SVAKOJ PRILICI VALJA ODRATI KOŽU "" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. luna-luna (avatar)
    "građani Srbije, potrošači pokorni, osuđeni su na sudbinu „sirotinje raje". Raje kojoj dahije svako malo razrezuju sve nove i nove harače. Raje koja nema više nikakvo pravo osim prava na goli život. Raje koje se vajni politikanti sete samo pred izbore, ne bi li je još jednom preveli žednu preko vode, ne bi li sebi tako obezbedili još tri-četiri godine zakonitog, „državotvornog" lopovluka."

Ja licno..vidim upravo ovako kako je opisano....nazalost
  2. 123loncar (avatar)
    ..dakle čovek sagledava odlično ovo naše stanje .. aferim !
  3. vision7 (avatar)
    Svom narodu donosi propast onaj koji nikada nije posejao seme, nije položio ciglu, niti izatkao odeću, a koji je od politike napravio svoje zanimanje.

(Kahlil Gibran)

I opet je sve tačno..
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio vision7
    Svom narodu donosi propast onaj koji nikada nije posejao seme, nije položio ciglu, niti izatkao odeću, a koji je od politike napravio svoje zanimanje.

(Kahlil Gibran)

I opet je sve tačno..
    ...hvala za ovo ...ovde ima mnogo njih koji nisu posejali išta a posekli i požnjeli mnogo toga tuđeg ( puni im ambari i banke ) ... atek koliko njih nije se za ciglu uhvatilo , a imaju lude kuće i stanove -- milion i nešto brale ... znam ja te gulikože ...
    još jednom Hvala !
  5. zxy (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...hvala za ovo ...ovde ima mnogo njih koji nisu posejali išta a posekli i požnjeli mnogo toga tuđeg ( puni im ambari i banke ) ... atek koliko njih nije se za ciglu uhvatilo , a imaju lude kuće i stanove -- milion i nešto brale ... znam ja te gulikože ...
    još jednom Hvala !
    To je bre veliki problem.Izrasli po nekim kancelarijama,kabinetima,zaklonjeni od života a primali redovno pare za nekakav jalov rad oni i ne znaju šta znači produktivno živeti.I dati njima da vode i organizuju život je katastrofa za narod.Jadni naši seljaci, koji su učeći iz života i prirode neposredno najtrezveniji sloj duštva,šta sve moraju da gledaju i trpe i ne mogu da se načude (iz kontakata koje imaju kad ovi iz grada grade vikendice i sl) koliko tzv.školovani ljudi osnovne stvari ne znaju.Jedan seoski domaćin nikada sa svojim imanjem ne bi uradio ovo što ovi uradiše sa državom.
    Nekad si i krunisane glave obavezno izučavale neki zanat jer je poznavanje neke veštine neophodno za potpunije obrazovanje (Gete je naprimer tome davao prednost u odnosu na formalno obrazovanje jer je smatrao da čovek koji ovlada nekom veštinom rada sopstvenim rukama,pri čemu savladava i predmet na kome radi kao i sebe samoga će biti sposobnoji da sve druge odnose u životu bolje pojmi.)
    Ažurirano 04.09.2011. u 09:04, autor: zxy
  6. 123loncar (avatar)
    ..da ZXY , to je veliki problem...
  7. gost 216949 (avatar)
    Mene fascinira koliko strpljenja moze imati jedan narod. Jos fascinantnije je bas to, da taj isti, razocarani narod, bira iznova iste alternative. Sklon sam poverovati da je cisti mazohizam u pitanju, ili...ima i neceg drugog.
    Osim danas retkih poseta domovini, mogu svoju sliku drustva stvoriti samo preko ovog virtuelnog sela, a slika je ocajna. Da li je moguce da jedan narod, narod koji je uvek bio ponosan na snagu svoje volje, svoje istrajnosti dozivi ovakav pad? Gde je duh i zelja popracena delima da nesto promeni, makar to bilo pogresno i kobno:sad2:
    Postavljanjem pitanja se ne daje odgovor, ali...
  8. 123loncar (avatar)
    " Sklon sam poverovati da je cisti mazohizam u pitanju, ili...ima i neceg drugog."

..svakako da pored mazohizma i zatupljenosti ( zaglupljenosti i destruktivne uređenosti ) , između ostalog ima štogod uklete pokvarenosti ...naime , mnogi ne misle da ratno i političko profiterstvo treba sankcionisati -- jer zaboga tranzicija je a u tome mutnom mogu štogod i oni da ulove .... poučeni da se ta vrsta bogatstva stečena u takvim okolnostima ne preispituje ( a to je u prošlom veku bivalo 5-6 puta ) , oni čekaju svoj red ... za one koji nisu na takvim saznajnim pozicijama u najboljem slučaju kažu da su glupi nesposobni foliranti idealizma -- a ostali su mar5va stoka za klanje i dranje ....
    ..pa pogledaj kaznenu politiku --- pešak za nameran prelazak na crveno biva odran ; dok ratni zločinac redovno prima nacionalnu penziju i ukućani mu imaju diplomatski imunitet - a sve njihove troškove plaća taj pešak i njegova porodica .... za divljenje ...
    ( za ovog pešaka i njegovu porodicu tvrdim da su u jednovekovnom okupacionom zarobljeništvu u državi svojih predaka .... on je stoka i marva kojoj se u svakoj prilici dere koža i ide na klanicu ... prepune su masovne grobnice od predaka tog pešaka , koje su sačinili vladajući oligarsi u tom veku .... verovatno poreklo straha kod ovog pešaka leži baš u tom saznanju da je ovde vršen genocid nad sopstvenim stanovništvom nekažnjeno i bez obelodanjivanja )...evo kako se marvi drala nekad koža : http://www.komisija1944.mpravde.gov.rs/lt/articles/o-nama/
  9. nesa973 (avatar)
    Obećavali su nam da ćemo iz socijalizma da se vratimo ponovo u kapitalizam.
    Međutim oni su nas vratili u feudalizam.
    Nadam se da neće proći par stotina godina do dolaska u kapitalizam.
  10. 123loncar (avatar)
    ...e načekaćemo se tog čuvenog kapitalizma....a imam blagi osećaj kad stigne da neće biti koga da uživa u njemu ...izčileće časni ljudi , ostaće samo gulikože razbojničke ... i tad će reći da smo namerno pomrli, da njih upropastimo ...
  11. grommm (avatar)
    ne razumijem zasto citate te takve persimisticke textove ili novine