Kako sloziti zivotne kockice... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

DUNJA W

Kako sloziti zivotne kockice...

Oceni ovaj blog

Ovo mi se toliko svidelo( cak i rasplakalo,jer sam u godinama kada se sumiraju zivotni rezultati) da sam neke delove zapisala da mogu ponovo da ih čitam.
citati iz govora Steve-a Jobsa direktora kompanija Apple i Pixar Animation
na Stanford univerzitetu

''1, SLAGANJE KOCKICA

- Dakle , morate verovati da će se tačke nekako povezati u vašoj budućnosti . Morate da verujete u nešto , vašu petlju , sudbinu , život , karmu , šta god . Zato što verovanje da će se kockice složiti nam daje samopouzdanje da sledite svoje srce čak i kada vam se čini da ste skrenuli sa utabane staze i to će da stvori odlučujuću prednost u životu …
2. LJUBAV I GUBITAK

- Težina bivanja uspešnim bila je zamenjena lakoćom i svežinom ponovnog početka …
- To je bio lek užasnog ukusa , ali predpostavljam da je pacijentu to bilo potrebno . Ponekad vas život udari ciglom u glavu . Ne gubite veru . Morate da pronađete ono što volite da radite . I to je istina i za posao , isto kao što je i za vašu ljubav . Vaš rad će zauzeti veliki deo vašeg života i jedini način da budete istinski zadovoljni jeste da radite ono za šta smatrate da je sjajan posao . A jedini način da se bavite sjajnim poslom je da volite ono što radite . Ako to još niste pronašli , nastavite da tražite . Nemojte se miriti . Kao što je to slučaj sa svim stvarima srca , znaćete kada ga pronađete . Kao i u svim sjajnim vezama , s godinama postaje sve bolje i bolje . Dakle nastavite da tražite dok ne pronađete . Ne mirite se .
3. PRIČA O SMRTI

- Ako živite svaki dan kao da je vaš poslednji , jednog dana ćete sigurno biti u pravu …
- Ako je danas moj poslednji dan u mom životu da li želim da uradim ono što bi trebalo da uradim ? NE ! Znam da treba nešto da promenim . Podsećanje da ću uskoro biti mrtav je najvažniji alat na koji sam ikada naišao da mi pomogne da napravim velike izbore u životu . Zato , što skoro sve – sva spoljašnja očekivanja , sav ponos , sav strah od sramote ili neuspeha- te stvari jednostavno nestaju pred licem smrti ostavljajući samo ono što je zaista važno . Podsećanje da ćete umreti je najbolji način za koji ja znam , da se izbegnu zamke razmišljanja da imate neštp da izgubite . Nema razloga da ne pratite svoje srce …
- A ipak , smrt je odredište koje svi mi delimo . Niko nikada nije pobegao . A tako i treba da bude , jer smrt je verovatno najbolji izum života . To je agent životne promene . Ona briše staro da bi napravila put za novo …
- Vaše vreme je ograničeno i zato nemojte da ga gubite živeći život nekog drugog . Nemojte biti zarobljeni dogmom što znači živeti sa rezultatima drugih ljudi . Ne dozvolite da buka mišljenja drugih ljudi utopi vaš sopstveni unutrašnji glas . I najvažnije , imajte hrabrosti da sledite svoje srce i intuiciju . Oni več nekako znaju Šta želite da postanete . Sve drugo je sekundarno …

- OSTANITE ŽELJNI ( ZNANJA ) I OSTANITE NEOZBILJNI !''

P.S.Tako olako tracimo svoj zivot kao da cemo ziveti hiljadu godina,pa mozemo tek tako da upropastimo deset,dvadeset,pa i vise svojih godina...Ponekad se u mislima otisnem u proslost i to me uvek zaboli,jer sam tako lako ''izgubila'' skoro 20 godina svog zivota...Stracila ih,ponizavala sebe,uz pogresnu osobu...S godinama lakse se otisnem u te ''mracne dane'',pokusavajuci da nadjem nesto lepo u svemu tome...To su moja deca...Jedina svetla tacka tog perioda...Telo je opominjala bolestima koje su me snalazile tada,kada im vreme bilo nije,jer bila sam mlada...Ali ja sam i dalje mucila sebe nadajuci se da ce SUTRA biti bolje...Cesto sam ljuta na sebe zasto sam dozvoljavala neke stvari?A onda kazem:''Pusti to,proslo je,ne mozes vise ispraviti nista,oprosti sebi,oprosti drugima i kreni dalje...''Nekada mi to uspe,pa mirno,u mislima,preletim preko proslih dana,a nekada me nesto pogodi toliko da me rasplace kao da se dogadja sada...Rasplakao me i ovaj link,mozda bas zato sto me opet vratio na vreme koje zelim da zaboravim....

Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na Facebook Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na Google Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na My Yahoo! Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na Live Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na MySpace Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na Twitter Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na Digg Pošalji "Kako sloziti zivotne kockice..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Aribi (avatar)
    Odlican izbor!
  2. zeljena (avatar)
    Hej draga,kakvo bre sumiranje,pa zivot je tek pred nama
    I nemoj da zalis nista sto si uradila,zali ono sto nisi,pretvori to sto je bilo u lepe uspomene i kreni dalje,evo bas od danas
    Ljubim te ja
  3. zxy (avatar)
    Dopada mi se ono:
    budite željni i neozbiljni
    ko da sam ja naručio
    samo ne reče bre dokle
    jel ima neke granice
    ja ih ne vidim nigde
    A ti što si malo sentimentalna
    e..pa odavno nisi bila
    kad reče da će da bude
    neko romantično veče kao pre
    uz vino ,sveće i pesme
    kako to kod Dunje već ide
  4. sirijus49 (avatar)
    Svako ima svoj domaći da uradi pre kraja, sve je negde zapisano. Šta je sudbina, da li se može promeniti i ako misliš da si je promenio opet je to sudbina jer možda si uticao na tok događaja!
    U svakom slučaju, čak i iz ove priče opet je ljubav u korenu!
  5. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Odlican izbor!
    Hvala ,Aribi...
  6. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    Hej draga,kakvo bre sumiranje,pa zivot je tek pred nama
    I nemoj da zalis nista sto si uradila,zali ono sto nisi,pretvori to sto je bilo u lepe uspomene i kreni dalje,evo bas od danas
    Ljubim te ja
    Milo mi je sto si tu..Nedostajala si...i tvoje drustvo i reci podrske...,a i sale u nasem stilu....
  7. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Dopada mi se ono:
    budite željni i neozbiljni
    ko da sam ja naručio
    samo ne reče bre dokle
    jel ima neke granice
    ja ih ne vidim nigde
    A ti što si malo sentimentalna
    e..pa odavno nisi bila
    kad reče da će da bude
    neko romantično veče kao pre
    uz vino ,sveće i pesme
    kako to kod Dunje već ide

Uhvati me ponekad ta sentimentalnost,(znas ti mene)
    A romantike ce biti kad se steknu uslovi... kad me ponese nesto...Neka rec,postupak ili dozivljaj...Za sada nista osim ceznje za romantikom...
  8. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Svako ima svoj domaći da uradi pre kraja, sve je negde zapisano. Šta je sudbina, da li se može promeniti i ako misliš da si je promenio opet je to sudbina jer možda si uticao na tok događaja!
    U svakom slučaju, čak i iz ove priče opet je ljubav u korenu!

Slazem se,Sirujus...Ljubav je u korenu svega,zato sam mozda i sentimentalno raspolozena,jer je nemam...I vise i ne verujem u nju...To je nesto sto se dogadja drugima...
  9. DUNJA W (avatar)