Kako sloziti zivotne kockice...





Ovo mi se toliko svidelo( cak i rasplakalo,jer sam u godinama kada se sumiraju zivotni rezultati) da sam neke delove zapisala da mogu ponovo da ih čitam.
citati iz govora Steve-a Jobsa direktora kompanija Apple i Pixar Animation
na Stanford univerzitetu

''1, SLAGANJE KOCKICA

- Dakle , morate verovati da će se tačke nekako povezati u vašoj budućnosti . Morate da verujete u nešto , vašu petlju , sudbinu , život , karmu , šta god . Zato što verovanje da će se kockice složiti nam daje samopouzdanje da sledite svoje srce čak i kada vam se čini da ste skrenuli sa utabane staze i to će da stvori odlučujuću prednost u životu …
2. LJUBAV I GUBITAK

- Težina bivanja uspešnim bila je zamenjena lakoćom i svežinom ponovnog početka …
- To je bio lek užasnog ukusa , ali predpostavljam da je pacijentu to bilo potrebno . Ponekad vas život udari ciglom u glavu . Ne gubite veru . Morate da pronađete ono što volite da radite . I to je istina i za posao , isto kao što je i za vašu ljubav . Vaš rad će zauzeti veliki deo vašeg života i jedini način da budete istinski zadovoljni jeste da radite ono za šta smatrate da je sjajan posao . A jedini način da se bavite sjajnim poslom je da volite ono što radite . Ako to još niste pronašli , nastavite da tražite . Nemojte se miriti . Kao što je to slučaj sa svim stvarima srca , znaćete kada ga pronađete . Kao i u svim sjajnim vezama , s godinama postaje sve bolje i bolje . Dakle nastavite da tražite dok ne pronađete . Ne mirite se .
3. PRIČA O SMRTI

- Ako živite svaki dan kao da je vaš poslednji , jednog dana ćete sigurno biti u pravu …
- Ako je danas moj poslednji dan u mom životu da li želim da uradim ono što bi trebalo da uradim ? NE ! Znam da treba nešto da promenim . Podsećanje da ću uskoro biti mrtav je najvažniji alat na koji sam ikada naišao da mi pomogne da napravim velike izbore u životu . Zato , što skoro sve – sva spoljašnja očekivanja , sav ponos , sav strah od sramote ili neuspeha- te stvari jednostavno nestaju pred licem smrti ostavljajući samo ono što je zaista važno . Podsećanje da ćete umreti je najbolji način za koji ja znam , da se izbegnu zamke razmišljanja da imate neštp da izgubite . Nema razloga da ne pratite svoje srce …
- A ipak , smrt je odredište koje svi mi delimo . Niko nikada nije pobegao . A tako i treba da bude , jer smrt je verovatno najbolji izum života . To je agent životne promene . Ona briše staro da bi napravila put za novo …
- Vaše vreme je ograničeno i zato nemojte da ga gubite živeći život nekog drugog . Nemojte biti zarobljeni dogmom što znači živeti sa rezultatima drugih ljudi . Ne dozvolite da buka mišljenja drugih ljudi utopi vaš sopstveni unutrašnji glas . I najvažnije , imajte hrabrosti da sledite svoje srce i intuiciju . Oni več nekako znaju Šta želite da postanete . Sve drugo je sekundarno …

- OSTANITE ŽELJNI ( ZNANJA ) I OSTANITE NEOZBILJNI !''




P.S.Tako olako tracimo svoj zivot kao da cemo ziveti hiljadu godina,pa mozemo tek tako da upropastimo deset,dvadeset,pa i vise svojih godina...Ponekad se u mislima otisnem u proslost i to me uvek zaboli,jer sam tako lako ''izgubila'' skoro 20 godina svog zivota...Stracila ih,ponizavala sebe,uz pogresnu osobu...S godinama lakse se otisnem u te ''mracne dane'',pokusavajuci da nadjem nesto lepo u svemu tome...To su moja deca...Jedina svetla tacka tog perioda...Telo je opominjala bolestima koje su me snalazile tada,kada im vreme bilo nije,jer bila sam mlada...Ali ja sam i dalje mucila sebe nadajuci se da ce SUTRA biti bolje...Cesto sam ljuta na sebe zasto sam dozvoljavala neke stvari?A onda kazem:''Pusti to,proslo je,ne mozes vise ispraviti nista,oprosti sebi,oprosti drugima i kreni dalje...''Nekada mi to uspe,pa mirno,u mislima,preletim preko proslih dana,a nekada me nesto pogodi toliko da me rasplace kao da se dogadja sada...Rasplakao me i ovaj link,mozda bas zato sto me opet vratio na vreme koje zelim da zaboravim....
 
Dopada mi se ono:
budite željni i neozbiljni
ko da sam ja naručio :per::hahaha:
samo ne reče bre dokle
jel ima neke granice
ja ih ne vidim nigde :eek:
A ti što si malo sentimentalna
e..pa odavno nisi bila
kad reče da će da bude
neko romantično veče kao pre
uz vino ,sveće i pesme
kako to kod Dunje već ide :D
 
Svako ima svoj domaći da uradi pre kraja, sve je negde zapisano. Šta je sudbina, da li se može promeniti i ako misliš da si je promenio opet je to sudbina jer možda si uticao na tok događaja!
U svakom slučaju, čak i iz ove priče opet je ljubav u korenu!
:heart:
 
zxy;bt161548:
Dopada mi se ono:
budite željni i neozbiljni
ko da sam ja naručio :per::hahaha:
samo ne reče bre dokle
jel ima neke granice
ja ih ne vidim nigde :eek:
A ti što si malo sentimentalna
e..pa odavno nisi bila
kad reče da će da bude
neko romantično veče kao pre
uz vino ,sveće i pesme
kako to kod Dunje već ide :D


Uhvati me ponekad ta sentimentalnost,(znas ti mene)
A romantike ce biti kad se steknu uslovi...;) kad me ponese nesto...Neka rec,postupak ili dozivljaj...Za sada nista osim ceznje za romantikom...:cmok::heart::bye:
 
sirijus49;bt161552:
Svako ima svoj domaći da uradi pre kraja, sve je negde zapisano. Šta je sudbina, da li se može promeniti i ako misliš da si je promenio opet je to sudbina jer možda si uticao na tok događaja!
U svakom slučaju, čak i iz ove priče opet je ljubav u korenu!
:heart:


Slazem se,Sirujus...Ljubav je u korenu svega,zato sam mozda i sentimentalno raspolozena,jer je nemam...I vise i ne verujem u nju...To je nesto sto se dogadja drugima...
 

Back
Top