kako god - ne valja - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

kako god - ne valja

Oceni ovaj blog
... i opet počnem i opet stanem... džaba pišem kad znam da ne smem, da je glupo, da i kad pišem istim kvalitetom lažem itebe i sebe, a opet počnem i opet stanem. Napisao bih joj, samo nekoliko reči, ali kad bih znao sve moje u tih par reči da metnem... a ne znam, pa guram i stisćem i pritiskam i širim margine kao vutra zenice i baš tako iskrivljujem sliku... i opet slažem, i sebe i tišinu (kao pričamo ona i ja..) pa se kajem, pravdam sebi i onom drugom meni sto nikad nije sišao iz tog autobusa.
Pogledam se u ogledalo, začesljam taj poslednji pramen na glavi što mi je ostao i pljunem posred ogledala jer laže, ja nikad taj u njemu nisam postao! Opet zagladim taj pramen kose, zabacim ga unazad, ispravim se u ramenima i postanem višlji bar za pedalj, za pogled, pa pomislim, ma hajde, nije ni to tako loše...
... pa opet počnem da pišem...

Draga Ti,

Siguran sam da će ti u narednih mesec dana stići neki čudan mail, javlja mi se. Pričao sam s njim, kuje zloban plan kako da te probudi, podseti, prodrma, da i tebi bude kao njemu, izgubljenom meni. Mail ce stići sa neke snene adrese, sa nekih snova, počinjace sa tri tacke, bas kao sto moj zivot pocinje, sa malim slovom jer nikad nisam poštovao tog zlobnika iz ogledala o kom ti pišem i reći će ...

... ti si nešto najsjajnije što je protrčalo kroz moje oči, nesto najtoplije što se o moje ruke dotaklo i nešto najtužnije što je meni ostalo da me greje i pati.

Draga Ti, u sokačetu ni mrak posle tebe ne pada kao što je padao, nekako ... samo se smrkne i bude mrak, mrkli, hladni mrak, kraj Velike Pijace rastu nova deca, na štriku visi tvoja velika rozla torba sa ogromnim cvetom sa vašeg povratka, a u meni Čudo - grlo mi proždire, prsti mi trnu, reči mi beže, samo sa sobom pričam i sebi se jadam i nema više priča sem tebe nedopričane, neispričane, nepreživljene... nedosanjane... u meni jeca jedno veliko Mi.
A on – taj isti- ja, iz ogledala, gleda me urokljivo i ponavlja; ’’Kukavice, kukavice... s.ronjo.. nikad čovek nećes biti...
A ja se tešim, kako on nema pojma i kako laže i provocira - usmereno protivu moje sposobnosti da živim organizovano i isplanirano bez tebe...
Elem, nemoj se jediti, mail će biti prazan i nedorečen jer nema se ni šta završiti... Šta bi On iz ogledala takav i mogao da ti napiše sem mape na kojoj nikad nije ucrtao ono X do kojeg treba stici, šta bi mogao...

... kajem se ? Volim te?

.... ne, naravno da ne, pisaće ...

... nasmej se, obraduje se i zaboravi, neka bude da si usnila ovaj mail.

Ja sad odoh da se obrijem, sredim i da glumim život. Nadam se, da ćes kada ti On takav pošalje mail, vratiti mi mene, mirise, zalaske, osmehe, toplinu za druge sem tebe... da ćes mi vratit reči da se zapišem, zapljujem, prepričam, isplaniram, dosanjam...

Kako bi bilo lepo da me sad probudiš i kažeš : ’’Hej, Ludice pa to sam ja, nikada te neću ostaviti! Dobro jutro! ’’

Pošalji "kako god - ne valja" na Facebook Pošalji "kako god - ne valja" na Google Pošalji "kako god - ne valja" na My Yahoo! Pošalji "kako god - ne valja" na Live Pošalji "kako god - ne valja" na MySpace Pošalji "kako god - ne valja" na Twitter Pošalji "kako god - ne valja" na Digg Pošalji "kako god - ne valja" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    lepo je čitati te...kad dodješ
    Svako od nas ima kukavicu i heroja u sebi....i ogledalo ...
  2. Aleksej od Arlekina (avatar)
    hvala Ljiljo :-)
  3. stankovicgor (avatar)
    Prochito sam samo prvih par redova,nije za mene ovih dana,odmah sam se prepoznao,i uteko. Poshtovanje majstore
  4. 123loncar (avatar)
  5. lejla.al.dbuni (avatar)
    Divno je čitati te,Aleksej....
    Uvek me obraduješ kada ovde svratiš...
  6. ceks.elf (avatar)
    Ja.. Ja.. Nemam reci....