fudbal je umro,a drzava?

Vidim u subotnjem Kuriru, umrlicu srpskom fudbalu.Klub koji volim,za koji navijam,uz koji sam odrastao(da ne s....)vise,ispada od amatera iz Dablina!Doduse imaju golmana Tomsona,sa Yamajke,koji igra za stan i hranu,a ima i sigurnost,da ga nece najuriti iz Irske,ko mangupa,kao sto deportuju ljude iz zemalja treceg sveta,diljem zapadne Evrope.
Gol nam je dao frizer,brica!Covek sisa i brije narod,a u slobodno vreme pika fudbal.Oni su"grupa gradjana"koja se skupi da igra fudbal,u slobodno vreme.I svaka im cast,dobili su ekipu, kojoj je fudbal posao.Sramota,srpski fudbal je zaista umro!
U istoj nedelji,u posetu je dosla i frau Merkel.Rekla je ono sto su Tadic i ekipa "krili"od gradjana;ili priznanje Kosova ili EU!
Pa ne mogu se problemi,do veka gurati pod tepih.Idu izbori,nije bas sad i to moralo.
Situacija nije ni malo zavidna,nemamo ni stav,ni viziju.
Ili odricanje od EU,ili ne priznavanje Kosova,a uz to prognoze da ce jos 100.000 ljudi ostati bez posla!
Neveselo,dramaticno,pogotovo nama,jer ovu drzavu vode totalni diletanti,i to ne samo sad,nego od kad ja pamtim,a presao sam 33g.
Sem fudbala,koji je umro,da li nam je i drzava na izdisaju?
 

Back
Top