Susret - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

ZenZena

Susret

Oceni ovaj blog
Kada danas čitamo novine, prvo što pogledamo su crne strane i naslovi tipa: ... zverstvo.... poginuo ... samoubistvo... tragedija... Ne znam da li je to tako jer nam je potrebno da znamo da je nekom gore, da bi znali da je nama dobro ili zato što su, kao što je Tolstoj davno rekao, "...sve srećne porodice iste, a sve nesrećne, nesrećne na svoj način". Uglavnom, ovo nije crna strana, ovo je priča koja meni vraća veru u ljudskost i humanost!

Moja prijateljica, izgubila je u GSP-u novčanik, dva mobilna telefona i još par bitnih stvari.

"No big deal“... utešiće se cinici, i onako danas ne nosimo ništa bitno u svojim novčanicima, a naši "pravi kontakti", naći će nas, ako smo im zaista potrebni.

"OK je", reći će i većina nas, "...i onako je jedan telefon firmin, a i ovaj drugi sam platio samo dinar...".

"Nije OK", medutim, reći će ogorčeni Srbin, koji je već dreždao u redu od 5 sati izjutra da dočeka red za svoju ličnu kartu, zdrastvenu knjižicu, ... Pozvaće brzo, taj oprezni Srbin, i centar za blokiranje kartica i banku, zbog blokiranja računa, i Piku i biblioteku i .... Pozvaće i dispečera GSP-a, naravno bez uspeha, jer je taj telefon blokiran u popodnevnim satima iako piše da radi 24 sata. Ali ono na šta "ogorčeni Srbin", kakav sam ja, svakako neće računati su: DOBRI LJUDI.

Da, na moje veliko iznenađenje, to i dalje postoji. Vozač GSP-a učinio je sve da vrati stvari koje je našao u svom autobusu: kesu sa novčanikom i dva skupocena mobilna. Vrednost toga što je našao je otprilike jedna njegova mesečna zarada. On , i njegova porodica, ipak su odlučili da je neophodno to vratiti njihovom vlasniku.

"OK je", kazaćemo mi današnji japiji, sigurni u sebe, i uplatićemo nagradu za ljudkost koju nismo očekivali...

Ali kad dobijemo odgovor "...hvala, i nadam se da nagrada nije veća od ture pića koju bismo moja porodica i ja popili u vaše i naše zdravlje...", e onda zaista ostajemo bez teksta!

Pošalji "Susret" na Facebook Pošalji "Susret" na Google Pošalji "Susret" na My Yahoo! Pošalji "Susret" na Live Pošalji "Susret" na MySpace Pošalji "Susret" na Twitter Pošalji "Susret" na Digg Pošalji "Susret" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano