Osvajanje vrhova - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

ZenZena

Osvajanje vrhova

Oceni ovaj blog
Pre nekog vremena prvi put sam išla na planinarenje. Prijatelj je hteo da mi pokaže sve ono lepo što je on video u hodanju po snegu i hladnoći, osećaj osvajanja vrha i pobede koju svaki put izvojevamo kad stignemo do vrha.
Još tokom šetnje (bio je i sunčani period koji se može nazvati šetnja) suprotstavili smo dva različita pogleda na naš pothvat. Sa jedne strane on mi je objašnjavao uživanje u osvajanju vrha, u pobeđivanju samog sebe, praveći uvek korak više od onoga što na prvi pogled izgleda kao granica izdržljivosti... Ono što se meni u svemu tome dopadalo, bilo je nešto drugačije. Prvo moram da objasnim da već 10 godina treninram Aikido i da sam dosta promenila svoj pogled na život u tih 10 godina. Pre 10 godina ne bi mi bilo dovoljno da pobedim sebe i stignem na vrh, morala sam da budem prva na vrhu, bolja od svih ostalih, a onda mi se dogodio Aikido...
Osvajanje vrha kao nagrada za nešto što je u principu teško i neprijatno danas mi i nije neka nagrada. Ukoliko ću mrzeti što su mi noge mokre, ili što ne vidim ništa jer mi je inje zalepilo trepavice, ili što su mi noge sve teže i smetovi sve dublji, ne postoji nagrada koja bi me nagovorila da to sebi ponovo uradim. Aikido me je naučio da je svaki korak, svaki mali pomak u veštini kojom se bavimo zapravo nagrada sama za sebe. Uživanje u putu je ono što me je održalo u Aikidou sve ovo vreme. Uživanje u samom pešačenju bez ikakve ideje da moram osvojiti vrh, najsporijim mogućim tempom koji je baš moj, je ono što se meni dopalo. Što se mene tiče nismo morali ni stići do samog vrha. Lepo je bilo i 100m ispod, a predstojala nam je i još lepša šetnja niz planinu, pa onda opet možda uz neku drugu.
P.S.
Prijatelj mi je rekao da mogu da se pohvalim da sam „osvojila“ Savin Kuk (2313m) jedan od najlepših na Durmitoru.

Pošalji "Osvajanje vrhova" na Facebook Pošalji "Osvajanje vrhova" na Google Pošalji "Osvajanje vrhova" na My Yahoo! Pošalji "Osvajanje vrhova" na Live Pošalji "Osvajanje vrhova" na MySpace Pošalji "Osvajanje vrhova" na Twitter Pošalji "Osvajanje vrhova" na Digg Pošalji "Osvajanje vrhova" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano